Burgaz Rakı Güncel Fiyatı

En çok sevilen alkollü içecekler arasında rakı gelmektedir. Rakı fiyatları arasında burgaz rakı güncel fiyatı diğerlerine göre daha farklıdır. Ülkemizde oldukça fazla tüketilen alkollü içecek rakı sert bir içkidir. Rakının çok çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitlerini şu şekilde sayabiliriz.

  • Burgaz rakısı
  • Tekirdağ rakısı
  • Yeni rakı

Gibi daha birçok çeşidi bulunan rakının içerisinde içimi en hafif olanı Burgaz rakısıdır. Burgaz rakısı fiyat olarak diğer rakılara nazaran biraz daha pahalıdır. Pahalı olmasının nedeni ise kaliteli olmasındandır.

İçindekiler

Burgaz Rakı ÖTV Hakkında

Yeni yılın gelmesi ile beraber bütün alkol fiyatları zamlanmıştır. Bu zamlar doğrultusunda ÖTV fiyatları da artmış bulunmaktadır. Rakıda bu zamlardan nasibini almıştır. Rakılara yapılan zamlarla beraber ÖTV’ye yapılan zamlar fiyatları oldukça yukarı çekmiştir. Burgaz rakısına yapılan zamlarla beraber ÖTV farkları Burgaz rakısının fiyatını yükseltmiştir. Ayrıyetten hem rakının zamlanması, hemde ÖTV vergilerinin artmasının üzerine birde KDV fiyatı konulmaktadır.

Rakı Fiyatlarının Zamdan Sonraki Durumu

Diğer alkollü içkilere gelen zamlarla beraber rakı ve dahilinde Burgaz rakıya gelen zamlar fiyatlarda oldukça belli olmaktadır. Zamların gelmesinde bazı nedenler bulunmaktadır. Bunların başında gelen nedenleri şu şekilde sayabiliriz.

  • Döviz kurunun artması
  • ÖTV artması
  • Enflasyonun artması

Bu gelen zamların başında gelmektedir. Ayriyeten bu artışların üzerine eklenen KDV oranı ve firmaların yapmış olduğu %10’luk zam rakı fiyatlarını oldukça etkilemiştir.

Burgaz Rakı Fiyatları Hakkında

Ülkemizde Burgaz rakı şişeleri farklı ebatlarda piyasaya sürülmektedir. Bu sürülen şişeler şu şekildedir.

  • 35’lik Burgaz rakı
  • 50’lik Burgaz rakı
  • 70’lik Burgaz rakı

Gibi ebatlarda olan Burgaz rakının fiyatları yukarıda belirtmiş olduğumuz zamlar ve vergilerden dolayı oldukça artış göstermiştir. Burgaz rakısı diğer rakılara göre daha kaliteli ve içimi yumuşak olduğu için daha pahalıdır. Tiryakisi olan kişiler pahalı olup olmadığına bakmadan keyiflerini bozmadan Burgaz rakı içmeye devam etmektedirler. Fiyat farkları Burgaz rakı sevenler için çok fazla bir şey ifade etmemektedir.

Burgaz Rakısı ve Diğer Rakılar Arasındaki Farklar

Ülkemizde birçok çeşit rakı bulunduğunu yukarıda belirtmiştik. Burgaz rakısı diğer rakılara göre farklıdır. Hem kalite olarak, hem de fiyat olarak aralarında farklar vardır. İçimi diğer rakılara göre daha hafiftir. Hafif olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Sert rakı sevmeyenler kaliteli ve içimi hafif kaliteli Burgaz rakısını tercih etmektedirler.

Burgaz Rakısının Güncel Fiyatla Satışının Etkileri

Burgaz rakısının diğer rakılarla beraber yeni yıla zamlı olarak girdiğini ifade ettik. Güncel piyasada yasal olarak içki satılan yerlerde fiyatları sabit olmamaktadır. Bu fiyatların sabit olmamasındaki nedenler değişiklikler göstermektedir. Tekelin satmış olduğu Burgaz rakısı ile büyük bir marketin satmış olduğu Burgaz rakısı arasında fiyat olarak fark vardır. Bu farkın oluşmasındaki en büyük neden ise büyük marketlerin toptan alım yapması ile ilgilidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir