Absolut Votka Fiyat ve Absolut Vodka Fiyatları

Absolut marka votkanın doğuş hikayesi biraz ilginç. Şirketin gerçek kurucusu olan Lars Olsson Smith 1879 yılında Absolut Rent Branvin adı altında bir votka üretiyor. Bu votkayı üretirken kullandığı yeni teknik sayesinde ise ortaya bambaşka bir tat çıkarıyor. Lars Olsson Smith’in bu votkaya verdiği ismin karşılığı ‘Saf Hayat Suyu’ anlamına geliyor. Oldukça iddialı bir girişim olan Absolut, İsveç devleti tarafından uzun yıllar boyunca üretilen ve dünyaya pazarlanan ülkenin bir numaralı alkollü içecek markasıdır. Peki, Absolut Güncel Fiyatı nedir? İsterseniz yazının sonuna inerek Absolut votka fiyatı ve absolut vodka fiyatları hakkında güncel satış listesine ulaşabilirsiniz.

İçindekiler

Absolut Votka’nın Keşfi

İlk olarak 1879 yılında üreticisi ve keşif sahibi olan Lars Olsson Smith ile ortaya çıkan ve bu tarihte bulunan Absolut Rent Bravin, Olsson’un pazarlama ve girişimcilik başarısı göstererek küçük bir şehirde yaptığı geliştirmeler ve açtığı mağaza ile İsveç piyasasına giriş yaptı. İsveç’te o yıllara dek bulunan ve klasik damıtma yöntemleri ile üretilen alkol ve votka piyasasına, saf alkolden elde edilen votka olarak giriş yapan Absolut oldukça hızlı bir şekilde yayıldı.

Üreticisi Olsson Smith’in Absolut Savaşı

Absolut markasının yaratıcısı olan Lars Olsson Smith, pazarda rakibi olan firmaları yıkıp geçerek İsveç’in kalitesiz buğday tarlalarına ve bunların üretimine dahi savaş açtı. İçkisinin kalitesi uğruna karşısına çıkan tüm olumsuzlukları bertaraf eden Olsson Smith, hayatı boyunca bu savaş uğruna büyük kazançlar ve kayıplar elde etti.

Yaşamı boyunca defalarca İsveç’in en büyük markası olan Absolut markası ile hem çok zengin hem çok fakir olan Olsson Smith, öldüğü zaman borç batağında ve kimsesizdi. Geride bıraktığı borçlar sebebi ile ailesini de zor durumda bırakan Olsson Smith’in ölümünden sonra ise marka bambaşka bir yol çizdi.

Absolut İsveç’ten Çıkıyor

Absolut’un alkol ve içim kalitesinden yana bir problemi yoktu. Üstüne üstlük İsveç’te oldukça başarılı rakamlara satılması onu yeterince özel kılıyordu. Markanın tek problemi Olsson Smith’in ölümünden sonra onu kimin bu denli savunup pazarlayacağıydı.

Absolut Rent Bravin bugün hala ıslah olarak bilinen metot ile üretilen özel bir içkiydi. Yıl 1970’lere geldiğinde geride bıraktığı 120 yılın ardından Absolut markası Lars Lindmark’a teslim edildi.

Devlet eli ile İsveç Alkol Kurumu Başkanı olan Lars Lindmark tarafından yönetilecek olan marka için bir fizibilite raporu oluşturuldu. Büyük çapta bir işe girişen Lars Lindmark ve pazarlama ekibi ürünü Amerika’ya satma ve pazar payını genişletme kararı aldı.

Amerika’da Absolut Satışları

Oldukça uzun bir girişimcilik hikâyesi sürdüren ve Amerika piyasasına girmek için adından şişesine birçok alanda çalışma gerçekleştirilen Absolut Rent Bravin, bütün çalışmalar neticesinde Absolut Votka adı altında markasını tescillendirip Amerika piyasasına şeffaf bir ilaç şişesi tasarımı ile giriş yaptı. Bu markayı hem güvenilir hem de özel kılan bir tasarımdı. Amerika’da ilk yılında istediği başarıyı elde edemese dahi, Absolut Votka bugün dünyanın en çok tüketilen 100 alkolünden biri.

Absolut Votka Fiyatı ve Vodka Fiyatları

Ülkemizde de satışı gerçekleştirilen ve toplamda 126 ülkede satışı yapılan Absolut markasının fiyat listesini merak edenler için, işte Absolut güncel fiyatı;

 • Absolut Vodka Fiyatları ve Votka Fiyat

  35 lik Absolut Blue Votka Güncel Fiyatı 92,50 Türk Lirası (TL)
  50 lik Absolut Blue Vodka Fiyat 125,00 TL Türk Lirası (TL)
  70 lik Absolut Blue Votka Fiyatları 175,00 TL Türk Lirası (TL)
  100 lük Absolut Blue Vodka Güncel Fiyatları 240,00 TL Türk Lirası (TL)
  150 lik Absolut Blue Votka Güncel Fiyat 370,00 TL Türk Lirası (TL)
  450 lik Absolut Blue Vodka Fiyatları 1.170,00 TL Türk Lirası (TL)
  70 lik Absolut Mandrin Votka Fiyat 175,00 TL Türk Lirası (TL)
  70 lik Absolut Raspberri Vodka Güncel Fiyat 175,00 TL Türk Lirası (TL)
  70 lik Absolut Vanilia Votka Fiyat 175,00 TL Türk Lirası (TL)
  70 lik Absolut Apeach Vodka Fiyatları 175,00 TL Türk Lirası (TL)
  70 lik Absolut Pears Votka Güncel Fiyatları 175,00 TL Türk Lirası (TL)
  70 lik Absolut Citron Vodka Güncel Fiyat 165,00 TL Türk Lirası (TL)
  70 lik Absolut Lime Votka Fiyat 175,00 TL Türk Lirası (TL)
  70 lik Absolut Elyx Vodka Fiyatları 380,00 TL Türk Lirası (TL)
  150 lik Absolut Elyx Votka Güncel Fiyatları 810,00 TL Türk Lirası (TL)
  300 lük Absolut Elyx Vodka Güncel Fiyat 1.700,00 TL Türk Lirası (TL)
  450 lik Absolut Elyx Votka 2.800,00 TL Türk Lirası (TL)
  70 lik Absolut Extrakt Vodka Fiyat 180,00 TL Türk Lirası (TL)

Absolut marka alkol ürünlerinin satışı gerçekleştirilen mağaza ve marketlerde fiyatının değişkenlik gösterilebileceğini, bu ürünleri kadeh bazında satan restoran, kafe, pub, bar ve otellerde fiyatların daha farklı uygulandığını belirtmek isteriz.

Yasal Uyarı

Unutulmamalıdır ki; hem sigara hem alkol kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyecek yapıya sahiptir. Alkol tüketmek ve sigara içmek uzun ve kısa vadeli olmak üzere birçok sağlık problemine yol açmaktadır. Ayrıca sigara fiyatlarının ve alkol fiyatlarının yüksek olması nedeniyle maddi olarak zarar görmektesiniz. Bu yazıda herhangi bir satış unsuru bulunmamaktadır. Sadece güncel alkollü içecek market fiyatları ve sigara tekel bayi fiyatları yazılıp bilgi verilmesi amaçlanmaktadır.

Güncel sigara fiyatları için BURAYA tıklayabilirsiniz 🙂

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir