Benexol B12 Ne Kadar? Benexol B12 Fiyatı

Benexol B12 fiyatı ve güncel vitamin takviyesi fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazıda aradığınızı bulabileceksiniz. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu bazı vitaminler bulunuyor. Eğer bu vitaminlerin eksikliği gibi bir durum oluşursa vücutta beklenmedik komplikasyonlar yaşanabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için vitamin takviyeleri kullanılıyor. Benexol B12 de B1, B6 ve B12 isimli vitaminleri barındıran bir tür haptır. Bu yazıda sizlere Benexol B12 vitamin hapıyla ilgili bazı bilgilendirmeler yapmak istiyoruz.

Peki Benexol B12 vitamin hapı nedir, ne işe yarar, kullanım talimatları nelerdir, ne tür yan etkilere sahiptir ve en önemlisi de fiyatı nedir? Tüm sorularınızın cevaplarını ve Benexol B12 hakkındaki geniş bilgileri yazımızda bulma şansına sahip olacaksınız. İlk olarak ilacın ne olduğundan bahsedelim.

İçindekiler

Benexol B12 Nedir?

Benexol B12, vitamin eksikliği olan ve takviyeye ihtiyaç duyan kişiler için özel olarak üretilmiş bir vitamin hapıdır. Bu hap içerisinde B12, B6 ve B1 isimli 3 adet vitamin türünü barındırır. Her türün kendine özgü bazı faydaları vardır ve eksiklikleri durumunda vücudunuzu çok kötü bir şekilde etkileyebilirler. Örneğin B12 vitamini eksikliği yaşayan bir kişinin kalp rahatsızlığına yakalanması veya his kayıpları yaşaması oldukça doğaldır. Bu yüzden siz de bu vitamin takviyelerini geciktirmeden almalısınız. Çünkü özellikle B türü vitaminler hayati bir önem taşıyor. Ancak şunu da belirtmekte fayda var. Piyasada yüzlerce B12 vitamin takviyesi bulunuyor. Bu takviyelerden hangisinin size en uygun olacağını kendiniz belirleyemezsiniz. Bunun için öncelikle doktorunuza danışın ve onayını alın.

Benexol B12 vitamin hapı ile birlikte kendinizi daha zinde hissedecek ve daha güçlü olacaksınız. Çünkü B1, B6 ve B12 vitaminleri sizin gündelik yaşam kalitenizi en üst seviyede etkileyen vitaminlerdir. Eğer sizin de çabuk yorulma, kaslarda zayıflık, unutkanlık veya his kaybı gibi bazı problemleriniz varsa bunun en büyük sebebi belirttiğimiz vitaminlerin eksikliğidir. Bu eksikliği gidermek ise vitamin takviyeleri sayesinde çok basit bir hal almıştır. Hiç endişelenmenize gerek yok.

Benexol B12 Ne İşe Yarar?

Benexol B12, özellikle ağrılı hastalık tedavilerinde veya kas bozukluklarında önemli bir rol oynar. Bu hap sayesinde artık çabuk yorulma, hafızada zayıflık, denge bozukluğu, his kaybı veya görme bozukluğu gibi problemlerin üstesinden gelebilirsiniz. Hap ayrıca romatizma ve radyasyon hastalığının tedavisinde de kullanılmaktadır. Şunu belirtmekte fayda var ki bu hapın da tıpkı diğer ilaçlarda olacağı gibi bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkilerden herhangi birinin yaşanması sizin için ölümcül sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden lütfen takviyeyi almadan önce mutlaka doktorunuza danışın ve onayını almadan Benexol B12 hapını asla kullanmayın. Aksi halde hiç beklemeyeceğiniz problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Benexol B12 Hapının Yan Etkileri Nelerdir?

B1, B6 ve B12 vitaminlerin takviyesi için kullanılan Benexol B12 hapının çok nadir de olsa bazı kişilerde yan etkilere sebep olduğu bilinmektedir. Bu yüzden yan etkilere değinmekte fayda var. Benexol B12’nin yan etkilerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 • Vücut ağrıları
 • Kas ağrısı
 • Ciltte Oluşan Döküntüler
 • Ciltte Oluşan Kabarıklıklar
 • Nefes Darlığı
 • Baş Dönmesi
 • Hafıza Kaybı
 • Kurdeşen

gibi durumlar ortaya çıkabilir. Siz siz olun bu tarz durumlarla karşılaşmamak adına mutlaka doktorunuza danışarak ilacınızı alın. Eğer burada bulunan herhangi bir yan etkiyle karşılaşırsanız acilen hastaneye başvurun. Çünkü buradaki etkilerin hepsi ciddi ve önemli yan etkilerdir.

Benexol B12 Nasıl Uygulanır?

Benexol B12’yi uygulamak için iki tür yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki hap olarak satılan Benexol’u su yardımı ile almaktır. Diğeri ise iğne kullanarak direk damardan vitamin takviyesini gerçekleştirmektir. Tabi ki burada öneri yapmak bize düşmez ancak hap olarak almanızda fayda var. Aksi halde karşılaşabileceğiniz durumlar oldukça zor olabilir.

Benexol B12 hapını günde sadece bir kere almalısınız. Eğer fazla alırsanız yan etkilerin birinin oluşması çok daha kolay olacaktır. Bu da sizi uğraştırıcı ve yorucu bir serüvene sürükleyebilir. İlacı en fazla 2 hafta kullanmaya ve her gün aynı saatte almaya dikkat edin. İlacın kullanımında düzenli devamlılık esastır. Daha fazla bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz.

Benexol B12 Hakkında Bazı Bilgiler

 • Eğer siz de Benexol B12 kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bilgiler sizin için oldukça faydalı olacaktır:
 • Benexol B12 genellikle vejeteryan veya yaşlı kişiler tarafından alınır. Çünkü bu kişilerin et, süt gibi ürünlerden elde edeceği B1, B6 ve B12 vitaminleri oldukça azdır. Bu kişiler için özel takviye yapılması gereklidir.
 • Benexol B12’nin ağrı kesici özelliği de bulunmaktadır. Bu yüzden romatizma, kas ağrıları ve eklem ağrıları gibi konularda da kullanılır.
 • İlacın ücreti devlet tarafından karşılanmamaktadır ve sadece reçeteli olarak satılır.
 • Bu hap oda sıcaklığında ve çocukların ulaşamayacağı noktalarda saklanmalıdır.

Benexol B12 Fiyatı

Benexol B12, vitamin ihtiyacınızı direk karşılayacak mükemmel bir takviyedir. Bu vitamin takviyesinin 30 film tableti için eczanede ödeyeceğiniz ücret son fiyat güncellemelerine göre 23.37 TL olarak belirlenmiştir. Daha fazla ücret talep eden eczaneleri şikayet edebilirsiniz. Çünkü bu ilacın fiyatı değiştirilemez. İlacı sadece reçeteli olarak satın alabilirsiniz. İlaç devlet tarafından karşılanmamaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir