Arko Krem Ne Kadar? Arko Krem Fiyatı

Arko fiyatı ve güncel cilt kremi fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazıda aradığınızı bulabileceksiniz. Arko, yıllardır kullanılan ve Türkiye’nin en eski kremlerinden biri olan cilt kremidir. Aslında Arko yalnızca cilt kremi olarak değil birçok yaralanma durumu için de kullanılabilmektedir. Arko kremin kullanım alanı oldukça geniştir ve Türkiye’de yaşayan herkes mutlaka bir kere bu kremi kullanmıştır. Eminiz ki siz de bu kremi en az bir kere kullandınız ve tekrar ihtiyacınız olduğunu düşündünüz. Bu yazı sayesinde hem arko kremin faydalarını öğreneceksiniz hem de bu kremi ne kadara satın alabileceğinize dair bilgiye erişmiş olacaksınız.

Arko’nun asıl kullanım amacı cildi nemlendirmek ve kışın oluşan çatlaklara karşı koruma sağlamaktır. Oluşan derin çatlaklara uygulandığında Arko’nun çok iyi bir etki gösterdiği görülmüştür. Cildi yenileme noktasında Arko kremden iyisi neredeyse yok denilebilir. Ayrıca bu krem oldukça hızlı etki ederek kısa süreli uygulamalarda dahi farkını ortaya koymaktadır. İşte bu yüzden yıllardır ülkemizde en çok kullanılan kremler listesinde zirvede kalmayı başarmıştır.

Peki Arko cilt kremi nedir, ne işe yarar, kullanım talimatları nelerdir, ne tür yan etkilere sahiptir ve en önemlisi de fiyatı nedir? Tüm sorularınızın cevaplarını ve Arko krem hakkındaki geniş bilgileri yazımızda bulma şansına sahip olacaksınız. İlk olarak ilacın ne olduğundan bahsedelim.

İçindekiler

Arko Nedir?

Arko, cildinizde oluşan çatlaklara karşı mükemmel bir koruma sağlayan nemlendirici kremdir. Yıllarca büyüklerimiz tarafından kullanılmış ve mutlaka her evde bulundurulan mucizevi bir kremdir. Arko’nun cilde faydaları gerçekten saymakla bitmez. Ancak kısaca bu kremden siz değerli okurlarımıza bahsetmek istiyoruz. Arko krem genel olarak nemlendirici olarak kullanılsa da yaraların tedavisinde de Arko kreme başvurulmaktadır. Ayrıca sivilceli cilt yüzeyinde de Arko krem uygulanabilir.

Arko kremin fazla bilinmeyen bir özelliği bulunmaktadır. Bu krem yoğun kullanımda vücudunuzdaki kıl veya tüylerin daha hızlı büyümesini sağlar. Örneğin kaşa veya kirpiğe Arko krem uygularsanız çok hızlı büyüdüğünü görebilirsiniz. Kaş veya kirpiğini ortaya çıkarmak isteyen kişiler rahatlıkla Arko krem kullanabilir. Kremin bir başka özelliği de tahriş olan cilt yüzeyine uygulandığında çok hızlı etki göstermesi ve yaraları hızlıca iyileştirmesidir. İşte tam da bu yüzden yıllarca evlerimizde bu kremi ilk yardım olarak kullandık.

Arko Ne İşe Yarar?

Arko, hem yüze hem de cildinize uygulayabileceğiniz çok etkili bir nemlendirici kremdir. Özellikle elde ve ayak topuğunda mucize etki gösterdiği gözlenmiştir. Eğer çatlaklarla başınız dertteyse bu krem sizin için kurtarıcı konumuna gelecektir. Ayrıca dilerseniz Arko’yu sivilce tedavisinde de kullanabilirsiniz. Bu noktada herhangi bir yan etkisi yoktur. Rahatlıkla kullanabilir. Ancak Arko krem kullanırken aşırıya kaçmamaya dikkat etmelisiniz. Zira bu krem çok fazla kullandığında tüylenme problemine yol açabilir. Böyle bir şeyin olmasını eminiz ki hiç kimse istemez. O halde siz de kullanımlarda aşırıya kaçmamaya dikkat etmeye özen göstermelisiniz.

Arko krem, yaralanmış cilt yüzeyine uygulandığında ilk yardım görevi görebilir. Cildi hızlıca yenileyen bu krem, yaşlanmayı da geciktirmektedir ve bu birçok uzman tarafından kanıtlanmıştır. Hem yüze hem de cilde rahatlıkla Arko krem uygulaması yapabilirsiniz. Arko’nun en güzel yanlarından biri de yan etki oluşma şansının neredeyse milyonda bir olmasıdır. Bu krem çok etkili olmasına rağmen yan etkiye yol açma noktasında oldukça etkisizdir. Bu sayede rahatlıkla kremi kullanabilirsiniz. Ancak yine de size doktorunuza danışmanız yönünde bir tavsiye vermek istiyoruz. Ne olur ne olmaz diyerek siz de önleminizi alın. Peki bu kremin yan etkileri neler? Dilerseniz şimdi yan etkilerden bahsedelim.

Arko Cilt Kreminin Yan Etkileri Nelerdir?

Arko, vücudunuzdaki sivilcelerden kurtulabileceğiniz, nemlendirici olarak kullanabileceğiniz, yaralara ilk tedavi olarak uygulayabileceğiniz ve güneşten korunmak için vücudunuza sürebileceğiniz çok önemli bir kremdir. Ülkemizde neredeyse bütün evlerde bulunan bu kremi eğer hala denemediyseniz çok olumlu sonuçlar alacağınızı şimdiden söyleyebiliriz.

Arko kremin yan etkiye yol açma şansı oldukça düşüktür. Ancak siz yine de önleminizi alarak doktorunuza bu kremi kullanıp kullanamayacağınızı sormalısınız.

Arko kremin yol açabileceği her türlü yan etkiden korunmak için ilacı doktorunuzun tavsiyelerine uyarak kullanmaya özen gösterin. Peki Arko kremin yan etkileri neler? Arko’nun yan etkileri işte tam olarak şöyle:

  • Tüylenme
  • Ciltte Kızarıklık

gibi durumlar ortaya çıkabilir. Yan etkilerle karşılaşmamak için sadece doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda bu kremi kullanın. Ayrıca eğer yan etkilerden biri vücudunuzda meydana gelirse acilen bir sağlık kuruluşuna gidin.

Arko Nasıl Uygulanır?

Arko krem, uygulama noktasında diğer kremlerden farksızdır. 20 cc tüp krem şeklinde satılan Arko kremi elinize alarak uygulamak istediğiniz noktaya fazla abartmadan sürmelisiniz. Eğer çok fazla krem sürerseniz tüylenme sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden mutlaka ayarında uygulayın.

Arko Hakkında Bazı Bilgiler

  • Eğer siz de Arko kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bilgiler sizin için oldukça faydalı olacaktır:
  • Arko krem reçetesiz olarak satılmaktadır. Dilerseniz internet üzerinden de temin edebilirsiniz.
  • İlacın ücreti devlet tarafından karşılanmamaktadır.
  • Bu krem oda sıcaklığında ve çocukların ulaşamayacağı noktalarda saklanmalıdır.

Arko Fiyatı

Yılların efsanesi Arko kremi hiçbir şey olmasa bile mutlaka evinizde bulundurmalısınız. İster vücudunuza nemlendirici olarak sürün isterseniz de yaralarınızın tedavisi için kullanın, bu kremi mutlaka temin edin. Arko kremin 20cc tüpü için eczanede ödeyeceğiniz son ücret 4.90 TL’dir. Krem reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Ayrıca dilerseniz internet üzerinden de bu kremi satın alabilirsiniz. Kremin internetteki fiyatı 3-5 TL arasında değişmektedir. Kremin ücreti devlet tarafından karşılanmamaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir