Primolut Ne Kadar? Primolut Fiyatı

Primolut fiyatı ve güncel adet geciktirici fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazıda aradığınızı bulabileceksiniz. Bazı durumlarda rahme bağlı kanama bozuklukları veya adet süresi ile ilgili bazı bozukluklar oluyor. Bu bozuklukların önüne geçebilmek için adet geciktirici ve düzenleyici ilaçlar kullanılıyor. Primolut da bu görevi gören haplardan biridir ve oldukça güçlü bir haptır. Bu yazıda sizlere Primolut adet geciktirici ile ilgili bazı bilgilendirmeler yapmak istiyoruz.

Peki Primolut adet geciktirici hap nedir, ne işe yarar, kullanım talimatları nelerdir, ne tür yan etkilere sahiptir ve en önemlisi de fiyatı nedir? Tüm sorularınızın cevaplarını ve Primolut hakkındaki geniş bilgileri yazımızda bulma şansına sahip olacaksınız. İlk olarak ilacın ne olduğundan bahsedelim.

İçindekiler

Primolut Nedir?

Primolut, adet geciktirici olarak kullanılan ve bu döngüyü düzene sokan bir tür haptır. Hapın içerisinde hormonal dengeyi sağlayan ve düzenleyen maddeler bulunur. Bu sayede düzensiz ilerleyen adet dönemlerinin önüne geçilir ve hormonal denge sağlanır. Primolutun sadece adet geciktirmede değil aynı zamanda iç tabakada meydana gelen dağılmaları da önleyen bir ilaçtır. Ayrıca meme yapısında ortaya çıkan çeşitli bozukluklar için de aynı şekilde Primolut ilacı kullanılabilir. Kısacası bu ilaç kadınların ihtiyaç duyduğu her türlü durum için çok güçlü ve hızlı çözüm sağlar. Açıkçası ilacın çok fazla yan etkisi olmadığı için çoğu kişi için uygundur. Ancak %1 ihtimal bile olsa siz değerli okuyucularımıza önerimiz doktorunuza danışmadan bu hapı almamak olacaktır. Çünkü hiç beklemediğiniz komplikasyonlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. İlaç işi şakaya gelmez.

Primolut adet düzenleyici hap ile birlikte adet olamama veya adet döngüsünün beklenen zamanda olmaması gibi durumların önüne geçebilirsiniz. Primolutun bir diğer kullanım alanı da adet tarihini ertelemektir. Bazı durumlarda adet olmamanız ve gün boyu hareketli olmanız gerekebilir. Bu gibi durumlarda yine Primoluta başvurarak dilediğiniz gibi adet tarihinizi değiştirebilirsiniz. Tabi ki bunu doktorunuza danışarak yapmanız sizin için çok daha iyi olacaktır.

Primolut Ne İşe Yarar?

İlacın savaştığı ana konular rahim kanamaları ve adet tarihlerinde meydana gelen değişikliklerdir. Ancak Primolut aynı zamanda çok farklı amaçlar için de kullanılabilir. Örneğin meme yapısında veya derisinde meydana gelen bozukluklar için Primolut ilacını kullanabilirsiniz. Tabi ki bunu kafanıza göre yapmamalısınız. Önce bir doktora görünerek kontrol yaptırmakta fayda var. İlacın kendine özgü oldukça zahmetli ve baş ağrıtan yan etkileri bulunuyor. Bunun için lütfen kullanmadan önce uzman bir doktordan yardım isteyin ve ilaç hakkında bilgi alın. Kendi başınıza kullandığınız ilaç yüzünden hiç beklemediğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bunu kimsenin isteyeceğini düşünmüyorum. Peki bu kadar farklı ve baş ağrıtan bu yan etkiler neler? Dilerseniz şimdi yan etkilerden bahsedelim.

Primolut Hapının Yan Etkileri Nelerdir?

Adet düzenleyici ve kanama giderici olarak kullanılan Primolut hapının çok nadir de olsa bazı kişilerde yan etkilere sebep olduğu bilinmektedir. Bu yüzden yan etkilere değinmekte fayda var. Primolut’un yan etkilerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 • Sarılık
 • Ödem
 • Mide Bulantısı
 • Baş Dönmesi
 • Migren
 • Deri Döküntüleri
 • Nefes Darlığı

gibi durumlar ortaya çıkabilir. Siz siz olun bu tarz durumlarla karşılaşmamak adına mutlaka doktorunuza danışarak ilacınızı alın. Eğer burada bulunan herhangi bir yan etkiyle karşılaşırsanız acilen hastaneye başvurun. Çünkü buradaki etkilerin hepsi ciddi ve önemli yan etkilerdir.

Primolut Nasıl Uygulanır?

Biraz da Primolut ilacının kullanımından bahsedelim. İlacı hap olarak bol su ile vücudunuza almalısınız. Günde maksimum 3 adet Primolut hapı kullanabilirsiniz. Fazlası sizin için çok zararlı olacaktır. Dengeyi sağlayayım derken kendi dengenizi şaşırabilirsiniz. Bu yüzden kullanımı aşırıya kaçırmamaya özen gösterin.

Primolut hapını meme kanseri veya rahim ağzı kanseri olan kişiler kullanmamalıdır. Ayrıca kalp hastalığınız varsa da bu ilaçtan uzak durmanızda fayda var. Daha fazla bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz.

Primolut Hakkında Bazı Bilgiler

 • Eğer siz de Primolut kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bilgiler sizin için oldukça faydalı olacaktır:
 • Primolut ilacını bağımlılığı olan kişilerin çok dikkatli kullanması gerekiyor. Örneğin fazla sigara içen veya alkol alan biriyseniz bu ilaç size hiç beklemediğiniz yan etkiler yapabilir. Bu yüzden ilacı kullanmadan mutlaka doktorunuzdan bilgi alın.
 • İlaç sadece reçete ile satılmaktadır. Reçetesiz satış yapan mekanlardan uzak durun ve şikayet edin.
 • Reçeteli aldığınız sürece ilacın ücreti devlet tarafından karşılanmaktadır.
 • Bu hap oda sıcaklığında ve çocukların ulaşamayacağı noktalarda saklanmalıdır.

Primolut Fiyatı

Primolut, kadınsal problemlerinizle başa çıkabileceğiniz çok kuvvetli bir ilaçtır. Bu ilacın 30 film tableti için eczanede ödeyeceğiniz ücret son fiyat güncellemelerine göre 19.33 TL olarak belirlenmiştir. Daha fazla ücret talep eden eczaneleri şikayet edebilirsiniz. Çünkü bu ilacın fiyatı değiştirilemez. İlacı sadece reçeteli olarak satın alabilirsiniz. İlaç devlet tarafından karşılanmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir