Macallan Güncel Fiyatı

Geçmişten bu yana gelen ve insanların ortak kullanımında olan içecekler vardır. Bu içeceklerden birisi de alkol olmaktadır. Geçmişte şarap ile başlayan içki tüketimi günümüzde oldukça fazla çeşitleri ile dikkat çeker. İçki üretimi ve tüketimi bölgeden bölgeye değişim gösterir. Her yörenin kendisine ait içkisi bulunur. Bu içki üretilen içki olmaktadır. Bunun yanında içkinin üretildiği ana yer içki ve bölge hakkında birçok bilgi verir. Örneğin votka bir Rus içkisidir ve Rus halkı ve coğrafyası hakkında derin ve doğru bilgiler verir. Votka genelde soğukta içilen ve insanı ısıtan bir içkidir. Bunun yanında sert olması da Rus coğrafyasını ve Rus insanını yansıtır. Bur diğer içki ise şarap olmaktadır. Şarap Fransa’ya ait bir içkidir ve oldukça eski tarihlere uzanır. Şarap Fransa da yer alan özel ve yerel üzümler ile üretilir. Şarap zarafeti ve kibarlığı temsil eder ve Fransa da dünyadaki en zarif uluslardan birisi olmaktadır. Sonuçta içki insanlığın bir yansıması olmaktadır ve ortak bir üründür. Bir diğer içki ürünlerinden birisi de viski olmaktadır. Viskinin dünya da üretildiği birçok yer vardır ve sürekli tercih edilen markalardan birisi de Macallan olmaktadır. Peki, Macallan Güncel Fiyatı nedir?

İçindekiler

Macallan Hakkında

Macallan bir viski markası olmaktadır. Macallan viski İskoçya da üretilen bir viski markası olmaktadır. Macallan viski İskoçya da üretilen malt rezervlere sahip olan bir markadır. Ayrıca Macallan viski içerisinde sherry barındırılan fıçılarda yıllandırılmaktadır. Macallan viski en pahalı viskilerden birisi olarak bilinir. Macallan viskinin alkol oranı farklı olan birçok çeşidi bulunur. Macallan viski markasının alkol oranı yüzde 60 seviyelerine kadar çıkmaktadır.

Viski Nedir?

Viski İrlanda ve İskoçya dillerinde yaşam suyu anlamına gelir. Arpa, buğday ve mısırdan üretilir. Viski meşe fıçılarda dinlendirilerek yapılır. Viski 3 farklı şekilde bilinir. İskoç, İrlanda ve Amerikan çeşitleridir. En popüler olanı ise Macallan’ın da üretildiği yer olan İskoçya viskisi olmaktadır.

Viski Nasıl Üretilir?

İskoç viskisi arpa ile üretilir ve damıtma işlemi 2 kere yapılır. Hammadde olan tahıllar çimlendirildikten sonra çimlenmenin durdurulması için özel fırınlarda kurutulur ve tahıllara duman siner. Yani İskoç viskisinde is kokusu hissedilir ve bu İskoç markasının tipik bir özelliğidir.

Macallan Viski Fiyatı

Macallan viskinin fiyatı her sene değişir. Bu değişim hem şirketin getirdiği zamlardan hem de vergilerden dolayı olmaktadır. Son dönemde oluşturulan macallan güncel fiyatı ise şu şekildedir:

  • 70’lik Macallan single malt 245 TL
  • 100’lük Macallan single malt 315 TL
  • 150’lik Macallan single malt 430 TL’dir.

Macallan viskiye büyük marketlerde ulaşmak mümkün olmaktadır.

Özel Viski Karışımı

Viski soğuk, sıcak ve kahve ile içilen bir içki türü olmaktadır. Viskinin kullanıldığı birçok karışım vardır. Bunlardan birisi de whisky sour olmaktadır. Whisky sour’un tarifi ise;

  • 6 cl burbon
  • 3 cl limon suyu
  • 2 cl şeker şurubu
  • 1 yumurta akı

Olmaktadır. En sonunda da epey bir buz eklemesi yapılmalıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir