Keratin Bakım Fiyatı 2020

Hava kirliliği, saç stilistleri, saç boyaları dediğimizde saçlarımız her gün yıpranmaktadır. Saçlarımızın bu kadar çok aşınmasının ana nedeni, bu proteini üreten keratin adı verilen proteinin azalmasıdır. Keratin ayrıca cildin, tırnakların ve dişlerin sağlığı için çok önemlidir ve eksikliği saçın sağlıklı görünümünün bozulmasında kendini gösterir. Sık renk değişiklikleri ve sıcak şekillendirme nedeniyle saçlar kaçınılmaz olarak zayıflar, kırılır ve daha elastik hale gelir.

Tedavi ettiğimiz saçların çoğu daha kalındır ve saçtaki keratin eksikliğini gidermek için etkili bakım gerektirir. Saçları zarardan koruyan Keratin bakımı da bukleleri yumuşatır ve kabarmayı önlemeye yardımcı olur. Saçınızı daha canlı, parlak ve sıkı hale getirmek için salon keratin tedavisi için başvurabilir veya keratin tedavisi için evde keratin ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu durumlar karşısında da insanların en çok merak ettiği durum ” Kreatin bakım fiyatı ” olmaktadır.

Kreatin bakım fiyatı gittiğiniz kuaföre, kullandığı Kreatin markasına ve kullandığı diğer malzemelere göre değişmektedir. Dolayısıyla günümüz Türkiye şartların Kreatin bakım fiyatı 150 ile 650 Türk Lirası arasındadır.

Kreatin bakım fiyatı ile merak edilen Kreatin Bakımının 9 adet özelliği bulunur:

1. Kreatin Bakımı Saçlara Canlılık Katar ve Onarır.

Keratin bakımını keratin içeren saç bakım ürünlerinden ayıran en önemli şeylerden biri onarım görevi görmesidir. Tedavi için kullanılan ürünler ince saçları kalınlaştırabilir. Kırık saç tellerini onarırken canlılık ve parlaklık sağlar. Keratin içeren şampuan ve saç kremi sadece saçın sağlam yapısını koruyabilir ve saçların canlı ve parlak görünmesini sağlayabilir.

2. İncelen Saç Tellerini Kalınlaştırır.

Herkesin bütçesine göre ayarlanabilen Kreatin bakım fiyatı ile endişeye gerek bırakmayan Kreatin bakımı saç tellerini önemli ölçüde kalınlaştırır. Her çadırda belli miktarda keratin vardır. Keratin, saçın doğal yapısının korunmasına yardımcı olur ve ayrıca saçın canlı ve parlak görünmesini sağlar. Keratin seviyesi normal seviyeden daha düşük olduğunda, ısıl işlemin etkisi altında saç tresi incelmeye ve kırılmaya başlar. Takviye edildikten sonra saç kalınlaşacak ve pürüzsüz görünecektir. Çünkü keratin maddesi saçtaki kafa derisini örter ve saçı çevresel faktörlerden korur.

3. Sülfat ve Köpük Kreatinin Ömrünü Kısaltır.

Keratin yüklendikten sonra saçlarınız kusursuz görünse bile, dahili olarak yıpranabilmektedir. Özellikle saçlarınız kuru, hasarlı ve hasarlıysa, keratin yıkadıktan sonra kullandığınız ürünlere dikkat etmelisiniz. Standart şampuanlar, keratin yüklerini aşındırma ve ömrünü kısaltma etkisine sahiptir. Sülfat içermeyen, tuzsuz şampuan kullanılması tavsiye edilir Salonda veya evde keratin tedavisinden sonra saçları kurutmaz ve korozyona uğratmaz şampuanlar tercih edilmelidir.

4. Meyve, Sebze ve Et Ürünlerinde Kreatin Bulunur.

Tüm et ürünlerinde yumurta, süt ve yoğurttan keratin alabilirsiniz. Aynı zamanda günlük yaşamımızda yediğimiz yiyecekleri havuç, brokoli, patates, ıspanak, kabak, karnabahar, fasulye, mantar ve soğan gibi yiyecekler de alabilirsiniz. Son olarak, fındık ve kepekli tahıllar da Kreatin için yenilebilir gıdalar olarak kabul edilir.

5. Brezilya Fönü ve Kreatin Bakımı Aynı Şey Değildir.

Brezilya saç kurutma makinesi adı verilen bir işlemi gerçekleştirirken keratin kullanıldığından, keratin bakımı Brezilya saç kurutma makinesi olarak adlandırılabilir. Ancak temel olarak, keratin bakımı sadece düzleştiriciler değildir.

Keratin yarı kalıcı düz saç fonksiyonuna sahip olduğundan, Brezilya saç kurutma makinesi denir. Yüke ve kullanılan ürüne bağlı olarak değişse de, saçlarınız ortalama 3-6 ay dik kalabilir. Kıvırcık ve dalgalı saçları düzeltmek için keratin uyguladıktan sonra, saçları bir ısıtıcı ile düzleştirir.

Keratin bakımında amaç, deforme olmuş saça sağlıklı bir görünüm kazandırmaktır. Saçlara parlaklık ve yumuşaklık kazandırmak için doğal keratin içeren serum, süt, yağ ve yüz maskeleri şeklinde Keratin ürünleri kullanılabilir. Saçların gençleşmesi ve sağlıklı görünmesi daha olasıdır.

6. Kreatin İçeriğine Dikkat Etmek Gerekir.

Saç bakım ürünleri, doğrudan saçlarımıza uyguladığımız kimyasallar içerir. Bu uygulamanın sonucu saçta saf keratin içeriği tüketmemizdir, bu da saçın kuru ve cansız görünmesini sağlar. Saç bakım ürünlerinin aksine, doğal keratin bakımı kimyasal içermez. Bununla birlikte, ısıtıcılarda kullanılan bazı keratin ürünleri formaldehit adı verilen kanserojenler içerir. Formaldehit soluma ve cilt yoluyla sağlığa zarar verebilir. Brezilya fönü keratin kullanırken, lütfen inşaat adımlarına dikkat edin ve riski en aza indirmek için iyi havalandırılmış bir ortamda çalıştırın.

7. Kreatin Uygulaması Evde de Yapılabilir.

Salonda Keratin tedavisi pahalı ve yorucu olabilir. Neyse ki, keratin tedavisi için geliştirilen ürünlerle evde kendinize bakabilirsiniz. Keratin bakımında en çok tercih edilen ürünler, ısıtma ile kombinasyon halinde kullanılabilen Brezilya kreatinini ve saç onarımı için formüle edilen keratin bakım ürünlerini içerir.

8. Kreatin Uygulanması Kolay Bir Üründür.

Keratin yağı, keratin sütü ve keratin maskeleri gibi ürünler doğal keratin içerir, saça zarar vermez ve kullanımı kolaydır. Ürünler içeriğine göre değişmekle birlikte, kuru veya nemli saçlar için kullanılabilir. Keratin takviyesi yapmadan önce saçınızı iki kez tuzsuz ve paraben içermeyen şampuanla yıkamanız önerilir. Bu uygulamayı 6 ay boyunca ayda en az bir kez yaptığınızda saçınızda harika değişiklikler göreceksiniz. Brezilyalı saç kurutma makinesi keratin formülü yarı kalıcı düzleştirme için kullanılabilir. Ürünü saça uyguladıktan sonra ayrı ayrı bekleyin, kurutun, basın ve düzleştirici ile son şeklini verin.

9. Kreatin Saçı Uzun Süre Korur.

Keratin saç köklerine nüfuz ettiğinden, saça kök hasarı ortadan kaldırılır. Doğal olarak, saç köklerinin koruyucu ve onarıcı etkilerini uzun süre kullanabilirsiniz. Saçı temizlemek için tuzsuz şampuan kullanılması tercih edilirse, keratin ile kaplı saçın yüzeyi aşınmaz ve etkisi uzun süre korunabilir. Keratin bakımını düzenli aralıklarla tekrarlayarak, saçlarınızı kalıcı olarak canlı ve parlak tutabilirsiniz, bu da şeklini ve hacmini korumaya ve hasarlı saçları onarmaya yardımcı olur.

İçindekiler

Kreatin Bakımı Avantajları

Saçın ana bileşeni, kırılma ve aşınmaya direnen keratin adı verilen bir proteindir. Saçlara boya, saç kurutma makinesi, doğrultma ve saç tokaları gibi işlemler uygulandıktan sonra, saçımızın temel keratin protein zeminde (korteks) ve saçı koruyan dış kabukta (epidermis) fiziksel ve kimyasal aşınma meydana gelir. Sonuç olarak, saçlar çalışamaz hale gelir, kurur, elastikiyetini kaybeder ve sertleşmesi zordur. Saçın ve keratin proteininin temel zincir yapısının aşınması ve yıpranması nedeniyle saçlarımız sürekli şişer, elektrikle doludur ve deforme olmaz veya hatta kolayca kırılır. Saçlarımızın kalitesi ve parlaklığı saçın keratin ve su yeterliliği ile doğru orantılıdır. Keratin tedavisi, bir süre için yapısal ayarlama ve saça parlaklık verebilir.

Kreatin Bakımı Avantajları

  • Saçın dış tabakasına yapıştığı ve sabitlendiği için, ışığı daha iyi yansıtabilir ve saçın daha parlak görünmesini sağlayabilir.
  • Saç üzerinde düzleştirici bir etki yaratarak saçı elektriklendirir, şişirir ve ayarlaması kolay olmaktadır.
  • Uygulamadan sonra saçlar yumuşak ve parlak olur.
  • Ev şampuanı bakım kremi şeklinde Keratin bakımı günlük fayda sağlarken, kuaförde ısıyla uygulanan keratin bakımı 3-4 ay sürebilir.
  • Her gün saçını kurutması gereken insanları kurtarabilir.

Kreatin bakımı, hızlı ve başarılı sonuçları nedeniyle, bugün Hollywood yıldızları için tercih edilen yöntem haline gelmiştir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir