İmplant Diş Güncel Fiyatı

İçindekiler

İmplant Diş Tedavisi

İmplant yani protez diş tedavisi maalesef herkes için uygun değildir. Vücut gelişimini henüz tamamlayamamış kişilerin implant diş tedavisi görebilmeleri için diş doktorlarından onay almaları gerekmektedir. Çünkü kişi henüz gelişimini tamamlayamadığı için çene bölgesi de gelişimine devam etmektedir. Bu durumda implant tedavisi uygulanması durumunda ileride sorunlar oluşabilmektedir. Bu sebeple diş doktorunun onayı şarttır. Şeker, tansiyon gibi hastalıkları bulunanların da implant diş yaptırmadan önce doktorlarından onay almaları tavsiye edilir. İmplant tedavisi her geçen gün daha da yaygınlaşmakta ve sağlık sektöründe yaşanan teknolojik gelişmelerle implant güncel fiyatları da her geçen gün daha da düşmektedir. İmplant diş güncel fiyatını merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız implant diş güncel fiyatı listemizi aşağıda inceleyebilirsiniz.

İmplant Diş Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant diş tedavisi için yedi gün yeterli bir süredir. Diş doktorunuz dilerse eriyen dikişlerle tedavi sürenizi 1 güne de indirebilir ancak bu sefer geçici protez yapma imkanı olmaz. İmplant tedavisinde ilk olarak implant takılır ve üç ila altı ay arasında implantın kemiğinize kaynaması beklenir. Ardından implant üstüne gelecek porselenler hazırlanır. İmplant cerrahi işlem olduğu için size lokal anestezi uygulanır ve implant tedavisi on ile on beş dakika arasında yapılır. İşlem yapılan bölge uyuşturulduğu için hasta herhangi bir ağrı veya sızı hissetmez. Her bir implantın takılma süresi ortalama dört dakikadır. İmplant tedavisi işlemi bittikten üç saat sonra bölgedeki uyuşukluk geçmeye başlar. İlk iki gün oluşacak ağrılara karşı diş tedavisi gören kişinin ağrı kesici kullanması tavsiye edilir.

İmplant Markaları ve İmplant Fiyatları

Sağlık sektörünün ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte piysada otuz beşten fazla implant markası faaliyet göstermeye başladı. Maalesef Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereğince size kesin bir fiyat veremiyoruz. Aşağıda paylaştığımız listeden Türk DişHekimleri Birliği tarafından paylaşılmış resmi fiyatları inceleyebilirsiniz. İmplant tedavisi göreceğiniz kliniğin kullandığı implant markalarına göre de implant markaları ve implant fiyatları değişeceği için implant diş tedavisi görmeden önce fiyat konusunu kliniğiniz ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Güncel İmplant Fiyatları

TDB 2019 İmplant Fiyatları KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)  1380 Türk Lirası
Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç )  620 Türk Lirası
Overdenture İmplant Ücreti Hariç (Tek Çene)  2530 Türk Lirası
İmplant Çıkartılması  540 Türk Lirası
Veneer Kron ( Zirkonyum) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 525 Türk Lirası
Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 525 Türk Lirası
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )  1105 Türk Lirası
Diş Çekimi  145 Türk Lirası
Gömülü Diş Çekimi  475 Türk Lirası

*Yasalar gereği Türk Dişhekimleri Birliği fiyatları dışında implant fiyatları, kıymetli metal ücreti dahil fiyat vermek yasaktır. Tedavi göreceğiniz kliniğe başvurarak kıymetli metal ücreti dahil implant diş güncel fiyatını öğrenebilirsiniz.

Tek Diş İmplant Fiyatları

Tek diş implant fiyatları implant diş tedavisinde kullanılacak implantın markasına, kıymetli metalin ücretine ve kliniğin fiyat tarifesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Tek diş implant fiyatlarının yasalar gereği paylaşılması yasaktır. İmplant tedavisi yapan diş kliniklerine kıymetli metal ücreti dahil implant diş güncel fiyatını sorabilirsiniz.

Ucuz İmplant Fiyatları

Diş doktorlarına en çok sorulan sorulardan birisi de implantın pahalı olup olmadığıdır. İmplant tedavisi ilk bakışta her ne kadar pahalı bir işlemmiş gibi dursa da aslında uzun vadede çok daha karlı çıkacağınız bir işlemdir. İmplant yaptırdıktan sonra yıllar geçse de rahatlığından ve faydasından hiçbir şey kaybetmeyeceği için ödenen ücret bunların yanında hiçbir şey kalacaktır. Örneğin tek dişinizin olmadığı bir durumda önünüzde iki yol vardır. Ya implant tedavisi yaptıracaksınız ya da üç eğrili bir köprü yaptıracaksınız. Eğer köprü yaptırırsanız ileride büyük zorluklarla karşılaşacağınız pek muhtemeldir. İmplant ise temizliğine dikkat edilir ve iyi bir şekilde kullanılırsa ömür boyu sizinle olacak ve size ve cebinize yük olmayacaktır. Eğer bütçeniz çok yüksek değil ise yukarıda verdiğimiz güncel fiyat listesinden ucuz implant fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir