Muratti Sigara Fiyatı Güncel Muratti Sigara Fiyatları

Direkt sayfanın alt kısmına inerek güncel sigara fiyatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

İçindekiler

Muratti Sigara 

Ülkemizde sigara konusunda Maltepe markası ayrı bir yere ve kendine has bir mizaca sahip sigara olarak bilinmektedir. Öyle ki ilk kez 1821 yılında üretilip satılmaya başlanan ve dünya geneline yaygınlaşan muratti marka sigara ülkemizde İtalyan maltepesi olarak anılmaktadır. 2000'li yılların başında Türkiye pazarına giren bu sigarayı biraz tanımak gerekirse; 6 farklı çeşit çıkmış olsa da şu anda ülke piyasasında 2 çeşidi satılmaktadır. Tüm çeşitlerini sıralarsak; muratti, muratti rosso, muratti mode, muratti tone, muratti azure ve muratti lights idi. Muratti haricinde tüm çeşitlerinin üretimi durdurulmuş olup an itibari ile sadece Muratti ve Muratti Blu çeşitleri satılmaktadır. Sigara beyaz filtreli olup, beyaz filtrenin lideri olarak gözüken Parliament sigaraların varisi olarak bilinmektedir. Muratti sigaralarının üstünde Ambassador yazar ve bunun anlamı büyükelçi'dir.

Muratti sigaraları ülkemizde Philip Morris Sabancı şirketi aracılığı ile Türkiye'nin 81 iline dağıtılmaktadır. Sigaranın bağlı olduğu asıl şirket ise Philip Morris İnternational şirketidir. Bu sigara üzerinde en büyük pay ortağı ise British American Tobacco markasıdır. Şirketin merkezi İzmir'de olup buradaki fabrikada üretim süreci ve dağıtım süreci gerçekleştirilmektedir.

Muratti Sigara Zifir, Nikotin Oranları

Her sigaranın zifir, nikotin ve miligram oranı bulunmaktadır. Sigaradan sigaraya değişiklik gösteren bu oranlar sigaranın ağırlığını ya da hafifliğini temsil etmektedir. Muratti sigarasının zifir ve nikotin oranlarını incelediğimiz zaman ağır bir sigara olduğunu görmekteyiz. Nikotin ve zifir oranlarını belirtirsek; Zifir oranı 10 mg olup nikotin oranı ise 0.8 mg'dır. Karbon monoksit oranı ise oldukça yüksek olup 10 mg'dir. Eğer sigara içiyorsanız ki tavsiye etmediğimiz bir şeydir. Ağır bir sigara arayışında olanlar Muratti sigarayı kesinlikle denemişlerdir.

Sigara AdıZfir (mg)Nikotin (mg)Karbonmonoksit (mg)
Muratti Rosso9.0 miligram0.7 miligram10 miligram
Muratti Azure10 miligram0.7 miligram10 miligram
Muratti Tone7.0 miligram0.6 miligram6.0 miligram
Muratti Mode9.0 miligram0.7 miligram10 miligram
Muratti S-Mode4.0 miligram0.3 miligram4.0 miligram
Muratti S-One8.0 miligram0.7 miligram9.0 miligram
Muratti Mone10 miligram1.0 miligram10 miligram

15 Ağustos 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Resmî Gazetede yayınlanan karara göre, paket içerisinde bulunan her sigara için alınan maktu vergi tutarı arttırıldı. Haliyle bu karar sonrası sigara paketlerine zam yapıldı. Bu sigara zammından etkilenen tüm markaların yanı sıra Muratti markası da zamlardan etkilendi ve 3 Türk lirası zamlanmış şekilde satılmaya başlandı. Muratti markası sigara 13 TL'den 16 TL'ye ve Muratti Blu sigarası ise 12 TL'den 15 TL'ye çıkmış oldu.

Muratti Sigara ÇeşitleriGüncel Fiyatı
Muratti Sigara Fiyatı16 Türk Lirası
Muratti Blu Sigara Fiyatları15 Türk Lirası
Muratti Tone Sigara Güncel Fiyatı15 Türk Lirası
Muratti Rosso Sigara Güncel Fiyatları16 Türk Lirası
Muratti Azure Sigara 16 Türk Lirası
Muratti Mone Sigara Fiyatları15 Türk Lirası
Muratti S-Mode Sigara Güncel Fiyatları16 Türk Lirası

Yasal Uyarı

Unutulmamalıdır ki; hem sigara hem alkol kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyecek yapıya sahiptir. Muratti sigara içmek uzun ve kısa vadeli olmak üzere birçok sağlık problemine yol açmaktadır. Ayrıca sigara fiyatlarının yüksek olması nedeniyle maddi olarak zarar görmektesiniz. Bu yazıda herhangi bir satış unsuru bulunmamaktadır. Sadece güncel sigara market fiyatları ve sigara tekel bayi fiyatları yazılıp bilgi verilmesi amaçlanmaktadır.

Diğer güncel sigara fiyatları için BURAYA tıklayabilirsiniz 🙂

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.