Marlboro Sigara Fiyatı Marlboro Güncel Fiyatları

İçindekiler

Siz değerli takipçilerimiz için Marlboro sigara fiyatını takip edebileceğiniz güncel fiyat listesi oluşturduk. Aşağıdaki bulunan tablodan Marlboro sigara fiyatı hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz. Marlboro ice blueuzun Marlborokısa MarlboroMarlboro Light başta olmak üzere tüm Marlboro sigara çeşitlerinin güncel satış fiyatları listemizde yer almaktadır. Başta Marlboro sigara olmak üzere sigara fiyatlarına zam geldiği zaman listeyi en hızlı şekilde güncelleyeceğiz. Diğer güncel sigara fiyatlarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Marlboro Sigara

Marlboro sigara piyasaya çıktığından beri diğer sigara çeşitlerine karşı her zaman en kaliteli seçeneklerden birisi durumunda olmuştur. Amerika Birleşik Devletleri'nde doğan Marlboro sigara markası adeta tüm dünyayı ele geçirmiş durumdadır. Marlboro markası 1902 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde Morris Şinasi (Morris Şinasi Osmanlı doğumludur. 1855 yılında Manisa ilinde doğmuştur.) tarafından kurulmuştur. Marlboro markası şu an tam 117 yaşındadır. Marlboro sigarası şu an “Philip Morris International” adlı uluslararası şirket tarafından üretilmektedir ve marka bu uluslararası şirkete aittir. Philip Morris International şirketi şu an Dünya'da tam 160 ülkede sigara satışı yapmaktadır. Dünya'nın en büyük tütün şirketlerinden birisidir ve elliden fazla ülkede 76 bin çalışanıyla üretim yapmaktadır.

Marlboro Uzun Güncel Fiyatı 18,00 Türk Lirası
 Marlboro Kısa – Box Güncel Fiyatı 18,00 Türk Lirası
 Marlboro Light Touch – Uzun Güncel Fiyatı 16,00 Türk Lirası
 Marlboro Light Touch –  Kısa Güncel Fiyatı 16,00 Türk Lirası
 Marlboro Edge Blue Güncel Fiyatı 16,00 Türk Lirası
 Marlboro Edge Sky Güncel Fiyatı 16,00 Türk Lirası
 Marlboro Touch One Güncel Fiyatı 17,00 Türk Lirası
 Marlboro Touch Blue Güncel Fiyatı 17,00 Türk Lirası
 Marlboro Touch Gray Güncel Fiyatı 17,00 Türk Lirası
 Marlboro Touch Aqua Güncel Fiyatı 17,00 Türk Lirası

Marlboro Sigarası Nikotin, Zifir ve Karbonmonoksit Miktarları

Marlboro Sigara ÇeşidiZifir OranıNikotin O.Karbonmonoksit 
Marlboro (Uzun) Sigara10 miligram0.8 mg10 miligram
Marlboro (Kısa – Box) Sigara10 miligram0.8 mg10 miligram
Marlboro (Kısa – Soft) Sigara10 miligram0.8 mg10 miligram
Marlboro Red Click Sigara10 miligram0.8 mg10 miligram
Marlboro Light Touch (Uzun) Sigara8 miligram0.6 mg9 miligram
Marlboro Light Touch (Kısa)8 miligram0.6 mg9 miligram
Marlboro Touch One Sigara1 miligram0.1 mg1 miligram
Marlboro Touch Blue Sigara7 miligram0.6 mg8 miligram
Marlboro Touch Gray Sigara4 miligram0.4 mg4 miligram
Marlboro Touch Aqua Sigara7 miligram0.6 mg7 miligram
Marlboro Blue Ice Sigara8 miligram0.5 mg9 miligram

Türkiye İstatistik Kurumu yani TÜİK'in yaptığı araştırmaya göre vatandaşlarımın en çok harcama yaptığı şeylerin başında tütün ürünleri yani sigara bulunuyor. 2016 yılında sigara ve diğer tütün ürünlerinden vergi otuz üç milyar Türk Lirası olurken son 5 yılda tütünden alınan özel tüketim vergisi (ÖTV) miktarı tamı tamına 123 milyar Türk Lirası. Güncel sigara fiyatlarına temmuz ayında son gelen zamlarla birlikte bir paket sigaranın yüzde seksen yedisi vergiden oluşmuş oluyor. Sayılarla örnek vermek gerekirse güncel fiyatı 18.5 Türk Lira olan bir sigaranın 15.67 Türk Lirası vergilerden oluşuyor. Özel Tüketim Vergisi Kanunu'na göre asgari ve maktu vergiler ocak ve temmuz aylarında, o aydan önceki altı ayda Üretici Fiyat Endeksinde (ÜFE) meydana gelen değişime göre yeniden belirleniyor. Bu yüzden güncel sigara fiyatları altı ayda bir değişiyor. Sigaraya gelen zamlar hakkındaki fikirlerinizi merak ediyoruz. Lütfen bizimle paylaşın.

Unutmayın ki alkol ve sigara dostunuz değildir!

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.