Vicks Krem Ne Kadar? Vicks Krem Fiyatı

Vicks fiyatı ve güncel mentollü krem fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazıda aradığınızı bulabileceksiniz. Vicks, onlarca farklı durum ve hastalık için kullanılan pratik bir çözümdür. Vicksin o kadar fazla kullanım alanı var ki hepsini bir başlık altında toplamak mümkün değil. Bu yüzden “Vicks Ne İşe Yarar” başlığı altında mini başlıklar oluşturarak sizlere bu kremin faydalarından tek tek bahsetmek istedik.

Size tavsiyemiz bu kremi ne olursa olsun çantanızda mutlaka bulundurun. İster okula giderken, ister pikniğe giderken isterseniz de alışveriş merkezine giderken Vicks kremi yanınıza alın. Çünkü Vicks kremin kullanım alanlarını görünce her yerde ihtiyacınız olabileceğini siz de göreceksiniz. Daha fazla lafı uzatmak istemiyorum. Dilerseniz kremin ne olduğunu ve ne işe yaradığını kısaca anlatalım.

Peki Vicks mentollü krem nedir, ne işe yarar, kullanım talimatları nelerdir, ne tür yan etkilere sahiptir ve en önemlisi de fiyatı nedir? Tüm sorularınızın cevaplarını ve Vicks krem hakkındaki geniş bilgileri yazımızda bulma şansına sahip olacaksınız. İlk olarak ilacın ne olduğundan bahsedelim.

İçindekiler

Vicks Nedir?

Annelerimizin çantasından eksik olmayan ancak tam olarak ne işe yaradığı bilinmeyen, son kullanma tarihi oldukça uzun ve mucizevi bir krem olan Vicks, onlarca farklı durum için kullanılabilen çok etkili bir kremdir. Vicks’in mentollü aroması ve kokusu sayesinde kremi kullanırken hiçbir rahatsızlık duymayacaksınız. Hatta adeta kullandıkça daha fazla kullanmak isteyeceksiniz. Ayrıca vücudunuzun herhangi bir noktasına sürerek ferahlık da sağlayabilirsiniz. Şimdi Vicks kremin mucizelerini size anlatmaya başlayabiliriz.

Vicks Ne İşe Yarar?

Vicks mentollü kremin ne işe yaradığını alt alta şu şekilde sıralamak mümkün:

Burun Tıkanıklığı

Eğer burnunuz tıkalıysa ve nefes almakta zorlanıyorsanız Vicks sayesinde burun tıkanıklığını giderebilirsiniz. Bunun için elinize Vicks krem alın ve burun deliklerinin alt kısmına kremi hafifçe uygulayın. Sonrasında nefes almaya başlayın. Mentollü aroması sayesinde Vicks krem anında etki edecektir.

Öksürük

Bir türlü geçmeyen öksürüğe sahipseniz yapmanız gereken şey çok basit. Çok az vicks kremi alarak ayak tabanlarınıza sürün. Daha sonra ayağınıza çoraplarınızı giyin ve bir süre uzanın. Öksürük probleminiz bu şekilde hızlıca çözülecektir.

Siğil

Elinizde veya ayağınızda siğiller varsa Vicks krem uygulayarak siğillerden kurtulabilirsiniz. Kremi düzenli bir şekilde uyguladığınız sürece siğillerden kurtulmak mümkün.

Sivilce

Tıpkı siğil tedavisinde olduğu gibi sivilce tedavisinde de Vicks kreme başvurulabilir. Ancak bunu doktorunuza sormanız sizin için daha iyi olacaktır. Sivilce uygulamaları kişiden kişiye değişmektedir.

Kas Ağrıları

Yorucu bir günün veya uzun bir spor serüveninin sonunda kas ağrılarıyla baş başa kalabilirsiniz. Bu ağrılar için de kurtarıcınız Vicks oluyor. Vicks kremi hafifçe uygulayın ve kas ağrılarınızdan kurtulmanın tadını çıkarın.

Böcekler

Başımıza bela olan böcekler kimi zaman ısırıkları ile kimi zaman da rahatsız etmeleri ile insanın adeta sinirini bozarlar. Eğer böcekleri kendinizden uzaklaştırmak istiyorsanız kollarınıza veya bacaklarınıza Vicks krem uygulaması yapabilirsiniz. Ayrıca eğer bir böcek tarafından ısırıldıysanız yine Vicks sürebilirsiniz.

Mantar

El ve ayak tırnaklarında mantarlarla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlar için de yine kurtarıcınız Vicks oluyor. Tırnakların üzerine Vicks kremi uygulayın ve düzenli kullanım sonucunda mantarlardan kurtulun.

Kızarıklık ve Yara

Vücudunuzda oluşan tüm kızarıklıklar ve kapalı yaralar için Vicks kremi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ancak açık yaralar için lütfen Vicks kullanmayın. Bu doktorlar tarafından önerilmemektedir.

Kepek

Saçınızdaki kepekler ile başınız beladaysa Vicks kremi tıpkı saç kremi kullanır gibi uygulayın ve kepeklerden kurtulun.

İşte Vicks kremin mucizeleri bunlar. Gördüğünüz gibi kullanım alanı oldukça geniş. Ancak bu kullanım alanı genişliği bazı problemlere sebep olabilir. İşte bu problemlere yan etki adı verilmektedir. Vicks kremin yan etkileri çok ama çok nadir yaşanır. Ancak sizin bu yan etkilerden biriyle yüz yüze kalmayacağınız belli değildir. Bu yüzden her türlü uygulamadan önce mutlaka doktorunuza Vicks kremi sorun. Yan etkilerle karşılaşmamanız için doktora danışmak çok önemlidir. Peki, nedir bu yan etkiler?

Vicks Mentollü Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Vicks, çok farklı hastalıkların tedavisinde günlük olarak kullanılabilir. Kremi alın ve çantanıza atın. Ne ile karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Ama gerçek şu ki karşılaşacağınız durumların çoğu için Vicks kremi kullanabilirsiniz. Tabi doktora danışmak şartıyla.

Vicks krem yüzünden vücudunuzda bazı durumlar oluşabilir. Size tavsiyemiz doktorunuz ile görüşme sağlayarak kullanımda bulunmanız yönünde. Peki Vicks kremin yan etkileri neler? Vicksin yat etkileri işte tam olarak şöyle:

  • Deri Yüzeyinde Kızarıklık
  • Deri Yüzeyinde Şişlik
  • Deri Yüzeyinde Yanma Hissiyatı
  • Geçici Baş Dönmesi

gibi durumlar ortaya çıkabilir. Siz siz olun bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzla mutlaka konuşun. Eğer yan etkilerden biri vücudunuzda meydana gelirse lütfen bir sağlık kuruluşuna başvurun.

Vicks Nasıl Uygulanır?

Vicks kremin uygulaması normal kremden farksızdır. Ancak Vicks kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta dozu çok az tutmaktır. Yani kremden çok az alarak bütün ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Vicksi uygulamak istediğiniz noktaya masaj yapar gibi taşırmadan nazikçe uygulayın. Daha sonrasında mümkünse bir bez yardımı ile Vicks uyguladığınız bölgeyi kapatın.

Vicks Hakkında Bazı Bilgiler

  • Eğer siz de Vicks kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bilgiler sizin için oldukça faydalı olacaktır:
  • Vicks krem, hem reçeteli hem de reçetesiz bir şekilde satın alınabilir. Ayrıca internet üzerinden satışı da vardır. Ancak size tavsiyemiz bu ilacı internetten değil de eczaneden almanız olacaktır.
  • İlacın ücreti devlet tarafından karşılanmamaktadır.
  • Bu krem oda sıcaklığında ve çocukların ulaşamayacağı noktalarda saklanmalıdır.

Vicks Fiyatı

Vicks krem hem düşük fiyatı hem de kullanım alanı ile kullanıcıların ve özellikle annelerimizin gönlünde taht kurmuş durumda. Neredeyse her evde bulunan bu kremi hala almadıysanız mutlaka bir adet edinin diyoruz. Vicks kremin 38 gram buharlaşan versiyonu için eczanede ödeyeceğiniz son ücret 23.08 TL’dir. Krem internet üzerinden 10-25 TL aralığında bulunabilir. Hem reçeteli hem de reçetesiz alabileceğiniz bu kremin ücreti devlet tarafından karşılanmamaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir