Chesterfield Sigarası Güncel Fiyatı

Sigara tiryakileri içmiş oldukları sigara ve chesterfield sigara güncel fiyat hakkında google’dan bilgi edinebiliyor. Sigara fiyatlarına gelen en son zaman göre Chesterfield sigara fiyat 14,50 lira iken, Chesterfield Mode ise 14 lira olarak satışa sunuluyor. Sosyal medyada sürekli olarak sigaraya zam geldi tarzında açıklamalar yapılması, sigara tiryakilerini strese sokarken, sigara üreticilerine de ateş püskürmelerine neden oluyor. Sigaraya bu yıl içinde peşpeşe gelen zamlar güncel sigara fiyatlarında ciddi anlamda bir yükselişe sebep oldu. Aşağıdaki listede güncel Chesterfield fiyat inceleyebilirsiniz.

İçindekiler

Güncel Chesterfield Sigarası Fiyat

 Chesterfield Sigara Güncel Fiyatı  14,50 Türk Lirası (TL)
 Chesterfield Blue Sigara Fiyat  14,00 Türk Lirası (TL)
 Chesterfield Gray Fiyat  14,00 Türk Lirası (TL)
 Chesterfield Mode Navy Güncel Fiyatları  14,00 Türk Lirası (TL)

Chesterfield Nikotin, Zifir ve Karbonmonoksit Oranları

Chesterfield Sigara Çeşidi Zifir Nikotin Karbonmonoksit
Chesterfield Navy Blue (Uzun) 9 miligram 0.7 mg 10 miligram
Chesterfield Navy Blue (Kısa) 10 miligram 0.7 mg 10 miligram
Chesterfield Slim Sigara 7 miligram 0.6 mg 6.0 miligram
Chesterfield Click (Mentollü) 9 miligram 0.7 mg 10 miligram
Chesterfield Blue Sigara 4 miligram 0.3 mg 4.0 miligram
Chesterfield Gray Sigara 8 miligram 0.7 9.0 miligram
Chesterfield Mode Navy 10 miligram 1 miligram 10 miligram

Sigara Fiyatları Yükselmeye Devam Edecek Mi?

Sigaranın sağlığa zararlı olduğu herkesçe biliniyor. Fiyatlarına ne derece zam yapılırsa yapılsın yine de tiryakiler sigara içmeye devam ediyor. Sigara fiyatlarının artması bazı kişiler için caydırıcı olurken, bazı kişiler sağlık sorunlarına rağmen yine de tiryakilikten kurtulamıyor.

Chesterfield sigarası, Philip Morris ailesinin üyesiyken, Chesterfield’e gelen zamların büyük kaynağını British American Tobacco sağlayıcısı oluşturuyor. Chesterfield sigarasına zam gelip gelmediği ya da ne zaman zam geleceğinin cevabı bu şirketten öğrenilebiliyor.

Chesterfield Sağlığa Zararlı mı?

Tüm sigaraların ortak özelliği sağlığa zararlı olmalarıdır. Ancak bir sigaranın sağlığı tehdit eden özelliğini ise içeriğinde barındırdığı Zifir, Karbonmonoksit ve Nikotin değeri belirliyor. Bu değerlerin en yükseği 10 olurken, en ağır sigarayı da 10 değerinin çok olduğu sigaralar oluşturuyor. İçeriğinde 6, 7 gibi oranlar bulunan sigaralar için ise hafif deniliyor. Hafif değere sahip olan sigaralar genellikle light ibaresiyle satışa sunuluyor. Bu sigaralar için tadı yok diyen tiryakiler de yok değil.

Sigara Fiyatlarına Neden Sürekli Zam Geliyor?

Aslına bakıldığında sigara ile ilgili sürekli kamu spotları yapılıyor. Aynı zamanda Devlet adamları da sigaranın zararlarından sürekli olarak bahsediyor. Hatta durum öyle büyük boyutlarda ki profesörler dahi televizyon ekranlarına çıkıp sigaranın zararları hakkında bilgilendirici programlar yapıyor.

Ancak sigara ülkenin en büyük satış grafiği olan ürününü oluşturuyor. Bu kadar çok medyada ya da devlette adı geçen sigaranın sanki bir nevi reklamı yapılıyor. Sigara birçok alanda yasak olmasına rağmen yine de yaşlısı genci, kadını erkeği sigaradan vazgeçemiyor.

Sigaradan Vazgeçmek Mümkün mü?

Sigaradan vazgeçmek için irade ve sabır gerekirken, sigarayı bırakmanın şart olduğunu insanın kendi beynine anlatması ve kabul ettirmesi gerekiyor. Çünkü başlangıçta anlaşılmayan zararlar insan sağlığına ciddi anlamda zararlar veriyor. Ayrıca sigara içmenin bir sonu yok. Bağımlılık yapan her şey gibi sigarayı da beyinde bitirmek gerekiyor.

Sigara Fiyatlarındaki Yükseliş Sigara Tiryakiliğini Etkiliyor Mu?

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma sigara fiyatlarındaki yükselişin sigara içen sayısında bir azalma yaşanmadığını gözler önüne koydu. Böyle bir araştırma yapılması aslına bakarsanız mantıksız bir içerik oluşturuyor. Durumu şu şekilde özetlersek, sağlığına bu denli zarar verici bir içeriği sağlıklı olma uğruna bırakmayan kişiler, sadece fiyatı yükseldi diye sigaradan vazgeçebilir mi?

İnternet Sitemizde alkol ve tütün ürünlerinin sadece fiyatı yer almaktadır. Herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır. 4733 sayılı kanun gereği; İnternetten tütün mamulleri veya alkollü içkilerin tüketicilere satışı yasaktır.

Unutmayın ki alkol ve sigara dostunuz değildir!

Güncel Sigara Fiyatları burada. Güncel Sigara Fiyatları hakkındaki düşüncelerinizi lütfen bizimle paylaşın 🙂

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir