Johnnie Walker Güncel Fiyatı ve Fiyat

Johnnie walker güncel fiyatı ve Johnnie Walker viskisinin hikâyesini bilmeyenler için hem bir girişimcilik örneği hem de güncel fiyat bilgisini paylaştığımız bu yazıda, sizlere bir girişimin nasıl başlayabileceğine muhteşem bir örnek teşkil eden bu harika markayı anlatarak başlayalım. Dilerseniz yazının en alt kısmına inerek Johnnie Walker fiyat hakkında güncel bilgilere ve Johnnie walker güncel fiyat listesine ulaşabilirsiniz.

İçindekiler

Johnnie Walker Viski Nedir?

Bugün, İskoçya’nın en bilinen viski markalarından biri olan ve yılda yaklaşık 20 milyon evet tam 20 milyon kasa viski satan Johnnie Walker markasından bahsedeceğiz. Bundan 200 yıldan daha fazla bir zaman önce Johnnie Walker adında bir İskoç doğar.

Bu İskoç gençliğinden orta yaşa gelene kadar kendisine ait küçük bir bakkala sahip, klasik bir İskoç’tur. Hayatını bakkalında sattığı blended viski ve tek malt viski satışları ile kazanan Johnnie, bir süre sonra evlenir ve çocuk sahibi olur.

Küçük Esnaf Johnnie ve Johnnie Walker Efsanesi

İskoçya’nın Kilmarnock şehrinin ücra köşelerinde, evlenip baba olduktan sonra sakin bir hayat süren küçük esnaf Johnnie, hayatını kazanmak ve bir şekilde orta karar bir hayat yaşamak adına bakkalında kazandığı para ile geçimini sürdürmeye devam eder. Hikâyenin en can alıcı kısmı da işte burada başlıyor.

Gençlik çağlarına gelen oğul Alexander Walker, babasının küçük bakkalında sattığı blended (karışım viski) viskisini oldukça beğendiğini sık sık babasına söyler. Bu muhteşem karışım ile zengin olacağına adı gibi emin olan Alexander, babasına girişim yapması ve işi büyütmesi için yalvarsa da bunu başaramaz.

Oğul Walker’dan Girişimcilik Örneği

Alexander, babasının arpa, buğday ve mısır mayasından elde edilen biranın damıtılması ve iki defa distile edilmesi ile elde edilen, akabinde minimum 3 yıl fıçılarda bekleterek elde ettiği bu muhteşem viskinin sırrını keşfeder keşfetmesine ama babasını ikna edemez. Bu yüzden bu özel ürünü pazarlamaya ve adını duyurmaya karar verir.

Sorun şu ki, İskoçya’da krallar, dükler, kaptanlar ‘Rom’ içmekle övünen insanlardır ve viski onlar için bir içecek bile değildir. İlk iş Kilmarnock’tan Glasgow’a göç eder. Glasgow’da gemilere viski vermeyi aklına koyan Alexander’ın kaptanları ikna etme çabası oldukça zorlu geçer.

Rom içmekten başka bir şey kabul etmeyen gemi kaptanlarına ücretsiz bir kasa viski hediye eden ve onlara içkileri biterse tadına bakmaları için telkinde bulunan Alexander, geri dönüşlerinde kaptanları defalarca karşılar. Son seferlerinde gemi kaptanlarına 3 fıçı viski hediye eden Alexander Walker, bunların 1 kasasını gittikleri yerdeki insanlara dağıtmaları koşulu ile kaptanlar ile anlaşır.

Bakkaldan Viski Devine Yolculuk

Bir alkol dükkânında başlayan ve viski devine dönüşen yolculuk burada başlar. Alexander’ın ücretsiz olarak dağıttığı viskiler, gidilen rotalarda tadına bakan herkes tarafından beğenilir.

Kaptanlar her geri döndüğünde Alexander’dan kasalarca viski alıp gittikleri yerde bu viskileri satmaya başladığında ise bugünün büyük viski markası ve baba Walker’ın adının unutulmaz olma hikâyesi çoktan yaydan çıkmıştır. Johnnie Walker, bugün de dahil olmak üzere dünyanın bir numaralı viski satış markasıdır. Geriye dönüp bakıldığında Johnnie Walker;

  • Pub
  • Restoran
  • Kafe
  • Bar
  • Gece kulüpleri

Hatta bir dönem Türkiye’de kalburüstü tüm ailelerin minibarlarına giren ve övünülen bir içeceğe dahi dönüşmüştür.

Johnnie Walker Güncel Fiyat

Güncel Johnnie Walker viski fiyatları şu şekildedir;

35 lik Johnnie Walker Red Label  99,50 Türk Lirası
50 lik Johnnie Walker Red Label Fiyatı 135,00 Türk Lirası
70 lik Johnnie Walker Red Label Güncel Fiyatı 185,00 Türk Lirası
100 lük Johnnie Walker Red Label Güncel Fiyatları 250,00 Türk Lirası
150 lik Johnnie Walker Red Label Güncel Fiyat 360,00 Türk Lirası
35 lik Johnnie Walker Black Label  127,50 Türk Lirası
50 lik Johnnie Walker Black Label Fiyatı 177,50 Türk Lirası
70 lik Johnnie Walker Black Label Güncel Fiyatı 240,00 Türk Lirası
100 lük Johnnie Walker Black Label Güncel Fiyatları 320,00 Türk Lirası
150 lik Johnnie Walker Black Label  445,00 Türk Lirası
70 lik Johnnie Walker Double Black Fiyatı 275,00 Türk Lirası
70 lik Johnnie Walker Blue Label Güncel Fiyatlar 1.600,00 Türk Lirası
70 lik Johnnie Walker Blenders Batch Wine Cask Fiyatlar 165,00 Türk Lirası
70 lik Johnnie Walker Gold Label Reserve Fiyatı 320,00 Türk Lirası
175 lik Johnnie Walker Gold Label Reserve Güncel Fiyatları 510,00 Türk Lirası
70 lik Johnnie Walker 18 Yıllık  370,00 Türk Lirası
70 lik Johnnie Walker Sons King George V Fiyatı 3.300,00 Türk Lirası
70 lik Johnnie Walker Green Label Fiyatları 355,00 Türk Lirası

Johnnie Walker güncel fiyat listesinde belirtilmiş olan fiyatlar ürünün satıldığı yere (Migros fiyatları, tekel bayileri fiyatları vb.) göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Güncel alkol fiyatları için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir