President Sigara Güncel Fiyatı

Presiden sigara kullananlar president sigara güncel fiyatı hakkında google’dan bilgi alabiliyor. Sigara tiryakileri için sigara şirketleri fiyat değişikliğini bir çizelgeyle yayınlıyor. Tekel bayileri, alışveriş merkezleri ve kuruyemişçilere bu liste dağıtılıyor.

Google’da da bu liste sürekli olarak güncel tutuluyor. President kısa ve uzun modelleri şu anda 12 liraya satılırken, President Queen Size Family ise 11.5 lira olarak satılıyor. Sigaranın fiyatına zam gelir gelmez google’da yayınlanırken, sigara tiryakileri bu sayede sigaralarının fiyatını öğrenebiliyor.

İçindekiler

President Sigarası Hakkında Bilgi

President sigarası Britisch American Tobacco şirketi tarafından fiyatlandırılıyor. Gelen zamlar ve değişen fiyatlar bu şirketin bilgisi dâhilinde ortaya çıkıyor. Türktab üretimi olan President sigarası, fazla bilindik bir sigara markası değil. Ancak yine de fiyatı diğer sigaralardan düşük olduğu için araştırılıyor. Sigara kullananların bir kısmı kendi sigaralarının fiyatı yükseldiğinde fiyatı daha ucuz olan sigaraya dönüş yapabiliyor.

Sigara Kullananların Bilmesi Gerekenler

Sigaranın sürekli olarak sağlığa zararlı olduğu söyleniyor. Bu durum bilimsel bir gerçeği de ortaya koyuyor. Ancak yine de sigara kullananlar bu alışkanlıktan vazgeçemiyor. Bu vazgeçilmezliği sağlayan faktörü ise nikotin oluşturuyor. Bir sigaradaki nikotin değeri ne kadar yüksekse bağımlı olma düzeyi de bir o kadar fazla oluyor.

Her sigaranın nikotin, zifir ve karbonmonoksit değeri farklı olurken, hepsinin ağırlık derecesi de farklı oluyor. Bazı sigara tiryakileri ağır olan sigaraları içerken, bazıları ise light ya da daha hafif sigaraları tercih ediyor.

Sigara Fiyatları Yüksek mi?

Ülkemizdeki sigara fiyatlarının çok yüksek olduğu sosyal medyadaki tepkilerden anlaşılabiliyor. Kişiler yapmış oldukları paylaşımlarda fiyatların yüksek oluşuna tepki gösteriyor.

Sigara fiyatlarının yüksekliği aslında sigarayı bırakmak için bir etken olurken, bazı kişiler sigaradan vazgeçemiyor. Hem sağlıklarına zarar veren hemde çok para harcamalarına sebep olan sigara fiyatları, yüklü bir meblağ oluşturuyor.

Sigara Fiyatlarının Artmasının Sebepleri

Sigara fiyatlarının bu denli artmasındaki en büyük etmenini, vergiler oluşturuyor. Tütün ürünleri vergilerinde oluşan artış, sigaraya zam olarak yansıtılmasını sağlıyor. Bu durum sigara kullananların aynı sigarayı 2 – 4 lira fazla fiyatla satın aldırıyor. Sigarayı bırakmak isteyenlere bir etken olabilen fiyat artması, bazı kişilere hiç etki etmiyor.

Sigara Kullanımının Kişilere Verdiği Zararlar

Sigara içmek insanlara sağlık yönünden çok büyük zararlar veriyor. Bir yıl sigara içen bir insan öksürük ve solunum kaynaklı sorun yaşarken, 30 yıl sigara içen bir insan akciğerlerinin tamamını kaybediyor.

Bu sebeple televizyon ekranlarında sürekli olarak kamu spotları yayınlanıyor. Sigara kullanımı yalnızca sağlık yönünden değil para açısından da büyük külfet sağlıyor. Günde bir paket President sigara içen bir kişi 360 lira ödeme yapıyor. Para yönünden ve sağlık yönünden insana zarar veren sigara, içinde bulunan kimyasalların etken maddesinin etkileri sayesinde çok zor bırakılabiliyor.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir