Amsterdam Birası Güncel Fiyatı

Geçtiğimiz günlerde, 2019 yılında alkollü içeceklere ve sigaralara çeşitli zamlar yapıldı; Amsterdam birası güncel fiyatı değişikliğinin sebebi de bu. Haliyle kullanıcılar, bu zammın, Amsterdam bira üzerindeki etkisini merak ediyor. Tüm alkollü içeceklere uygulanan bu zam, 4 Eylül 2019’da gerçekleştirdi ve kullanıcılarda büyük tepki uyandırdı. Zira oldukça yüksek değerlerde uygulanan bu zam, pek çok kişiyi rahatsız etti.

İçindekiler

4 Eylül Alkol Zammı

4 Eylül 2019’da alkollü içeceklere ve sigaralara, yaklaşık olarak %30 değerlerinde zamlar uygulandı. Oldukça yüksek bir değer olan %30’luk zam, bütün alkollü içecekleri etkiledi. Kullanıcılar alkollü içeceklerin yeni ve güncel fiyatlarını merak ediyor. Birçok kişi tarafından tercih edilen ve sevilen Amsterdam birası da bu alkollü içeceklerin içerisinde.

Amsterdam Bira Güncel Fiyatlar

Amsterdam birasının fiyatı, 4 Eylül 2019’da gerçekleşen zammın ardından bir yükseliş gösterdi. Biranın güncel fiyatları şu şekilde;

 • Amsterdam Navigator Kutu (50 cl): 14.50 TL
 • Amsterdam Navigator Tek Yön (50 cl): 14.50 TL

Daha öncesinde 13 TL olan Amsterdam birası 1.50 TL’lik bir artış göstererek 14.50 TL değerine ulaşıyor. Amsterdam birası birçok tekel bayiide ve Migros gibi çeşitli alışveriş merkezlerinde satın alınabiliyor. Biranın yeni fiyatı anında etkisini gösterdi ve tüm satış platformlarında, biranın sahip olduğu fiyat bundan etkilendi. Artık yeni ücretiyle satılmaya başlanan Amsterdam birası, yine de birçok müşterinin favorisi olmayı terk etmiyor.

Amsterdam Birası

Hollanda lisansıyla ve kendine has formülüyle Efes üretim tesislerinde üretimi gerçekleştirilen Amsterdam bira, 8.4 oranda alkole sahip ve 50 clllik siyah teneke kutularda satışı gerçekleştiriliyor.

Amsterdam birasının içindeki sıvı, bakır röfleli kehribar renginde, ayrıca yoğun ve köpüklü. Doyurucu ve ağır olan Amsterdam çok sıcak da, çok soğuk da içilmemelidir. Baharatlı yemekler veya et ürünleriyle birlikte tüketilebilmektedir. Sert bir alkol için başvurulabilecek ilk biradır.

Bira İçmenin Zararları Ve Yararları

Elbette bira, içeriğinden dolayı çeşitli zararları da beraberinde getirmektedir. Bu zararlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Kan şekerini düşürür ve kilo aldırır.
 • Vücudun susuz kalmasına neden olur.
 • Bir bira içicisi değilseniz, zihinsel ve fiziksel yetileriniz kısa süreliğine zayıflayabilir.
 • Mide yanmasına yol açar.

Bunların dışında, sanılanın aksine bira içmenin faydaları da bulunmaktadır. Bira içmenin faydaları şu şekilde sıralanabilir;

 • İçeriği sayesinde bira, kardiyovasküler rahatsızlıkların riskini azaltır.
 • Kalp ve damar rahatsızlıklarının etkilerini azaltır.
 • Kemik yoğunluğunu korumaya yardımcı olur.
 • Kansere karşı koruyucu etkisi de bulunmaktadır.
 • Son olarak biranın taş düşürmeye yardımcı olduğu da söylense de, henüz bunun bir bilimselliği bulunmamaktadır.

Ve tabii, her besinde olduğu gibi, bira da gereğinden fazla tüketilmemelidir. Dikkat ederek içildiği sürece, büyük oranda biranın faydaları boy gösterecektir.

Bira İçmek Kilo Yapar Mı?

Bira içmenin kilo yaptığı düşüncesi, halk arasındaki yerini yıllardır korumaktadır. Yarım litrelik bir teneke bira, 200 civarında kalori içerir ve tek başına tüketildiğinde fazla kilo yapmayacaktır.

Bira içmenin kilo almayı sağladığı düşüncesinin oluşma nedeni; bira yanında tüketilen aperatiflerdir. Birayla beraber tüketilen fıstık benzeri yiyecekler veya et ürünleri kilo alınmasına neden olur. Bu da, bira tüketicilerinin, bira yüzünden kilo aldıklarını düşünmelerine neden olmaktadır.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir