Krug Rose Şampanya Fiyatları Krug Rose Fiyat

Partilerin, kutlamaların, resmi toplantıların, resepsiyonların, kokteyllerin vazgeçilmez içkilerinden biridir şampanya. Gerek estetik sunumu, gerek kadehteki zarif duruşu gerekse ağızda bıraktığı tatla ortamın şıklığını ondan daha fazla tamamlayan bir içki olamaz. Onlarca çeşit markanın ürettiği onlarca çeşit şampanya, geniş bir kalite ve zevk yelpazesini de beraberinde de fiyatlarını araştırmaya işin başından başlamak gerekir. Peki, Krug Rose Şampanya Fiyatları nedir?

İçindekiler

Krug Rose Şampanya Alkol Oranı ne kadar?

Krug Rose şampanyanın içinde bulunan alkol oranı yüzden on iki buçuktur. yani %12.5

Şampanya Nedir?

Şampanya beyaz şarap çeşitlerinden biridir. Bazı markalarda ‘köpüklü şarap’ olarak da satılır. Fransa’nın kuzey bölgesinde bulunan Champagne ( Şampanya) bölgesinde üretilmekle beraber, üretiminde Chardonnay, Pinot Noir ve Pinot Meunier isimli üzüm çeşitleri kullanılır.

Ürün önce şarap haline getirilir ve fıçılara konup eskimeye bırakılır. Bu süre içinde fıçılardaki şarap ikinci kez fermantasyona uğramış olur. Sonuç olarak doğal olarak oluşan karbon dioksit gazı fıçıdan uçup gider. 17.yy’ da Dom Perignon, ikinci fermantasyon öncesinde elde ettiği şarabı şişeleyerek, oluşan doğal gazın uçup gitmesini önleyerek şampanyayı icat etmiştir.

Detay İsteyen Üretim

Elbette şampanyanın üretim işlemi bu kadarla sınırlı kalmaz. Asıl olay mayaya karıştırılan şurubun oranıdır. Bu şurupta bulunan şeker mayayla karıştığında alkole ve karbon gazına dönüşerek şaraptaki köpüklenmeyi oluşturur. İşte ortaya çıkan bu muazzam lezzetteki içki köpüklü şarap yani şampanya olarak tanınır.

Dünyaca Ünlü Markalar Arasındaki Yeri İle Krug

Krug Rose, dünyanın bilinen en kaliteli şampanyalarından birini üretir. Hatta istatistiklere göre, fünyadaki en iyi markalar arasında ilk on sırada yer alır. Şampanya gurmelerinin ortak zevklerinden biri olan Krug Rose kalite segmenti ve lezzeti ile kendini kanıtlamış bir üründür. Krug şampanyaları, 1843 yılında Almanya’dan Fransa’ya gelen Johann- Joseph Krug tarafından kurulmuş bir şirkettir.

Üretimi günümüzde ailenin altıncı kuşağından iki kardeş devralmış bulunuyor. Ancak hala Champagne geleneklerine bağlı olarak üretim yapılıyor. Elde yapılan küçük meşe fıçılarda fermante edilen şaraplar bu yüzden yüzyıllar önceki lezzetini korumayı da başarmış durumda.

Pek Çok Asil Ailenin Kutlamasında Kullanılan Şampanya

Bilinen en önemli kutlamalar arasında Leydi Diana ve Prens Charles yer alıyor. Bu ve bunun gibi pek çok kutlamanın gözde içkisi krug rose şampanya fiyatları hakkında bilgi edinelim. Esasında fiyat segmenti değişken. Pek çok serisi olan Krug Rose şampanya markasının her bütçeye uygun bir çeşidi var. Bu çeşitler yıllanma süresine göre çeşitlilik gösteriyor. Şimdi daha yakından inceleyelim.

Fiyat Farklılıkları Açısından Değerlendirildiğinde

Yeni yılı masanızda bir efsane ile kutlamak istiyorsanız krug rose 2019 fiyatı sizin için inceledik. Her keseye uygun ve pek çok yerde yılbaşına özel fiyatlandırılmış durumda. Ailece tadını çıkaracağınız bu muazzam lezzetle, yılbaşı kutlamanızı zenginleştirebilirsiniz. Sadece yılbaşıyla sınırlı kalmayıp tüm özel davetlerinizde, partilerinizde tercih edebileceğiniz krug rose şampanya tüm tobacco shop ve süpermarketlerde sizleri bekliyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir