Camel White Güncel Sigara Fiyatı

Google’dan yapılan araştırma sonunda camel white güncel sigara fiyatı 15 lira olduğunu öğrenebilmekteyiz.

 • Uzun Camel 15 lira
 • Kısa Camel Box 15 lira
 • Kısa Camel Soft 15 lira
 • Brown Camel 15 lira
 • Black Camel 15 lira
 • Uzun Camel Deep Blue 15 lira
 • Kısa Camel Deep Blue 15 lira
 • Blue Camel 15 lira
 • Dark Blue Camel 15 lira
 • Line Camel 15 lira
 • Rework Camel 15 lira
 •  Slender Camel 14,5 lira

Slender Gray Camel 14,50 lira olarak satışa sunulmuştur. Sigara tiryakilerinin sürekli aynı sıgarayı almasındaki amaç, o tada alışkın oluşlarından kaynaklanır. Bu nedenle kendi kullandıkları sıgaraya gelen zamla ilgilenirler.

Camel White’e Tekrar Zam Gelir mi?

Camel White’e 2019 yılında tekrar zam gelmesi zor gibi görünüyor olsa da, British American Tobacco şirketi bu konuda en doğru bilgiyi sunacaktır. JTI sigara grubuna dâhil olan Camel, ülkemizde çok tercih edilen sigara çeşitlerinden biridir. Tiryakiler sigara fiyatlarını sigaranın adını yazarak internet üzerinden öğrenebilmektedir.

İçindekiler

Yabancı Sigaraların Fiyatları Neden Çok Yüksek?

Ülkemizde sigara fiyatları son derece yüksek. Bu durumun en önemli sebebi vergilerin yükselmesinin sigaraya zam olarak yansıtılması. Tütün ve tütün ürünleri vergisi arttıkça sigara fiyatı da otomatikman artıyor.

Bu durum tiryakileri zor durumda bırakıyor. Çünkü sigarayı hemen bırakmak çok da kolay değil. Sigara kullanımı kişilere hem maddi, hem de manevi anlamda zarar vermesine rağmen yine de tiryakiler sigara içiyor. Hatta piyasadaki en ucuz sigarayı alıp kullanan bile olabiliyor.

Camel Sigarası İle Diğer Sigaraların Farkı Nedir?

Genel anlamda baktığımızda tüm sigaraların içeriği birbiriyle benzerlik taşır. İçlerinde insan vücudunda hasar oluşturan zifir, nikotin ve karbonmonoksit bulunur. Birbirlerinden farkı da işte bu noktada başlar. Bazılarının nikotin, zifir ve karbonmonoksit seviyesi 10 iken, bazılarının ise 6’dır.

Seviyesi 10 olan sigaralar ağır sigara olarak adlandırılırken, 6 gibi değerlere sahip olanlar ise hafif sigaralardır. Hafif sigaralar whıte, lıght, blue gibi adlarla anılırken, rosso gibi adlarla anılan ağır sigaralar da vardır.

Sigaraların Sağlığa Zararları Konusundaki Kamu Spotları Yararlı mı?

Televizyon, hastane ve internet sitelerinde sigaranın zararları hakkında kamu spotları yayınlanıyor. Bazı kişiler bu görsellerden etkilenirken, bazı kişiler fazla ilgilenmiyor. Ülkemizdeki anket ve sigara satışlarına yönelik yapılan araştırmalarda her zaman en yüksek olduğu görülen bu kazançlara bakıldığında bu tanıtımların bir işe yaramadığı görülmektedir.

Sigara Fiyatları Ne Kadar Artar?

Sigara fiyatları 2020’nin başlarında da yükselecek gibi görünüyor. Bu yükseliş sonrası tiryakilerin nasıl bir tepki göstereceği merak konusu olurken, sigaraya ne kadar zam geleceği de sosyal medyada araştırılıyor. En son 2 ve 3 liralık bir zam gören sigaranın 2020 yılında kaç lira artış göreceği konusunda ise 3 lira ile 5 lira arasında artış olacağı söyleniyor.

9 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir