Baileys Güncel Likör Fiyatları

Alkol kullananlar baileys güncel likör fiyatları hakkında internet üzerinden bilgi alabiliyor. 2019 yılı fiyat listesinde 70 ile 89 lira arasında değişen fiyatlar yer alırken, yine de satın alınan yere göre fiyatı değişiklik gösterebiliyor. Tadına doyulamayan ve her mevsim içilen 35cl bir likör almak için en aşağı 70 lira ödemeniz gerekiyor.

Ancak arada sırada dost ve arkadaş ortamında alkol alarak eğlenmeyi tercih ediyorsanız bu ödemeden kaçınmanız doğru olmayacaktır. Bir eğlence mekânına giderek yüklü bir ödeme yapmaktansa kendi evinizde eğlenmeyi tercih edebilirsiniz. Baileys’in eşsiz tadı ile eğlenceniz daha lezzetli bir hale dönüşecektir.

İçindekiler

Baileys Likör Özellikleri

Baileys likör aslına bakıldığında bir İrlanda içkisidir.

Baileys likörün;

  • İçeriğinde %17 oranında alkol bulunur,
  • Çikolata tadındadır,
  • Viskiyi andırır,
  • Hafif ve lezzetli bir içki grubuna girer,
  • Bayanlar tarafından da tercih edilir,
  • Alkollü eğlence mekanlarında satılır,
  • Tekel bayilerinde satılır

bu içkinin hastaları ve vazgeçemeyenleri tarafından sıklıkla tercih edilir.

Baileys Likör Nasıl İçilir?

Baileys likör, nescafeye karıştırılarak içilebilir. Bunun için nescafe ile baileys likör mikserle güzel bir şekilde çırpılır. Bardağa alınır ve içine kar haline getirilmiş buz parçacıkları atılır. Pipetle içmek daha zevkli olur. Çoğu kişi için içki olarak değilde güzel bir içecek olarak değerlendirilir. İçkinin ağızda krema tadı bırakması içkinin en önemli özelliğidir.

Baileys Evde Yapılır Mı?

Evde Baileys likör hazırlamak da farklı bir içim zevki yaratmaktadır. Ancak bunun için bazı malzemelere ihtiyaç duyacaksınız. Yine de bu malzemeleri satın aldığınızda Baileys’i piyasada satıldığı fiyattan daha ucuza getireceğiniz kesindir.

Bunun için en önemli malzemeyi yoğunlaştırılmış süt oluşturuyor tabi bir de çikolata şurubu. Bu malzemeleri kullanarak evde çok kolay ve hızlı bir şekilde Baileys likör hazırlayabilirsiniz. Eşsiz tadı ile çok beğeneceğiniz bu Baileys tarifini internette bulabilir anında hazırlayarak tadına bakabilirsiniz.

Baileys Likör Neden Bu Kadar Çok Seviliyor?

Baileys likör krema tadı vermesi bakımından çok sevilirken, hafif olması da kişilere fazla etki etmiyor. İrlanda’da bir dönemin önemli bir kazanç seçeneği olan bu likör, güzel hazırlandığında vazgeçilmez bir tada sahip oluyor. Fiyatı yüksek olmasına rağmen çoğu kişi alkol tercihinde Baileys’i tercih ediyor.

Baileys Likör Çeşitleri Her Yerde Aynı Mı?

Baileys likör fiyatları satıldığı yere göre artan ya da azalan fiyatlara sahip olabiliyor. Ancak gece kulüplerinde her zaman daha yüksek fiyatlarla sunumu yapılıyor. Tekelde fiyatı farklı olan Baileys likörün, alkol satan büyük alışveriş merkezlerinde ise daha farklı fiyattan satıldığı görülüyor.

Eğer Baileys likör fiyatları hakkında yalnızca fikir edinmek istiyorsanız google üzerinden arama yapabilirsiniz. Farklı çeşitleri olan Baileys likörün bilindik yerlerden ya da tekelden satın alınmasında yarar var. Kaçak yollardan satılan içkilere güven duymak yanlış olacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir