Diş Dolgusu Güncel Fiyatları

İçindekiler

Diş Dolgusu

Diş dolgusu, çürümüş dişe eski işlevini ve görüntüsünü kazandırmak için yapılabilecek tedavilerden yalnızca birisidir. Diş ağrısı çeken ve ön dişlerinde kusur olan insanların aklına hemen diş dolgusu yaptırmak gelir ve ardından diş dolgusu fiyatları merak ederiz. Diş dolgusu güncel fiyatlarını aşağıda hazırladığımız tablodan inceleyebilirsiniz. Şimdi biraz diş dolgusu tedavisi hakkında bilgi verelim. Dolgu yapılmadan önce dolgu tedavisini yapacak diş doktorunuz dişinizdeki çürümüş diş dokusunu temizler. Daha sonra ise meydana gelen boşluğu dolgu ile doldurur. Dolgu yapılan dişteki boşluklar iyi kapanırsa yani diş dolgusu iyi yapılırsa bakteriler o boşluklara giremez, böylece dişin ve dolgunun ömrü uzamış olur.

Diş Dolgusu Fiyatları

Sağlık sektöründeki gelişmelerle birlikte çeşitli malzemelerden diş dolgusu tedavisi yapılmaya başlandı. Aklınıza hemen “en iyi dolgu türü hangisi?” sorusu gelebilir. Bu sorunun cevabını en iyi şekilde dolguyu yapacak diş doktorunuz söyleyecektir. Çünkü herkesin tedavisi için kullanılacak dolgu malzemesi farklıdır. Dolgunun türü, çürük dişte bulunan hasarın büyüklüğü, kullanılacak malzemelere karşı alerjiniz gibi etkinler diş dolgusu fiyatını belirleyen etkenlerden sadece birkaçıdır. Başlıca dolgu türleri altın dolgu, amalgam dolgu, kompozit reçine ve porselen dolgulardır. Aşağıda sizin için özenle hazırladığımız güncel diş dolgusu güncel fiyatları listesinden güncel diş dolgusu fiyatlarını öğrenebilirsiniz. *Yasalar gereği Türk Dişhekimleri Birliği fiyatları dışında implant fiyatları, kıymetli metal ücreti dahil fiyat vermek yasaktır. Tedavi göreceğiniz kliniğe başvurarak kıymetli metal ücreti dahil implant diş güncel fiyatını öğrenebilirsiniz.

Diş Dolgusu Güncel Fiyatları 2019

 Amalgam Dolgu (Bir Yüzlü) Fiyatı 115,00 Türk Lirası
 Amalgam Dolgu (İki Yüzlü) Fiyatı 195,00 Türk Lirası
 Amalgam Dolgu (Üç Yüzlü) Fiyatı 225,00 Türk Lirası
 İnley Dolgu (Bir Yüzlü) Fiyatı 340,00 Türk Lirası
 İnley Dolgu (İki Yüzlü) Fiyatı 350,00 Türk Lirası
 İnley Dolgu (Üç Yüzlü) Fiyatı 370,00 Türk Lirası
 Kompozit Dolgu (Bir Yüzlü) Fiyatı 195,00 Türk Lirası
 Kompozit Dolgu (İki Yüzlü) Fiyatı 205,00 Türk Lirası
 Kompozit Dolgu (Üç Yüzlü) Fiyatı 240,00 Türk Lirası
 Kanal Pansumanı (Seans Başı) Fiyatı 50,00 Türk Lirası
 Kuafaj (Dolgu Hariç) Fiyatı 40,00 Türk Lirası

Ucuz Diş Dolgusu Türleri

Başlıca diş dolgusu türleri altın dolgu, amalgam dolgu, kompozit reçine ve porselen dolgulardır. Altın dolgular özel siparişle hazırlanır ve direkt yerine yapıştırılır. Bu tip dolgular iyi kullanıldıkları takdirde yirmi yıla kadar süreyle kullanılabilirler. Diş eti hastalıklarına karşı dayanıklıdır. Bu yüzden birçok diş hekimi diş dolgusu tedavisinde altın dolgu tavsiye etmektedir. Fakat altın dolgu pahalıdır ve işlemin tamamlanma süresi diğer dolgu türlerine göre daha uzundur. Tedavi birden fazla seans sürer.

Amalgam dolgular yani gümüş dolgular aşınmaya dirençlidir ve altın dolgu türüne göre nispeten daha uygundur. Fakat renkleri koyu olduğu için diğer dolgulara göre daha kolay fark edilirler. Bu yüzden genellikle ön dişler için kullanılmazlar.

Kompozit reçine tedavi yapılan dişinizle aynı renktedir. Bu yüzden özellikle doğal diş görünümü isteyen hastalar kompozit reçineyi tercih ederler. Uzun süreli kullanımda aşınma ve çatlama ihtimali diğer dolgulara göre daha fazla olduğu için büyük boşluklar için kullanımı uygun değildir.

Diş Dolgusu Ne Kadar?

Eğer dişinizde çürük veya boşluk varsa aklınıza hemen “diş dolgusu” tedavisi gelir ve ardından “diş dolgusu fiyatı ne kadar?” sorusunun cevabını merak edersiniz. Bu soruya en doğru cevabı tedavinizi gerçekleştirecek olan diş hekimi verecektir. Diş dolgusu fiyatları tedavide kullanılacak malzeme, tedaviyi yapacak doktor ve tedavinin yapılacağı kliniğe göre büyük farklılıklar gösterebilmektedir.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir