Winston Sigara Fiyatı Güncel Winston Sigara Fiyatları

Sayfanın en alt kısmına inerek  ve sigaraya ait nikotin ve zifir oranlarına erişim sağlayabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki; hem sigara hem alkol kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyecek yapıya sahiptir. Sigara içmek uzun ve kısa vadeli olmak üzere birçok sağlık problemine yol açmaktadır. Ayrıca sigara fiyatlarının yüksek olması nedeniyle maddi olarak zarar görmektesiniz. Bu yazıda herhangi bir satış unsuru bulunmamaktadır. Sadece güncel sigara market fiyatları ve sigara tekel bayi fiyatları yazılıp bilgi verilmesi amaçlanmaktadır.

İçindekiler

WİNSTON SİGARA

Günümüzde satılan sigaraların tarihçesi genellikle 100 yılı aşmış durumdadır. Lakin 100 yılı aşan sigaraların çoğu daha yeni bir tarihle ortaya çıkmış Winston kadar başarılı olamamıştır. 1954 yılında R.J. Reynolds Tobacco şirketi tarafından üretilen bu sigaranın ortaya çıkış hikayesi de oldukça ilginçtir. Sigarayı üreten şirketin sahibi olan İngiliz iş adamı R.J. Reynolds diğer işlerindeki reklam gelirlerini karşılayabilmek adına ek gelir oluşturması açısından tütün üretimi ve tütün satışı işine girer. Şirketinde kazançları diğer işlerinin kazançlarını geçmiş olup ve sigara içenlerin çok iyi bildiği iki markayı piyasaya sürmüştür. Bunlardan biri Winston sigara iken diğeri ise Camel sigaralarıdır.

Sigaranın bu kadar tutulmasındaki sebep, ilk çıktığı yıllarda yapılan başarılı slogan ve ambalaj çalışmalarıdır. 1966 yılından 1972 yılına kadar Winston tastes good a like cigarette shoud sloganı ile birçok kitleye erişebilmiştir. Sloganın Türkçesi ise, Winston bir sigaranın olması gerektiği gibi tadı güzel sloganı ile marka değerini yükseltmiş, başarılı olmuş ve sigara içen sayısını arttırmıştır. Sigara geçtiğimiz yıllarda Türkiye dahil tüm satış haklarını JTI firmasına devretmiştir. Bugün ülkemiz dahil tüm ülkelerde üretim hakkı JTI International firmasına aittir. Ülkemizde üretilen sigaraların ise dağıtım hakkı JTI Türkiye tarafından gerçekleştirilmektedir.

WİNSTON SİGARA ZİFİR, NİKOTİN VE KARBONMONOKSİT ORANI

Sigara içicilerinin ya da sigaraya yeni başlayanların merak ettikleri sigaralarda bulunan zifir, nikotin, karbonmonoksit oranları sigaradan sigaraya hatta aynı marka sigara içerisinde çeşitlerine göre değişmektedir. Bu değişkenlik sigaranın ağırlığı ve hafifliği ile alakalı olup farklı oranlara ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin sigaraya başladığı ilk zamandan beri hafif oranlı sigaraları içen birisi ağır oranlı bir sigara içtiği zaman öksürük, boğazda tahriş durumları hissedebilmektedir. Winston sigaraları ise çeşitlilik bakımından içici her kesime hitap edebilmektedir. Sigaranın çeşitlerine göre oranları aşağıdaki listedeki gibidir.

Winston Sigra Çeşitleri Zifir (miligram) Nikotin (miligram) Karbonmonoksit (miligram)
Winston Light Sigara 8 miligram 0,7 miligram 9 miligram
Winston Blue 8 miligram 0,7 miligram 9 miligram
Winston Dark Blue Sigara 9 miligram 0,8 miligram 10 miligram
Winston Gray 6 miligram 0,5 miligram 7 miligram
Slender Gri Sigara 4 miligram 0,4 miligram 4 miligram
One White 1 miligram 0,1 miligram 2 miligram

WİNSTON SİGARA FİYATLARI

15 Ağustos 2019 tarihinde Resmî Gazetede yayınlanan 1424 sayılı Cumhurbaşkanı kararında sigara paketi içerisinde yer alan her sigara için alınan maktu vergi oranı arttırıldı. Vergi artışı sonrası ülke genelinde sigara fiyatlarında 1 ile 3 TL arasında zam gerçekleşti. Bu zamlardan sonra oluşan sigara fiyatlarına baktığımız zaman;

Winston Sigara Çeşitleri Winston Sigara Fiyatı (TL)
Winston Light Sigara Fiyatı 16 Türk Lirası
Winston Blue Sigara Güncel Fiyatı 16 Türk Lirası
Winston Dark Blue Güncel Fiyatı 15 Türk Lirası
Winston Gray Fiyatı 16 Türk Lirası
Winston Slender Gri Fiyatları 15 Türk Lirası
Winston One White Sigara Fiyat 16 Türk Lirası
5 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir