Batikon Fiyatı Batikon Ne Kadar?

Batikon Fiyatı ve modelleri nelerdir?” Sorusunun cevabına bakmadan önce “Batikon nedir?” “Ne işe Yarar?” “Nasıl Kullanılır?” sorularının cevabını vermeyi uygun gördük.

İçindekiler

Batikon Nedir?

Batikon, açık olan yaraların ve ameliyat öncesi kesilecek yerler için kullanılan antiseptik bir solüsyondur. Batikon deriye hiç bir şekilde zarar vermediği gibi can yakıcı bir özelliği yoktur kullanılan kişiyi acıtmaz. Kullanılan bölgedeki mikropları öldürür ve hiç bir mikrobu bırakmaz. Bu özelliğine baktığımızda özellikle açık olan yaralarda neden batikon kullanıldığını açıklamaktadır. Batikon ilkyardım çantalarında, eczacı dolaplarında ve hastanelerde kullanılan en önemli ilaçların başında yer alır. Bu yüzden batikona reçetesiz olarak ulaşmak mümkündür.

Batikon Ne İşe Yarar?

Vücudumuz bazı durumlarda mikrop kapmaya daha açık durumdadır. Bu durumları en aza indirmek için batikon kullanılması gerekir. Açık yaralar başta olmak üzere yağ kesesi oluştuğunda ya da bebeğiniz göbek bağını düşürmeden önce, ameliyat sonrası pansuman için gibi birçok alanda batikon kullanılmaktadır. Bu sayende oluşabilecek mikrop kapmasını ve enfeksiyonu en aza indirir. Batikon tedavi edilen alanın hava almasını engellemez ve bandaj ile kapatılması mümkündür. Deriye hiç bir zarar vermese de batikon doktor tavsiyesi ve talimatları ile uygulamak en doğru kullanım şeklidir.

Batikon İçeriği Nelerdir?

Batikon’un etken maddesi olivinil pirolidon-iyot maddesidir. buna ek olarak yardımcı maddeler Etil alkol (CAS 64-17-5) %8, %0.46 Sodyum asit fosfat, %0.072 Mentol,%0.14 Sodyum hidroksit,%1.6 Gliserin,%79 Deiyonize su içeriklerinden oluşmaktadır.

Batikon Nasıl Kullanılmalıdır?

Doktor talimatlarına ve tavsiyelerine uygun olarak kullanılması şarttır. Fakat reçetesiz aldıysanız bile yazıda verilen dikkate almanız gerekir.

  • Batikon kullanılacak kişinin kullanmadan önce mutlaka iyota ve yukarıda yer alan batikon içeriğindeki maddelere alerjisinin olup olmadığı bilinmelidir. Mutlaka alerji testi yapılmalıdır. Bu testi evde kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Kullanan kişi küçük bir bölgesine batikonu sürerek 30 40 dakika arası bekletmeli ve bir alerjik reaksiyon verip vermediği gözlemlenmelidir.
  • Deriye doğrudan uygulanacak şekilde üretilen bu solüsyon seyreltilmesi uygun görülmez. 1 ile 5 dakika arası sürülerek kurutulması tavsiye edilendir.
  • Kullanılacak ve tedavi edilecek alana göre oranı ayarlanmalıdır. Bunun için mutlaka doktor talimatlarına uygun şekilde kullanılmalıdır.
  • Solüsyon genellikle bölgeye tampon yaparak uygulanır.
  • Gerekli durumlarda kullanıldıktan sonra su ile yıkanabilir.

Batikon Güncel Fiyatı

Eczacı dolaplarının ve ilk yardım çantalarının olmazsa olmazı olan Batikonun satış fiyatı son güncellemeyle birlikte değişti. Şu an Batikon Fiyatı 5 Türk Lirasından başlayarak 35 Türk Lirasına kadar çıkmaktadır. Fiyatlardaki farklılaşmanın sebebi satılan ürünün miktarındaki, ml’sindeki, ürünün kalitesi ve markasındaki değişikliklerdir. göre Batikon Fiyatı da bu sayılan faktörlere göre belirlenmektedir. Isosol merhem ve Iyoderm topikal solüsyon batikonun muadilleri olarak karşımıza çıkar. Batikon fiyatını uygun bulmadığınız veya direkt olarak batikonun kendisini bulamadığınız taktirde bu ürünleri de kullanabilirsiniz.

BATİKON ÇEŞİTLERİFİYATLARI
Dermosept Batikon (100Ml)5 ile 10 Türk Lirası arasında fiyatı vardır.
Dermosept- Baticonol Antiseptik Çözelti 1000 Ml25 ile 35 Türk Lirası arasında satış fiyatı mevcuttur.
Sıhhat Batikon Povisol 100 mlOrtalama 15 Türk Lirası
Aqua Batiqon (Batikon) Çözelti 100 ml16 Türk Lirası
Batikon 1000 ml Poviiodeks Antiseptik25 Türk Lirası
Betadix Poviofix Povidon İyot %10 batikon 20 X 1 Litre Koli350 Türk Lirası
BATİKON Povidon İyot Çözelti 100 ml25 Türk Lirası
Aqua Batikon Baticonol Antiseptik Çözelti 1000 ml Aqua26 Türk Lirası
Batikon Antiseptik Povidon İyot Tentürdiyot 1 Litre Konix28 Türk Lirası
Aqua Baticonol Batikon Scrub Povioderm 1000 ml30 Türk Lirası
Fiyatlar değişebilmektedir. Sorumluluk kabul etmiyoruz.

Piyasada en çok tercih edilen ve satılan, bilinen ürünleri yukarıda verdik. Bu ürünlerin ortalama fiyatları verilmiştir. Eczanelerde veya internet sitelerinde değişiklik gösterse de fiyatlar ortalama olarak bu şekildedir. Batikon alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta gereğinden çok daha düşük fiyatlara muadil diye satılan her ürünü kullanmamaktır. Sağlık amaçlı kullanılan bu ürünün kalitesiz benzerleri çeşitli sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir.Örneğin açık yaralarınızı iyileştirmek yerine daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Diğer bir tavsiye ise kullanım oranıdır. Her şeyin fazlası zarardır. Mutlaka gerektiği kadar kullanınız. Unutmayın ki daha fazla kullanınca daha çabuk tedavi olmaz. Bir başka ve son tavsiyemiz ise üzerinize veya halıya, yere dökmemeye özen gösterin. Çünkü Batikon içindeki maddeler sebebiyle kumaş tarzı ürünlerden kolay temizlenebilen bir ürün değildir. Sağlıcakla kalınız.

Fotoğraf: https://pablo.buffer.com/

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir