Winner Güncel Sigara Fiyatları

Winner Güncel Sigara Fiyatları belli oldu. 2019 yılı Ağustos ayında yapılan düzenlemeyle Winner sigara fiyatları yeni düzenlemeyle şöyle oldu; Peki, Winner Güncel Sigara Fiyatları nedir?

  • Winner Slims – Famıly; 12,50 TL
  • Winner Kısa – Rouge; 11,00 TL

Winner sigara fiyatlarının bu kadar artmasına sebep olarak Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranının artırılması gösterilmiştir. Sigaralara uygulanan zamlar sigara üreten firmalarca olumsuz yönde eleştiriler yapılmasına yol açmıştır.

İçindekiler

Winner Sigara Hangi Grupta Yer Alır?

Winner sigara HD Grubu tarafından üretilen bir markadır. Winner Slims ve Winner Kısa olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Winner slims sigara çeşidi kibar paket ve sarımı sebebiyle en fazla bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Sigara fiyatlarına peş peşe gelen zamlar ile tiryakilerin zor günler geçirdiği görülmektedir. Winner sigara kullananlar şuan için en uygun fiyata tiryakisi oldukları sigarayı içebiliyor. Fakat önümüzdeki yıl nasıl bir zam politikası geliştirilecek ve sigaraların yeni fiyatları ne olacağı hakkında kesin bir bilgi henüz yok.

Sigaralar Neden Bu Kadar Zamlandı

Winner ve diğer sigara çeşitlerinde art arda yaşanan zamların kaynağı üretici değil uygulanan vergi politikaları olduğu görülmektedir. Üretici tarafında satışa hazır hale getirilen sigaralara son dönemde yapılan vergi artışlarıyla neredeyse ödenen ücretin % 85 oranını vergiler oluşturmaktadır.

Bu durumda ortalama 15 TL ödenerek alınan bir paket sigaranın neredeyse 12,75 TL’sinin vergiler için ödendiği görülmektedir. Yani almış olduğunuz bir paket sigarada bulunan 20 adet sigaranın 17 tanesi için devlete vergi, kalan 3 tane için de üretici firmaya ödeme yapmış olursunuz.

Winner 2020 Yılında Ne Kadar Olacak

İnternet ve sosyal medya üzerinde sigaraların 30,00 TL olacağı şeklinde söylentiler tiryakilerin canını sıkmış olsa da bu söylentilerin asılsız olduğu açıklanmıştır. Fakat alkol ve sigara üzerinden alınan vergilerin devlet için önemli bir kaynak oluşturduğu dikkate alınır ise bu yönde bir adım atılması sürpriz olmayacaktır.

Öyle ki 2018 yılında sadece tütün mamullerinden devletin topladığı vergi miktarı 42,7 milyar TL olarak açıklanmıştır. Tütün mamullerinden son 5 yılda toplanan vergi ise 123,4 milyar TL olmuştur. Devletin yüksek oranlara çıkan vergilerden başka gelirini kalmaması tütün ve alkol fiyatlarının daha da artmasına sebep olacak gibi görünüyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir