Elocon Krem Ne Kadar? Elocon Krem Fiyatı

Elocon fiyatı ve güncel cilt kremi fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazıda aradığınızı bulabileceksiniz. Elocon, egzama hastalığı olan kişilerin tedavisinde kullanılan çok önemli bir kremdir. Egzama konusunda neredeyse en çok kullanılan ve en iyi etkiyi gösteren ilaçtır. Elocon, yalnızca egzama tedavisinde değil aynı zamanda sedef hastalığının tedavisinde de alternatif ilaç olarak kullanılmaktadır. Ayrıca bu krem, çeşitli bazı cilt hastalıklarının tedavisinde de tercih edilebilir. Bu tercihi yapmak sizin değil doktorunuzun görevidir. Eğer doktorunuz tarafından kremi kullanmanız söylenirse kremi satın alın. Yalnız başınıza asla kullanmaya kalkışmayın.

Peki Elocon cilt kremi nedir, ne işe yarar, kullanım talimatları nelerdir, ne tür yan etkilere sahiptir ve en önemlisi de fiyatı nedir? Tüm sorularınızın cevaplarını ve Elocon krem hakkındaki geniş bilgileri yazımızda bulma şansına sahip olacaksınız. İlk olarak ilacın ne olduğundan bahsedelim.

İçindekiler

Elocon Nedir?

Elocon, nadir görülen ancak tedavisi zor olan egzama, sedef vb. gibi cilt hastalıklarının tedavisinde doktorlar tarafından en çok önerilen ilaçların başında gelir. Krem şeklinde satılan bu ilacın uygulaması oldukça basittir. Kremin etken maddesi mometazon furoat olarak bilinmektedir. Bu maddenin ciltte meydana gelen neredeyse bütün durumlarda mucizevi bir etki gösterdiği çoğu doktor tarafından söylenmektedir. Ancak size tavsiyemiz cilt hastalığınız ne olursa olsun bu tarz ilaçları kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşmanız yönünde olacaktır.

Cildinizde oluşan kaşıntılı, iltihaplı ve pullu hastalıkların tedavisi için Elocon kremi kullanabilirsiniz. Ayrıca deri yüzeyinde oluşacak leke, şişlik ve kızarıklık gibi durumlarda da Elocon kreme başvurabilirsiniz. İlk olarak cilt hastalığınızı belirleyin ardından doktorunuzun görüşleri doğrultusunda Elocon krem alarak tedaviye bir an önce başlayın. Cilt hastalıklarının tedavisi zor olur. Bu yüzden tedavinizi aksatmayın ve geç kalmadan bir an önce tedavi olmaya başlayın.

Elocon Ne İşe Yarar?

Elocon, güçlü hastalıklar olan egzama ve sedef hastalıklarının iyileşmesini isteyen kişiler için adeta bir kurtarıcı görevi görüyor. Özellikle görüntüleriyle rahatsız edici olan bu hastalıklar, insanların psikolojilerini bozabilecek hale gelebiliyor. Durum böyle olunca bir an önce tedavi edilmeleri gerekiyor. İşte burada Elocon insanların yardımına yetişiyor. Eğer siz de cilt hastalıkları ile boğuşuyorsanız doktorunuz ile görüşme sağladıktan sonra Elocon krem kullanmaya başlayabilirsiniz. Krem özellikle uygun fiyatı ile dikkat çekmektedir. Fiyat bilgisini bu yazının sonundaki başlığın altında görebilirsiniz. Ancak buradaki notları okumanızda sizin için büyük fayda var.

Elocon, cilt ve deri hastalıklarının tedavisi için kullanılıyor. Genellikle en fazla yan etki de bu ilaçların kullanımı sırasında meydana geliyor. Ancak bu yan etkilerden korunmanız oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey doktorunuzun sözünden çıkmadan düzenli bir kullanım sağlamak. Eğer doktorunuz uygun görürse de alerji testleri yapmaktır. Burada belirttiğimiz durumlardan kaçmazsanız ve doktorunuzun söylediklerini uygularsanız yan etkilerle karşı karşıya kalmanız çok düşük bir ihtimaldir. Ancak kendi kafanıza göre Elocon kremi kullanmaya kalkarsanız hiç tahmin edemeyeceğiniz can sıkıcı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Peki bu ilacın yan etkileri neler? Dilerseniz şimdi yan etkilerden bahsedelim.

Elocon Cilt Kreminin Yan Etkileri Nelerdir?

Elocon, görüntüleriyle rahatsızlık veren egzama, sedef vb. gibi hastalıklarınızı geçirecek olan kuvvetli bir kremdir. Burada kuvvetli sözcüğüne dikkat etmenizi istiyoruz. Zira bir ilaç ne kadar kuvvetliyse oluşturabileceği yan etkiler de o kadar fazla olmaktadır. Ancak az önce de belirttiğimiz gibi eğer doktorunuzu dinlerseniz bu yan etkilerden hiçbiri ile karşılaşmayacaksınız. Zaten yalnızca reçete ile alınabilen bir ilaç olduğundan Elocon’u kendi başınıza kullanamazsınız. Diyelim ki kremi bir yakınınızdan aldınız. O halde büyük hata yapmaktasınız. Çünkü kremin etkisi kişiden kişiye büyük ölçüde değişiklik göstermektedir. Bu hatadan bir an önce dönmelisiniz.

Elocon kremin yol açabileceği her türlü yan etkiden korunmak için ilacı doktorunuzun tavsiyelerine uyarak kullanmaya özen gösterin. Peki Elocon kremin yan etkileri neler? Elocon’un yat etkileri işte tam olarak şöyle:

 • Ciltte Şişme
 • Deri Yüzeyinde Kızarıklık
 • Mide Bulantısı
 • His Kaybı
 • Kaşıntı
 • Nasır Oluşumu
 • Sivilcelenme
 • Deride İncelme

gibi durumlar ortaya çıkabilir. Yan etkilerle karşılaşmamak için sadece doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda bu kremi kullanın. Ayrıca eğer yan etkilerden biri vücudunuzda meydana gelirse acilen bir sağlık kuruluşuna gidin.

Elocon Nasıl Uygulanır?

Elocon kremi hızlı ve basit bir şekilde uygulayabilirsiniz. 30 gram tüp krem şeklinde satılan Elocon, çok az alınarak ayarı kaçırılmadan sürülmelidir. Günde yalnızca bir kez kullanmanız gereken bu kremi haftada 5 defadan fazla kullanmamanız tavsiye edilmektedir. Tabi ki bu değerler kişiden kişiye değişebileceği için hem doktorunuza hem de eczacınıza kullanım ile ilgili mutlaka sorular sorun.

Elocon Hakkında Bazı Bilgiler

 • Eğer siz de Elocon kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bilgiler sizin için oldukça faydalı olacaktır:
 • Elocon krem, yalnızca reçete ile satın alınabilmektedir. Reçetesiz satış yapan noktalardan uzak durun ve şikayette bulunun.
 • İlacın ücreti devlet tarafından karşılanmamaktadır.
 • Bu krem oda sıcaklığında ve çocukların ulaşamayacağı noktalarda saklanmalıdır.

Elocon Fiyatı

Çeşitli cilt hastalıklarından kurtulmak isteyen ve güzel bir cilde kavuşmak isteyen birçok kişinin hayallerini gerçekleştiren Elocon, düşük fiyatı ile sizler için oldukça ekonomik bir çözüm olacaktır. Elocon kremin 30 gramlık tüpü için eczanede ödeyeceğiniz son ücret 28.43 TL’dir. Krem yalnızca doktor reçetesi ile satın alınabilir. Ayrıca kremin ücreti devlet tarafından karşılanmamaktadır.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir