Guinness Bira Fiyatları Guinness Güncel Fiyatı

İçindekiler

Guinness Bira Fiyatı

2019 yılında girdikten sonra alkollü içeceklere gelen özel tüketim zammından sonra bütün içkilerin fiyatlarında yüksek oranlarda artış gözlemlendi. Biralara gelen yüzde 61’lik ÖTV zammından KDV çıkarıldığı için biralar bu zamdan etkilenmiş oldu. Yine de fiyatların artmasından dolayı düzenli bira içenler tercihlerini daha düşük cl’lerde bulacaktır. Aşağıdaki listede yer alan tabloda ise Guinnes biranın gelen son zamdan sonraki fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Guinness Bira

Guinness bira, İrlanda’ya özgü bir biradır ve renginin siyah olması ile bilinir. 1756 yılından beri üretilen Guinness bira döneminde birçok insana istihdam sağlamıştır. Guinness bira 50’den fazla ülkede lisanslı bir şekilde üretim yaptırmaktadır. Guinness biranın en büyük özelliği kıvamında yer alan yoğun köpüktür. Bu köpük yoğunluğunu kaybetmez ve bira içildikçe formunu son yuduma kadar kaybetmeden aşağı doğru iner. Guinness biranın köpüğünün yoğunluğunu neden kaybetmediği 4 yıl boyunca süren ve 5 milyon sterlin harcanan bir araştırma sonucunda bulunmuştur.

Guinness bira birçok kişi tarafından beğenilmese bile bira olarak sadece Guinness içen bir kitle bile vardır. Özellikle kıvamı ve köpüğü için tercih edilen bira içimi yumuşak ve hafif bir biradır. Hatta geçmiş yıllarda “Guinness is good for you” yani “Guinness sizin için en iyisidir” sloganı ile bir reklam kampanyası da düzenlemişlerdir.

Guinness sevenlerin sayısı biraz az olsa bile kaliteli biralar arasındadır. Guinness birayı diğer biralardan ayıran en büyük özelliği siyah renkte bir bira olmasıdır. Ayrıca köpüğü de özel olarak hazırlanmaktadır.

Guinness Bira Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Guinness biranın güncel fiyatı da zamlarla birlikte belli oldu. Aslında güncel fiyatı ile gündelik olarak satın alınıp içilebilecek bir fiyattadır. Söylemekte fayda var, bu fiyatlar büyük veya küçük bütün süper marketlerde ve tekellerde değişkenlik göstermektedir. Çünkü bu fiyatlar en genel anlamıyla tavsiye edilen satış fiyatlarıdır. Siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladığımız güncel fiyat listesi ile Guinness biranın en güncel fiyatlarına bakabilirsiniz.

Guinness Bira Güncel Fiyat Listesi

44 lük Guinness Kutu Güncel Satış Fiyatı 17,00 Türk Lirası

Güncel Bira Fiyatları

BURAYA TIKLAYARAK Efes Pilsen güncel fiyatı, Tuborg bira güncel fiyatı, Chivas Regal viski gibi tüm alkollü içeceklerin güncel fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

İnternet Sitemizde alkol ve tütün ürünlerinin sadece fiyatı yer almaktadır. Herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır. 4733 sayılı kanun gereği; İnternetten tütün mamulleri veya alkollü içkilerin tüketicilere satışı yasaktır.

Unutmayın ki alkol ve sigara dostunuz değildir!

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir