Lark Sigara Fiyatı Güncel Lark Sigara Fiyatları

Sayfanın en alt kısmına inerek lark sigara fiyatı lark sigaranın zifir, nikotin oranları tablosuna erişim sağlayabilirsiniz.

İçindekiler

LARK SİGARA

Ülkemizde satışa başlanmasının 20.yılı olması gibi kısa bir süre dilimi içerisinde herkesin bildiği ve sigara içenlerin çoğunun tercih ettiği bir sigara olmayı başaran Lark, çeşitliliği ve fiyatı ile son zamlı fiyatlar sonrasında sigara içenlerin daha çok tercih edeceği bir markaya benziyor. İlk üretimi 1963 yılında Amerika’da gerçekleştirilen sigaranın sahibi Philip Morris USA şirketidir. Ülkemizde satışı yapılan bu sigaranın hikayesi de ilginçtir. İlk olarak İzmir’de üretimi yapılan bu sigaranın ülkemizde satışı için Philip Morris USA şirketi imzası atılıp satışı yapılmaktadır. Bu sigara ile ilgili bilgi vermeye devam etmek gerekirse

Philip Morris USA dışında dünyada dağıtım iznine sahip olan üretim aşamasında yer alan iki firma ise yine Philip Morris şirketine bağlı olan Philip Morris International ve Philip Morris Ukraine idi. PM markası olduğu için ülkemizde yapılan sigara zamlarından etkilenen sigaralardan biri olan Lark, yıllar içerisinde fazlaca olan çeşit sayısını düşürerek şimdilerde iki farklı çeşit ile satışı yapılmaktadır. Bu çeşitler Lark ve Lark Reserve çeşitleridir. Daha öncesinde Mavi Lark ve Kırmızı Lark olarak farklı iki çeşit olarak satılan sigaranın 2017 yılından sonra Kırmızı Lark serisi piyasadan satışı kaldırıldı. Ardından yükselen sigara trendi olan slim model sigaralardan olan Lark Reserve çeşidi getirildi.

LARK SİGARA ZİFİR, NİKOTİN VE KARBONMONKSİT ORANLARI

Öncelikle sigara sağlığa zararlıdır. Sağlığınızı, yaşam kalitenizi, maddiyatınızı olumsuz şekilde etkiler. Sigara bağımlılığınız varsa bu konuda tedavi yöntemlerine başvurmanızı öneririz. Yine de sigara içerken daha az zarar görmek için ya da içilen mevcut sigaranın yeteri kadar etki göstermemesi gibi sebeplerden dolayı içiciler sigaraların yan taraflarında yazan nikotin, zifir ve karbonmonoksit oranlarını incelemektedir.

Sigara Adı Nikotin (mg) Zifir (mg) Karbonmonksit (mg)
Kırmızı Lark Sigara 0.8 miligram 10 miligram 10 miligram
Beyaz Lark Sigara 0.6 miligram 7.0 miligram 9.0 miligram
Night Blue Lark Sigara 0.8 miligram 10 miligram 10 miligram
Navy Kısa Blue Lark Sigara 0.7 miligram 9.0 miligram 10 miligram

Genel olarak bu sigaranın ağır  bir içimi olduğunu söyleyebiliriz. Piyasada Kırmızı serisi kaldırıldı. En yakın ağırlığa sahip olan sigara ise Night Blue tercih edilebilir.

LARK SİGARA FİYATLARI

Ülkemizde satışa başlandığı 2000’li yıllardan sonra uzun yıllarca aynı fiyatta süre gelen satış performansı ardında 10 TL’de yine sabitlenme yaşayan sigara, 2019 yılının Nisan ayına kadar kabul edilebilir bir satış fiyatı sergilemekte idi. Lakin sigaralardan alınan maktu vergi oranının yükseltilmesi, tütün oranlarına yapılan zamların bu sigarayı da etkilemesi sonucu piyasada satış fiyatı 6 ay gibi kısa bir sürede %50 oranına yakın zam aldı. Örneğin; 2019 yılının Nisan ayından önce günde 1 paket Lark sigara içen birinin aylık masrafı 333 TL iken 2019 yılının kasım ayında günde bir paket aynı sigarayı içen birinin aylık masrafı 450 TL’dir. Arada 120 TL civarında bir zamlanma durumu söz konusu. 2019 yılı ağustos ayında resmî gazetede yayınlanan tütün ürünleri zam listesi sonrası marketlerde satılan Lark sigara ürünlerinin güncel fiyat listesine bakacak olursak;

Lark Sigara Güncel Fiyat Listesi Lark Sigara Fiyatı
Lark Sigara Fiyatı 15 Türk Lirası
Lark Reserve Sigara Güncel Fiyatları 14,5 Türk Lirası

Yasal Uyarı

Unutulmamalıdır ki; hem sigara hem alkol kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyecek yapıya sahiptir. Sigara içmek uzun ve kısa vadeli olmak üzere birçok sağlık problemine yol açmaktadır. Ayrıca sigara fiyatlarının yüksek olması nedeniyle maddi olarak zarar görmektesiniz. Bu yazıda herhangi bir satış unsuru bulunmamaktadır. Sadece güncel sigara market fiyatları ve sigara tekel bayi fiyatları yazılıp bilgi verilmesi amaçlanmaktadır.

Diğer güncel sigara fiyatları için BURAYA tıklayabilirsiniz

4 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir