Vigor Güncel Sigara Fiyatları ve Vigor Fiyatı

Türkiye dünya üzerinde en fazla sigara içilen 10 ülkeden biri. Türkiye’nin geçmişten günümüze sigara ile tanışması ise 1570’li yıllara dayanıyor. İlk defa Kristof Kolomb’un Amerika keşfinde, Orta Amerika’da yerlilerin içişi ile tanıştığı ve daha sonra bu kötü keşfi Avrupa’ya taşımasının neticesinde, bugün Amerika ve İngiliz devlerinin dünya piyasasını yönettiği alkol ve sigara sektörü, Türkiye’ye pek yaramamış görünüyor. Nefes darlığından yumuşak doku hastalıklarına, kanserden kansızlığa her türlü kötülüğün anası olan sigara, ne yazık ki Türkler için vazgeçilmez derecede çok tüketilen bir tütün mamülü. Son yıllarda Türkiye’de sigaraya karşı savaş açılmış ve yapılan vergilendirme ile bu üründen halk vazgeçilmeye çalıştırılmış olsa dahi, durum insanların sigaradan vazgeçmesine ön ayak olmuş gibi görünmüyor. Peki, Vigor Güncel Sigara Fiyatı nedir?

İçindekiler

Vigor Sigara Fiyatı ve Diğer Sigara Fiyatları Zamlanıyor

Sigara ve diğer tütün mamüllerinin ülkemizde satışı çok uzun yıllara dayanıyor. 1900’lü yılların başlarında Osmanlı Devleti’nin dış borçları için Amerikan ve İngiliz firmalarının Doğu Anadolu topraklarına çöreklenmesi ve buradaki tütünü Osmanlı’nın dış borcu sebebi ile yok pahasına yönetmesi bizler için kulağa yabancı bir hikâye değil.

O tarihten beri Amerika ve İngiltere dünyanın sigara sektörü devi olmaya da devam ediyor. Sadece Türkiye’ye değil, tüm Avrupa, Asya, Afrika kıtası, Amerika kıtasının da sigara konusundaki hâkimiyeti bu iki ülkeye dayalı.

Özellikle belli başlı tekelleşmeye dayalı ilerleyen bu firmaların yönetim stili, ülkenin ana üreticisini satın almak yolu ile satış olduğundan, tıpkı Türkiye’de tekelin özelleştirilmesi hikâyesinde olduğu gibi ilerleme yolu izliyor.

Türkiye’de sigara fiyatları son birkaç yıldır daha önceki durumlara nazaran oldukça zamlı ve ek vergili olarak gözlemleniyor. Hükümetin hayata geçirdiği son kanun çerçevesinde, sigara, tütün ve alkol ürünleri her 6 ayda bir zamlanıyor ve bu zam oranları da oldukça fahiş oranlarda gerçekleştiriliyor.

Güncel Sigara Fiyatları

Türkiye’de üretilen ve yasal yoldan Türkiye’ye girişi sağlanan sigaraların satış fiyatları bugün itibari ile 11.50 TL ile 17,00 TL arasında değişiyor. Birkaç sigaradan örnek vermek gerekirse;

  • Kısa Marlboro 16,00 TL
  • Marlboro Blue 15,00 TL
  • Camel Kısa, Soft ve White 15,00 TL
  • Kısa Parliament 17,00 TL

Şeklinde en çok tüketilen birkaç markadan özet geçebiliriz.

Vigor Sigara Hangi Firmanın?

Vigor marka sigara tahmininiz üzere ya Amerika ya da İngilizlerin hakimiyetinde bir marka olabilir. Doğrusu, Vigor’un European Tobacco firmasına ait olduğu ve bu firmanın bir İngiliz şirketi olduğudur. Firmanın sahip olduğu markalar;

  • Vigor
  • President,
  • Winner
  • HD
  • Black Galeon
  • Violet

Markalarıdır ve yine tüm bu markalar Türkiye’de satışa sunulmaktadır.

Vigor Fiyatları Nedir?

Vigor güncel sigara fiyatları ve bir paket vigor sigaranın satış fiyatı 13,00 TL’dir. HD Grubu olarak adlandırılan sigara grubuna mensup Vigor ve diğer markaları ile European Tobacco’nun Türkiye’de satışa sunduğu sigaraların ücretleri 12,50 TL ile 15,00 TL aralığında olup, en ucuz marka MMC Night Blue iken, en pahalı marka ise Esse’dir.

Türkiye’de Sigara Tüketimi

Türkiye tüm dünyada en sık sigara tüketen ülkeler arasında 10. ve yaklaşık 20 milyon insanın sigara içtiği bir ülke. Bu anlamda birçok ülkeyi geride bırakan Türkiye’de dileriz bir gün sigarayı bırakabilenler arasındaki yerinizi alırsınız.

İnternet Sitemizde alkol ve tütün ürünlerinin sadece fiyatı yer almaktadır. Herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır. 4733 sayılı kanun gereği; İnternetten tütün mamulleri veya alkollü içkilerin tüketicilere satışı yasaktır.

Unutmayın ki alkol ve sigara dostunuz değildir!

Güncel Sigara Fiyatları burada. Güncel sigara fiyatları hakkındaki düşüncelerinizi lütfen bizimle paylaşın 🙂

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir