L&M Sigara Fiyatı Güncel L&M Sigara Fiyatları

İçindekiler

L&M Sigara Fiyatı Güncel Lark Sigara Fiyatları

Sayfanın en alt kısmına inerek  ve sigaraya ait nikotin ve zifir oranlarına erişim sağlayabilirsiniz.

Yasal Uyarı

Unutulmamalıdır ki; hem sigara hem alkol kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyecek yapıya sahiptir. Sigara içmek uzun ve kısa vadeli olmak üzere birçok sağlık problemine yol açmaktadır. Ayrıca sigara fiyatlarının yüksek olması nedeniyle maddi olarak zarar görmektesiniz. Bu yazıda herhangi bir satış unsuru bulunmamaktadır. Sadece güncel sigara market fiyatları ve sigara tekel bayi fiyatları yazılıp bilgi verilmesi amaçlanmaktadır.

L&M SİGARA FİYATLARI

Ülkemizde belirli bir kesimden halen tüketimi gerçekleşen ve 81 ilin tamamında yaygın satış ağlarında satışı yapılan L&M adlı sigaranın hikayesi oldukça ilginçtir. 1850’li yıllarda ülkemizden Amerika’ya başlayan tütün ihracatı, Amerika’da çok farklı bir hal alarak Türk tütününe ve sigaralarına karşı bağımlılık geliştiriyordu. Amerika’ya ihraç edilen onlarca sigara arasında bir tanesi ilk çıktığı dönem olan 1940’lı yılların başında Amerika’da büyük ses getirdi. Bir anda Amerika’nın çeşitli eyaletlerinde en popüler yerlerde reklamı dönmeye başlayan sigaranın adı Fatima idi. Paketinde başı örtülü bir Türk kadınının bulunduğu bu sigara radyo ve gazete reklamları ile kısa sürede sigara tiryakilerinin bir numaralı tercihi olmuştu.

Hızlı yükselişini pek yenilik yapmayarak kaybeden bu sigara, 50’li yılların ortasında sadece boyutunun 10 mm uzatılarak King Size adında başka bir versiyonu satılması ile Pazar payında küçük bir hareketlilik yaşasa da sonrasında çeşitli nedenlerden dolayı her geçen sene Pazar payını kaybetti. En sonunda 1980 yılında tamamen piyasadan çekilerek yerini L&M sigarasına bıraktı. Şimdilerde L&M adıyla satılan sigaranın hikayesi oldukça ilginçtir. Türkiye’den başlayan yolculuk tekrar ülkemize farklı bir isimle gelmekte. Bu sigara edebiyat yazarlarını da oldukça fazla etkilemiştir. Birçok yazar kitaplarında Fatima sigarasına atıf yapmıştır.

L&M sigarası, Dünya’nın en büyük tütün ve sigara ürünleri dağıtıcısı şirketlerinden biri olan Altria firmasına aittir. Adının kökeni ise ilk üreticisi olan Liggett&Myers Tobacco Company adlı şirketin kısaltmasıdır. Ülkemizde ise dağıtıcılığını Philip Morris SA şirketi üstlenmektedir. Bu sigaranın yıllar içerisinde birçok çeşidi üretilmiş olsa da satışta olan ve piyasada aktif bir şekilde tiryakiler tarafından tüketilen sadece iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlar Red,  Blue Mode sigaralarıdır.

L&M SİGARA NİKOTİN, ZİFİR, KARBONMONOKSİT ORANLARI

Her yazımızda belirttiğimiz gibi sigara sağlığa zararlıdır. İçeriğinde yer alan nikotin, zifir ve karbonmonoksit insan sağlığını etkileyecek biçimdedir. Lakin sigara içenler arasında yumuşak içim olarak adlandıran ve oranları göz önünde bulunduran hatırı sayılı bir kitle bulunmaktadır. Merak edenler için sigaranın nikotin, zifir ve karbonmonoksit oranları;

SİGARA ADI Nikotin (miligram) Zifir (miligram) Karbonmonksit (miligram)
Red Sigara 0,7 miligram 10 miligram 10 miligram
Blue Mode Sigara 0,6 miligram 8.0 miligram 9.0 miligram

L&M SİGARA FİYATLARI

2019 yılı sigaralara gelen zamlarla kendinden iyice söz ettirdi. İki kere zamlanma sonrası sigara fiyatlarının aşırı derecede yükselmesi nedeniyle birçok sigara 15 TL bandının üzerinde bir etiket fiyatına sahip. Bu eşiği aşmadan satışını yapmaya devam edebilen nadir sigaralardan biri ise L&M oldu. 2019 yılı Kasım ayı itibariyle güncel sigara fiyatlarını incelersek;

Sigara Adı Fiyatı
L&M Red Güncel Fiyatı 15 Türk Lirası
L&M Blue Mode Sigara Fiyatı 14,50 Türk Lirası

Diğer güncel sigara fiyatları için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir