Pall Mall Sigarası Güncel Fiyatı

Türkiye tütün ve tütün mamülleri kullanımında dünya sıralamasında 11. basamakta yer alıyor. Nüfusun %23,8’inin tütün mamülleri kullandığı tahmin edilmekte. Bu sebeple sigara kullanımı Türkiye’de oldukça geniş bir kitle tarafından yapılıyor. Peki, bunca insanın sigara içtiği bir ülkede sigara fiyatları nasıl biliyor musunuz? Örneğin ilk defa Amerika’da 1899 yılında üst sınıf insanların tüketimine sunulan Pall Mall sigarası güncel fiyatı hakkında bilginiz var mı?

İçindekiler

Pall Mall Sigarası

Pall Mall, ilk defa 1899 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde üretilmiş ve üretim amacı Amerika Elitlerinin kullanımı olarak belirtilmiştir. Üretimi gerçekleştiren firmanın adı Butler & Butler olmasına rağmen, bugün Pall Mall markası başka bir şirket bünyesinde devam ediyor.

Amerika’da üretilen ve daha sonra Avrupa ve hatta Türkiye pazarına giren Pall Mall, an itibari ile British American Tobacco, kısaca BAT çatısı altında Türkiye’de de satılmakta.

Pall Mall’ın Kaç Çeşidi Var?

Piyasadaki sigaraların çeşitliliği malum. Bu sebeple adı Pall Mall olan sigarayı tek başına bir paket olarak değerlendirmemek gerek. Pall Mall birbirinden farklı olacak şekilde;

  • Pall Mall Mavi
  • Pall Mall Kırmızı
  • Pall Mall Turuncu
  • Pall Mall Siyah
  • Pall Mall Amber

Olmak üzere beş farklı paketleme ve kategoriye sahiptir.

Pall Mall Fiyatları

Pall mall sigarası güncel fiyatı ise oldukça merak edilen ve internet üzerinde araştırılan konulardan biri. Sigara tiryakilerinin sıkça tükettiği markalardan biri olan Pall Mall’ın güncel fiyatı 14,50 TL olarak görünüyor.

Türkiye’de son yıllarda yaşanan, tütün ve alkollü içeceklere gelen özel vergilendirme sistemi sebebi ile her yıl çeşitli sebeplerden zamlar meydana geliyor. Bu sebeple bir paket Pall Mall fiyatı 14,50 TL olarak göze çarpıyor.

Sigara Neden Bu Kadar Yaygın

Sigaranın ülkenin sosyo ekonomik, kültürel yapı ile doğrudan bağlantılı olduğu söyleniyor. Bu sebeple ülkenin gelişmişliği ile doğru orantılı olduğu varsayılan tütün mamüllerinin kullanımı sebebi ile maalesef iyi şeyler söylenemiyor.

Türkiye, dünya sıralamasında 11. basamakta olduğu tütün mamülleri sebebi ile yoğun bir sigara kullanım nüfusuna sahip. Aslında Türkiye, Osmanlı İmparatorluğu zamanlarından beri tütün üretme konusunda önde gelen ülkelerden biri ve Osmanlı’nın çöküş zamanlarından itibaren dış borç ödenmesi konusunda tütün üretimi oldukça fazla olan bir ülke.

Ancak özellikle Amerikan ve İngiliz tütün mamülü üreticilerinin piyasa hakimiyeti ve Osmanlı’nın çöküşünde buldukları altın pazar olan Türkiye’de üretimi sıklaştırmış ve Cumhuriyet dönemi son zamanlarında da Türkiye pazarında üretim ve satışlarını katlamışlardır. Olay böyle olunca da uzun zaman boyunca ucuz satılan tütün mamüllerinin kullanımı günden güne artmıştır.

Sigaralar Nerede Satılır?

Sigara satışı tekel, market, benzin istasyonları gibi dükkân ve merkezlerde mümkündür. Ayrıca tütün mamulleri özel izin ve ruhsat ile satılabilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir