Coruba Rom Güncel Fiyatı Nedir?

Dünyada geçmişten bu yana üretilen ve ve her dönem tüketilen belirli başlı ürünler bulunur. Bunlardan bir tanesi de alkol ve alkollü içecekler olmaktadır. Nitekim alkol tüketimi çok eski dönemlerden günümüze ulaşan bir durum olmaktadır. Öyle ki 1000 yıldan daha fazla süre önce bulunan çoğu alkol bugün halen daha varlığını korumaktadır. Nitekim bu durum tabiki ilgili içeceklerin daha fazla geliştirilmesi ile olmuştur. Geçmişte bulunan bir çok alkol bugün önemli gelişimler neticesinde yeniden ele alınmış ve bu kapsamda üretilmiştir. Dünyada günümüzde binlerce alkol seçeneği bulunur. Bu seçenekler dünyanın her yerinde satışa sunulan ve rahatlıkla ulaşılan içecekler olmaktadır. Günümüzde birçok bölge kendi alkolleri ile bilinir. Buna göre çoğu Avrupa ülkesi bira ile bilinirken kuzey ülkeleri votka ile bilinir. Nitekim ege bölgesi ve balkanlar bölgesi de rakı içeceği ile bilinir. Buna göre bu alkoller günümüzde oldukça popüler olan ve sürekli tüketilen alkoller olmaktadır. Buna göre günümüzde oldukça popüler olan ve sürekli tüketilen alkollerden bir tanesi de rom olmaktadır. Bu kapsamda rom ürününü üreten birçok marka bulunur. Bu markalar arasında en çok tercih edilen ise Coruba olmaktadır. Coruba markası birçok alkol ürününde üretim yapar. Ancak en fazla popüler olan ve tercih edilen rom ürünü olmaktadır. Coruba markası bugün dünyanın tüm ülkelerinde satış yapar. Hem kaliteli olması hem de uygun fiyatlar ile piyasa da yer almasıyla her daim tercih edilen bir marka olarak bilinir. Nitekim ülkemizde de satış yapan Coruba markasının fiyatları hemen her sene düzenlenir. Neticede son durumda da coruba rom güncel fiyat sorusu sürekli merak edilen bir soru olarak gündeme gelmektedir.

İçindekiler

Rom Nereden Gelmektedir?

Dünya da birçok alkol ürününün belirli cografyalara ait olduğu bilinir. Nitekim rom ürünü de bir coğrafyaya ait olmaktadır ve tarihin derinliklerinden günümüze ulaşan bir ürün olmaktadır. Nitekim rom ürünü 17. yüzyılda ilk olarak üretilen ve Latin Amerika bölgesine ait olan bir içecek olmaktadır. Buna göre rom ürünü diğer adı ile korsanların içkisi olarak bilinir.

Rom Nedir?

Rom tarihi itibariyle oldukça uzun bir zaman dilimine ait olan ve içimi oldukça sert bir içecektir. Buna göre rom içerisinde 37.5 oranında alkol vardır. Bunun yanında rom şeker kamışından üretilir. Çeşitli damıtma aşamalarının ardından dinlendirilen rom içkisinin en önemli aşaması olgunlaşma süreci olmaktadır.

Rom Çeşitleri

Bu alanda hizmet veren ve üretim yapan birçok marka bulunur. Bu markaların üretimi ise genelde 3 çeşit arasında yapılır. Bunlar;

  • White rom
  • Gold rom
  • Black rom

Olmaktadır. En çok tercih edilen ve tüketilen ise gold rom olmaktadır.

Gold Rom Özellikleri

Gold rom karamelle renklendirilen bir rom olmaktadır. Buna göre dinlendirilme süresi diğerlerine göre oldukça kısadır. Yıllandırılma süresi 3 ile 8 yıl arasında olmaktadır. Bu gold rom genelde kokteyller ile tüketilir.

Coruba Rom Fiyat

Coruba rom dünyada en fazla tercih edilen ve tüketilen rom markası olmaktadır. Ülkemizde de satışı bulunan Coruba rom markasının güncel fiyatları ise şu şekildedir: 70’lik Black Coruba Rom 205 TL, 70’lik Gold Coruba Rom 195 TL olmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir