Silverdin Krem Ne Kadar? Silverdin Fiyatı

Silverdin krem fiyatı ve güncel yara kremi fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazıda aradığınızı bulabileceksiniz. Vücudunuzda bir yara varsa veya yanık oluşmuşsa silverdin krem kullanarak iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Peki silverdin krem nedir, ne işe yarar, kullanım talimatları nelerdir, ne tür yan etkilere sahiptir ve en önemlisi de fiyatı nedir? Tüm sorularınızın cevaplarını ve silverdin krem hakkındaki geniş bilgileri yazımızda bulma şansına sahip olacaksınız. İlk olarak kremin ne olduğundan bahsedelim.

İçindekiler

Silverdin Nedir?

Silverdin, yaraların ve yanıkların tedavisinde kullanılan bir çeşit kremdir. Yarayı ve yanığı hızlıca iyileştirme özelliği ile bilinir. Ve piyasadaki birço kremden daha başarılı olduğunu kanıtlamıştır. Eğer vücudunuzda bulunan bir yanık varsa bu yanığa dokunduğunuzda oluşan acıyı da silverdin kremi ile geçirebilirsiniz. 40 gram olarak tek pakette satılan silverdin kremi doktora danışarak kullanmakta fayda var. Zira özellikle yanık ve iltihaplanma durumlarında herhangi bir şey yapmadan direk doktora gitmelisiniz ki bu gibi durumlar daha büyük sonuçlara yol açmasın.

Silverdin kremin çok güçlü bir etkiye sahip olduğunu söylemiştik. Şuan anlattığımız konu fizik olmasa da bu durumda da etkiye tepki oluşacaktır. Yani kremin kendine özgü bazı yan etkileri bulunmaktadır. Kremin içerisinde bulunan bir maddeye karşı alerjiniz bulunabilir. Eğer alerjik reaksiyonları tetiklerseniz vücudunuzda yaralar ve şişlikler oluşabilir. Böyle bir durumu tabi ki kimse istemez. Eğer siz de bizim gibi düşünüyorsanız doktorunuza danışmadan lütfen bu kremi kullanmayın.

Silverdin Ne İşe Yarar?

Silverdin yanıkların ve yaraların tedavisinde kullanılan bir kremdir. Yanık ve yarada oluşan iltihaplanmaları geçirmeye yarar. Aynı zamanda yarada oluşan bakterilerin uzaklaştırılmasını sağlayarak iyileşme sürecini hızlandırır. Günde bir kez kullanmanız gereken silverdin kremi ile sizler de kolaylıkla vücudunuzdaki yanık ve yaralardan kurtulabilirsiniz.

Silverdin Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Özellikle alerjiniz bulunan bir maddeye karşı oluşacak yan etkiler oldukça can sıkıcı büyüklükte olabilir. Bu yüzden yan etkilere değinmekte fayda var. Silverdin kremin yan etkilerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Kremin uygulandığı yara ve yanıkta:

 • Kızarıklık
 • Döküntü
 • Kaşıntı
 • Kabarma
 • Şişme
 • Kan Toplanması

gibi durumlar ortaya çıkabilir. Ayrıca çok nadir de olsa baş dönmesi veya ateşe sebep olabilir. Siz siz olun bu tarz durumlarla karşılaşmamak adına mutlaka doktorunuza danışarak ilacınızı alın.

Silverdin Krem Cilde Nasıl Uygulanır?

Silverdin krem günde maksimum 1 kere uygulanmalıdır. Eğer gerektiğinden fazla uygularsanız cildinize büyük zararlar verebilirsiniz. Silverdin kremi uygulayabilmek için öncelikle uygulanacak bölgeyi hafifçe temizleyin. Ardından kremi masaj yapacak şekilde cildinize uygulayın.

Silverdin kremi cilde uyguladıktan sonra farklı yan etkiler ortaya çıkabilir. Bu yan etkileri bir başlık öncesinde sizlere bildirmiştik. Böyle bir durum oluştuğunda mutlaka hızlıca hastaneye giderek yarayı veya yanığı kontrol ettirmek istediğinizi söyleyin.

Silverdin Hakkında Bazı Bilgiler

 • Eğer siz de silverdin krem kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bilgiler sizin için oldukça faydalı olacaktır:
 • Kremi sürdükten sonra yaklaşık 1-1.5 saat boyunca kremi uyguladığınız noktayı yıkamamak gerekiyor.
 • Krem yüze uygulanabilir ve güneş yanığı tedavilerinde kullanılabilir. Ancak bu tür bir tedavi için doktorunuzla görüşmenizde fayda var.
 • Kremin ücreti devlet tarafından karşılanabilir ve hem reçeteli hem de reçetesiz olarak satılabilir.
 • Bu krem oda sıcaklığında ve çocukların ulaşamayacağı noktalarda saklanmalıdır.

Silverdin Fiyatı

Silverdin krem, çok etkili ve yaygın kullanılan bir kremdir. Bu kremin 40 gramı için eczanede ödeyeceğiniz ücret son fiyat güncellemelerine göre 9.32 TL olarak belirlenmiştir. Daha fazla ücret talep eden eczaneleri şikayet edebilirsiniz. Çünkü bu ilacın fiyatı değiştirilemez. İlacı hem reçeteli hem de reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. Reçeteli almanız durumunda devlet tarafından karşılanabilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir