Lucky Strike Sigarası Güncel Fiyatları ve Fiyatı

Lucky Strike sigarası güncel fiyatı ve detaylarını merak edenler için güncel sigara fiyatlarını derledik. 2002’de Türkiye pazarına giren, 2008’de ise özelleştirme idaresi tarafından yapılan özelleştirme kapsamında Tekel’i almaya hak kazanan British American Tobacco, Türkiye pazarında oldukça fazla satış gerçekleştiren markalara sahip. Bu sigara markalarından birisi de Lucky Strike. Gelin, ‘Lucky Strike sigaraların fiyatları ne kadar?’, ‘Lucky Strike marka sigaraya yeni yılda zam var mı?’, ‘Şirketin diğer sigaraları neler?’ şeklinde sık sık soruların cevaplarını öğrenelim.

İçindekiler

Tütün Mamülleri Hakimiyeti İngiliz ve Amerikalılarda

100 yıldan biraz daha uzun bir süredir, tütün mamullerinin hâkimiyeti İngiliz ve Amerikan şirketlerinde bulunuyor. Bu şirketler özellikle dünya tütün piyasa hâkimiyetlerini kaybetmemek için neredeyse her ülkede yatırım yapmaya ve büyümeye çabalamaktalar. Aynı şekilde alkol piyasasını da elinde bulunduran şirketler arasında da oldukça fazla firmaya sahip olan Amerikan ve İngiliz şirketleri, özellikle tütünü çok önemsiyor.

Dünya üzerinde en çok az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin tükettiği tütün mamülleri hem can alıyor hem de gerçek anlamda bütçe düşmanı. Sigara tiryakilerinin günlük sigara tüketimleri ay bazında asgari ücretle yaşayan bir bireyin maaşının ortalama 1/4’ü ile 2/4’ü arasında değişiyor. İşte bu pazara hakim olan İngiliz ve Amerika şirketleri, kendileri için oldukça büyük bir gelir kaynağı olarak tütünü kullanmaktan çekinmiyorlar.

British American Tobacco Kimdir?

British American Tobacco, Lucky Strike markasını elinde bulunduran şirkettir. Ayrıca 50’den fazla ülkenin en büyük sigara satıcısı olmakla beraber, dünya genelinde 180’den fazla ülkede tütün mamülleri satışı gerçekleştiren bir İngiliz şirketidir. Şirket 1907 yılında kurulmuş ve kendisinin oluşumunu sağlayan bir Amerikan ve bir İngiliz şirketinin birleşmesi ile ortaya çıkmıştır.

Bu özelliğini adında da bulunduran şirkete bu sebeple ”British American” Tobacco adı verilmiş olup, şirket tütün mamüllerinden inanılmaz paralar kazanmaktadır. Türkiye’de de Tekel’in özelleştirilmesinde öne çıkan ve Tekel’i bünyesine katarak ülkemiz tütün piyasası hakimiyetini eline geçiren British American Tobacco, dünyanın en büyük sigara satıcılarından biridir.

BAT Sigara Markaları

British American Tobacco’nun en bilinen ve en çok satılan markaları;

  • Kent
  • Lucky Strike
  • Pall Mall
  • Viceroy
  • Dunhill,
  • Vogue,
  • Rothmans,

Markalarıdır. Bu markalar ile Türkiye pazarında da oldukça yoğun satış gerçekleştiren BAT (British American Tobacco) sigaralarını yüksek fiyatlardan satmaktadır.

Lucky Strike Sigara Fiyatı Güncel

Lucky Strike Sigara Fiyatı 14,50 TL’dir. Geçtiğimiz yıl son zamlarla birlikte fiyatı 11,50 TL’den 14,50 TL’ye çıkan Lucky Strike sigara, fiyat olarak pahalı markalar ile birlikte aynı klasmanda.

Sigaraya Zam Yapılacak mı?

Yeni yılda sigaraya zam yapılması kesin. Zira kanunen 6 ayda bir otomatik olarak güncellenen tütün ve alkol mamülleri yasası sebebi ile bu yıl ve bundan sonra da olmak üzere her 6 ayda bir sigara ve alkole zam yapılacak. Bu yüzden 2020 yılının hemen başında Ocak Ayı’nda Lucky Strike’a tekrar zam gelecek.

Türkiye’de Kaç Milyon Kişi Sigara Kullanıyor?

Türkiye’de güncel rakamlara göre yaklaşık 15 milyon kişi düzenli olarak sigara kullanmaktadır. Bu rakamın 14.5 Milyon dolayında yer alan kısmı 18 yaş üzeri yetişkin bireyler, kalan 500 bin kişilik kesimi ile 18 yaş altında bulunan çocuklar tarafından oluştuğunu iletmek gerekiyor.

İlk defa Kristof Kolomb’un araştırmaları neticesinde Amerika kıtasında yerlilerin kullanımı sayesinde dünyaya yayılan ve 1500’lü yılların sonlarında Osmanlı’ya kadar yayılan tütün kullanımı, son 120 yıllık süreç boyunca Amerikan ve İngilizlerin ülkemizdeki pazarı eline geçirmeleri ile kendisine oldukça yaygın bir kullanım alanı yarattı.

İnternet Sitemizde alkol ve tütün ürünlerinin sadece fiyatı yer almaktadır. Herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır. 4733 sayılı kanun gereği; İnternetten tütün mamulleri veya alkollü içkilerin tüketicilere satışı yasaktır.

Unutmayın ki alkol ve sigara dostunuz değildir!

Güncel Sigara Fiyatları burada. Güncel sigara fiyatları hakkındaki düşüncelerinizi lütfen bizimle paylaşın 🙂

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir