Madecassol Krem Fiyatı ve Merhem Fiyat

İçindekiler

Madecassol Krem Fiyatı Ne Kadar?

Yeni yılda yeni zamların gelmesiyle birlikte Madecassol krem kullanan herkes gibi sizin de aklınıza “Madecassol krem ne kadar oldu?” sorusu gelmiştir. Ciltte oluşan rahatsızlıklar için etkili olan Madecassol krem veya halk diliyle Madecassol merhem, güncel satış fiyatı üzerinden doktor onayıyla eczanelerden alınabiliyor. Peki, eczanelerden alınan kremin 2020 yılında güncel fiyatı ne kadar? Yeni yılın gelmesiyle ilaçlar için yapılan ücret güncellemesinde Madecassol fiyat 25,94 TL olarak belirlendi. 40 gram, alüminyum tüp içerisinde kullanıma sunulan merhem Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmamaktadır. Bu yüzden hastaların kremin ücretinin tamamını kendileri ödemeleri gerekmektedir. Eczaneden temin ettiğiniz kremi 25 derece altında muhafaza etmeniz gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki kremi kullanırken 24 aylık süreyi değerlendirmeniz ve 24 ayı geçirmemeniz gerekmektedir. Madecassol fiyat değişikliği olduğu durumlarda internet sitemiz güncellenecektir.

Madecassol Cilt Beyazlatma

Madecassol krem, içerisinde bulunan madde ve özler sayesinde cilt için tercih ediliyor. 40 gr tüp içerisinde kremsi yapısıyla muhafaza edilmekte. Cilde sürülen Madecassol, Centella Asiatica bitkisinin ham maddesi sayesinde cilt üzerinde birçok fayda sağlıyor. Peki, Madecassol krem hangi cilt sorunlarına uygulanıyor? Krem, içerisinde bulunan bitki özü sayesinde cildi onarıyor ve yeniliyor. Medikal krem olan Madecassol merhem cilt üzerindeki sivilce izlerine, yaralara, çatlaklara ve yanıklara uygulanabiliyor. Eğer cildinizde sivilce iziniz varsa ve geçmiyorsa doktor kontrolünde Madecassol kullanabilirsiniz. Düzenli kullandığınız zaman kısa süre sonra cildinizdeki farkı görmüş olursunuz. Geçmeyen sivilce izlerinin üzerine uygulayacağınız krem, uygulandığı alanı kurutarak soyulmasını sağlar. Soyulan kısmın altından yeni deri çıkar ve sivilce izleri böylelikle kaybolmuş olur. Aynı şekilde cildinizde bulunan yaralar ve izleri için kremi tercih edebilirsiniz.

Onarıcı etkisi bulunan krem, düzenli kullanım sonrasında cildi yenileyecek ve yaraların, çatlakların kapanmasını sağlayacaktır. Madecassol krem cildi yatıştırıcı özelliği ile de bilinir. Kremi uyguladığınız bölge ferahlayacak, rahatlayacaktır. Bu özelliği ile yanıklar için de tercih edilir. Yanık sonrasında ağrı ve sızının hafiflemesi, cildin kendini kısa sürede yenilemesi adına doktorlar tarafından Madecassol önerilir. Bazı egzama hastalarında ise bu krem kullanılır. Egzama, kaşıntı ve ağrı oluşturduğu için Madecassol ile deri yatıştırılır. Kesin bir çözüm olmasa da egzama hastalarının rahatlaması adına bazı durumlarda Madecassol kullanılması tavsiye edilir.

Madecassol Ne İşe Yarar?

Madecassol krem, cilt yenileme özelliği ile cilt rahatsızlığını bulunan hastalar için kullanılır. Etkili bir ilaç olduğu için doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Reçetesiz satılmayan ilaç, eczanelerden reçete ile alınır. Sivilce izleri, yanıklar, yaralar, farklı sebeplerden dolayı oluşmuş cilt lekeleri… Krem, tüm bu cilt sorunları için oldukça etkili. Kremin faydaları her geçen gün daha çok duyuluyor. Bu nedenle çoğu insan cilt bakım rutinine bu kremi ekliyor.

Geceleri uyumadan önce temizlenmiş cilde uygulanan krem, sabahın ilk ışıklarına kadar cildi onarıyor ve canlandırıyor. İçeriğinde bulunan bitki özü ve diğer maddeler sayesinde aynı zamanda cildi besliyor. Tabi ki Madecassol krem için de belirli bir kullanım zamanı var. Eğer kremi iki haftadan fazla kullanırsanız cildinize zarar verebilir. Kontrollü bir şekilde ve doğru zamanlı kullanmanız gerekir. Aksi takdirde cildinizi korumak isterken cildinize ve sağlığınıza zarar verebilirsiniz. Eğer bir tedavi için bu ilaç size verilmişse doktorunuz tarafından ne kadar süreyle kullanmanız gerektiği de söylenmiştir. Bu süre içinde tedavinin olumlu sonuçlandığını görürsünüz.

Eğer doktorunuzdan özel olarak kremin yazılmasını istediyseniz ve cildinizi yenilemek için bu kremi kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka iki haftayı aşmamanız gerekir. Bir hafta akşamları kullanıyorsanız bir hafta ara verebilirsiniz. Daha doğru ve daha kesin bir çözüm için doktorunuzdan öneri alabilirsiniz.

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Madecassol krem bir tüp içerisinde kullanıma sunulur. Kremi ilk aldığınız zaman tüpün ağzında bir bant olduğunu görürsünüz. Bandı çıkardıktan sonra her kullanımda yeteri kadar krem almalı ve tüpün ağzını açık bırakmamalısınız. Eğer tüpün ağzı açık kalırsa tüp içerisindeki krem, hava ile temas eder ve yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başlar. Aynı zamanda tüpün ağzı açık kaldığı sürece tüp içindeki krem dışarıya doğru akar.

Cildinize uygulayacağınız zaman mutlaka cildinizin temiz olduğundan emin olmalısınız. Eğer yüzünüze uygulayacaksanız öncelikle yüzününüz yıkamalı ve iyice kurulamalısınız. Ardından sadece ihtiyaç duyduğunuz bölgelere kremi uygulamalısınız. Çok fazla krem sürmeniz demek cildinizin daha kısa sürede daha iyi bir hale geleceği anlamını taşımaz. Bu nedenle kremi yeteri kadar uygulamanız gerekir. Eğer cildinizde açık yara varsa kremi sürmemelisiniz. Çünkü açık yaralara uygulanan krem hem o yarada yanma hissi verir hem de iltihap oluşmasına neden olur. Eğer açık yaranız varsa ve kremi uyguluyorsanız yarada kaşınma, yanma olacağı için yaranın açıldığını gözlemleyebilirsiniz. Bu nedenle mutlaka açık yaralar üzerinde kremi uygulamamalısınız.

Madecassol Merhem Uygulaması

Madecassol krem birçok cilt sorunu için tercih ediliyor. Ağda ve lazer epilasyon sonrası kullanılan krem, cildi yatıştırdığı için cilt üzerinde kızarıklık, yanma, kaşıntı ve sızıların olmasını önlüyor. Madecassol Merhem;

  • ve 2. derece yüzeysel yanıklarda,
  • Deride oluşan ülser ve bası yarasında,
  • Radyoterapi sonrasında oluşan cilt rahatsızlıklarında,
  • Tahriş olmuş ciltte,
  • Kuruluktan kaynaklı çatlakların oluştuğu ciltte,
  • Yara, yanık ve izlerde kullanılır.

Baktığınız zaman kremin ne kadar geniş alanda kullanıldığını görürsünüz. Peki, farklı cilt sorunları için kullanılan kremin herhangi bir yan etkisi var mı? Doktor onayıyla alabileceğiniz Madecassol krem, doğru kullanmadığınız sürece bazı yan etkileri gösterir. Eğer kremi cilt üzerinde iki haftadan fazla kullanırsanız ya da kremin içerisinde bulunan maddelerden herhangi birine alerjiniz varsa bu etkileri daha belirgin bir şekilde hissedebilirsiniz. Kremin yan etkileri arasında bulunan maddeler şu şekilde;

  • Cilt döküntüsü
  • Kaşıntı
  • Kızarıklık
  • İçi su dolu kabarcıklar
  • Ciltte hassaslık

Kremi kullanmaya başladığınız zaman yukarıda yer alan yan etkilerden herhangi biriyle karşılaşırsanız kremi kullanmayı bırakarak doktorunuza veya eczacınıza ulaşmalısınız. Yukarıdaki yan etkilerin sizde görülüyor olması, sizin kreme karşı alerjiniz olduğu anlamına gelir. Eğer kremi kullanmaya başladıktan sonra bu yan etkileri görmüyorsanız ve 2 haftayı geçmesine rağmen hala kremi kullanmaya devam ediyorsanız yukarıdaki yan etkilerden biriyle karşılaşabilirsiniz. Bu durumda ilaca bir süre ara vermeli ve cildinizi dinlendirmeniz gerekir.

Yağlı Ciltler Dikkat Etmeli

Eğer cildiniz yağlıysa ve sivilceler için bu kremi kullanıyorsanız kısa süreli olarak ilaca devam etmeniz gerekebilir. Çünkü Madecassol krem yağlı bir yapıya sahip. Bu yapısı sayesinde özellikle kuru ciltli hastalar için tercih edilen krem, cildi yenilediği gibi cilde doğal bir nemlilik verir. Yağlı ciltliler ise uzun süreli olarak yanak, alın ve çene kısmında bu kremi kullanamayabilir.

Krem Gün İçinde Ne Sıklıkla Kullanılır?

Eğer doktorunuz farklı bir kullanım zamanı söylemediyse kremi gün içerisinde en fazla 2 kez kullanabilirsiniz. Sabahları ve akşam yatmadan önce kullanmanız tavsiye edilir. Eğer ciddi bir cilt sorununuz yoksa kremi akşamları yatmadan önce temiz cilde uygulamanızda fayda var. Gün içerisinde kremi sürdükten sonra güneş ışığında kalmanız pek tavsiye edilmez. Kremi cildinize uyguladıktan sonra o bölgeyi güneş ışığından korumanız daha sağlıklı olacaktır.

Hamileler ve Emziren Anneler Kullanabilir Mi?

Madecassol krem çocuklar, gençler ve yaşlılar için uygundur. İçeriğinde sağlığı olumsuz etkileyebilecek maddeler bulunmadığı için hamileler ve emziren anneler kremi kullanabilir. Krem, temiz ve sağlıklı içeriğiyle birlikte hamilelere, emziren annelere ve bebeğe bir zarar vermeyecektir. Bu konuda krem güvenle kullanılabilir. Yazımızın başına dönerek Madecassol fiyat hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Madecassol İçeriği Nedir?

MADECASSOL® %1 merhem Cilt üzerine uygulanır.

MADECASSOL Etkin madde: 1 g merhem 10 mg Centella asiatica’nın titre edilmiş ekstresini içerir.
MADECASSOL Yardımcı maddeler: Glikol stearat, propilen glikol, sıvı parafin kalın, terpen içermeyen ıtır yağı, terpen içermeyen lavanta yağı, saf su

Kaynak: https://www.bayer.com.tr/static/documents/kt/madecassol_kt.pdf

Diş dolgusu fiyatları.

17 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir