Clindoxyl Krem Ne Kadar? Clindoxyl Fiyatı

Clindoxyl jel krem fiyatı ve güncel sivilce kremi fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazıda aradığınızı bulabileceksiniz. Eğer siz de sivilce sorunu ile karşı karşıyaysanız clindoxyl jel krem ile bu sorununuzu çözebilme şansına sahipsiniz. Peki bu krem nedir, ne işe yarar, kullanım talimatları nelerdir, ne tür yan etkilere sahiptir ve en önemlisi de fiyatı nedir? Bu sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabileceksiniz. Dilerseniz önce kremden bahsederek yazımıza giriş yapalım.

İçindekiler

Clindoxyl Nedir?

Clindoxyl jel krem, sivilce yani akne problemi yaşayan kişilere özel hazırlanmıştır. Düzenli kullanımda sivilceden kurtulma oranı %90 civarında olan bir kremdir. Piyasadaki diğer muadil kremlere göre fiyatı biraz daha pahalı olsa da etkisi de aynı şekilde yüksektir. Ülkemizde bu kremi alabileceğiniz tek yer eczanelerdir. 25 gram ve 50 gram olarak satılan Clindoxyl krem, doktora danışılmadan asla kullanılmamalıdır.

Kafanızda kendi başınıza karar verip almak varsa lütfen bu düşünceden vazgeçin. Çünkü her kremin kendine özgü bazı özellikleri vardır. İçerisinde size alerji yapacak veya yan etkiler gösterebilecek maddeler olabilir. İşte tam da bu yüzden en garanti yol doktora danışmak suretiyle bu kremi eczanelerden almaktır. Zaten çoğu uzman da sivilce tedavilerinde bu kremin kullanılmasını tavsiye etmektedir.

Clindoxyl Ne İşe Yarar?

Clindoxyl krem sivilce tedavisinde kullanılan bir kremdir. Clindoxyl krem sivilceye sebep olan bakteri içeriğini kurutur ve sivilce oluşumunu engeller. Ayrıca çıkan sivilceleri de anlık olarak söndürme özelliğine sahiptir. Yoğun içeriği sayesinde uygulanan ciltte birkaç günde gözle görülür bir fark ortaya çıkarmaktadır. Eğer siz de sivilceyle savaşınızda yanınıza bir destek arıyorsanız doktorunuza da danışarak clindoxyl kremi herhangi bir eczaneden satın alabilirsiniz.

Clindoxyl Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi clindoxyl kremde de illa ki bazı yan etkiler oluşabilir. Peki bu etkiler nelerdir? Dilerseniz şu şekilde etkileri sıralayabiliriz:

 • Yüzde veya uygulanan bölümde kızarıklık ve kuruluk,
 • Cildin soyulması,
 • Eğer içeriğindeki bir maddeye alerjiniz varsa alerjik reaksiyonlar gözlenmesi,
 • Cildin hassaslaşması,
 • Baş ağrısı,
 • Deri döküntüsü,
 • Kaşıntı

Bu kremin en yaygın yan etkilerini sıraladık. Siz de bu yan etkilerden birine maruz kalmamak adına lütfen kullanmadan önce doktorunuzla iletişime geçin ve onayını aldıktan sonra kullanmaya başlayın.

Clindoxyl Krem Cilde Nasıl Uygulanır?

Clindoxyl krem her gün bir kez uygulanmalıdır. Clindoxyl kremi uygulayabilmek için öncelikle cildinizi bir temizleme jeli ile yıkamanız ve havlu ile kurutmanız gerekiyor. Daha sonra elinize alacağınız kremi yüzünüze masaj yaparak hafifçe sürebilirsiniz. Böylelikle hem cildiniz tahriş olmaz hem de kremin etkisini daha fazla hissedersiniz.

Eğer bu krem bir süre sonra bazı yan etkileri ortaya çıkarırsa hiç beklemeden bir hastaneye gidin ve durumu doktorunuza bildirin. Çok fazla kaşıntı veya dökülme durumlarında kremi kullanmayı birkaç gün gün bırakabilirsiniz. Ayrıca eğer cildinizde güneş yanığı varsa lütfen bu ilacı kullanmayın.

Clindoxyl Hakkında Bazı Bilgiler

 • Eğer siz de clindoxyl krem kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bilgiler sizin için oldukça faydalı olacaktır:
 • Kremi sürdükten sonra yaklaşık 2.5 saat boyunca kremi uyguladığınız noktayı yıkamamak gerekiyor.
 • Krem etkisini yaklaşık 1.5 ile 2 ay arasında göstermektir.
 • Kremin ücreti devlet tarafından karşılanabilir ve reçete ile de alınabilir.
 • Bu krem oda sıcaklığında ve çocukların ulaşamayacağı noktalarda saklanmalıdır.

Clindoxyl Fiyatı

Clindoxyl jel kremin diğer sivilce ilaçlarına ve kremlerine göre daha pahalı olduğunu belirtmiştik. Bu kremin 25 gramı için eczanede ödeyeceğiniz ücret son fiyat güncellemelerine göre 50.34 TL olarak belirlenmiştir. Daha fazla ücret talep eden eczaneleri şikayet edebilirsiniz. Çünkü bu ilacın fiyatı değiştirilemez.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir