Kulüp Rakı Güncel Fiyatları ve Fiyatı

Ülkemizde her seninin son aylarında sigara ve alkol fiyatları zamlanır. Nitekim bu zamlanma sonucunda her marka yeni fiyatına ulaşmış olur. Bu kapsamda kulüp rakı güncel fiyatları da yeni halini almıştır. Dilerseniz aşağıda bulunan güncel listeden Kulüp rakı fiyatı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İçindekiler

Kulüp Rakı

Özellikle üzerindeki efsane etiketler ile bilinen köklü bir rakı markasıdır. 1930’lu yıllardan itibaren hizmet veren kulüp rakı markası Nevşehir içki fabrikalarında üretilmektedirüretilmektedir.

Üretici firma ise mey sanayi a.ş olmaktadır. Alkol derecesi yüzde 50 olarak belirlenir ve yıllardır bu orandan şaşmadan üretim yapar. Üretimde ise 35’lik ve 70’lik şişe hacimlerini kullanmaktadır. Günümüzde Türkiye’nin çok büyük ya da rakı sektöründe önde gelen bir markası değildir. Ancak tutkunları çok fazladır.

Kulüp Rakı Özellikleri

  • En dikkat çekici ve dillere destan olan özelliği nostaljik etiketi olmaktadır.
  • Alkol oranı oldukça yüksektir.
  • Suma özünden üretilir.
  • Uluslararası arenada içki içeriği yarışmalarında bolca ödülleri vardır.
  • Tüketildiği yerlerdeki argo ismi kravatlı olarak bilinir.

Kulüp Rakı Güncel Fiyatı

Ülkemizde üretim alanı oldukça fazla olan rakı sektörü bu özelliğine rağmen fiyat olarak oldukça yükseklerde bulunur. Bunun en önemli nedeni ise devletin alkol ve tütün mamullerine oldukça fazla vergi almasıdır. Hal böyle olunca da fiyatlar bir hayli yukarıya çıkmaktadır.

3 Ocak 2019 tarihli son zamlardan sonra rakı fiyatları güncel görünümünü almıştır. Bu kapsamda kulüp rakının güncel olan fiyatı şu şekildedir: Kulüp rakı 35’lik şişe fiyatı 87,50 TL olmaktadır. Bunun yanında kulüp rakı 70’lik fiyatı 165 TL olarak belirlenmiştir. Diğer rakıların güncel fiyatları ile karşılaştırıldığında ortalama bir fiyat görünümündedir.

Bunun yanında altınbaş markası ile birlikte alkol oranı en yüksek olan kulüp rakısı bu anlamda yüzde 50 alkol oranına sahiptir. Hal böyle olunca da popülerliği sadece bilenler çevresinde olmaktadır. Ancak kulüp rakısının iddiası bir kere tadıldı mı gerisinin geleceği yönündedir.

Kulüp Rakı Güncel Fiyatı Kulüp Rakı Fiyatları
35 lik Kulüp Rakı Fiyat 87.50 Türk Lirası (TL)
70 lik Kulüp Rakı Güncel Fiyatı 165.00 Türk Lirası (TL)

Kulüp Rakısı Etiketi

Günümüzdeki en köklü rakı firması olan kulüp rakı firması nostaljik özelliğiyle de hem beğeni almakta hem de dikkat çekmektedir. Bu kapsamda kulüp rakısının en önemli yanlarından birisi nostaljik etiketidir. Bu etiket İhap Hulisi Görey’in elinden çıkmıştır. Günümüzde halen daha varlığını sürdürmektedir.

Kulüp Rakısının Satıldığı Yerler

​​​​​​Genelde yetkin firmalarda bulunmakta ve marketlerde yer almamaktadır. Özellikle migros ve kipa marketler zinciri stoklarında bulunabilir.

Atatürk’ün Tercih Ettiği Rakı

Genel kabul gören görüşe göre de Atatürk kendi döneminde var olan markalar arasından kulüp rakı markasını tercih etmiştir. Sürekli kulüp rakısını tükettiği söylenir.

Kulüp Rakı İçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alkol oranı en yüksek değerde olan kulüp rakısı anason kullanma konusunda diğer markaların gerisindedir. Bunun yanında kulüp rakıyı tüketirken oldukça yavaş gidilmeli ve rakı şişesi 8-10 derece aralığında sıcaklıkta korunmalıdır.

BURAYA TIKLAYARAK Efes Pilsen güncel fiyatı, Tuborg bira güncel fiyatı, Chivas Regal viski gibi tüm alkollü içeceklerin güncel fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

İnternet Sitemizde alkol ve tütün ürünlerinin sadece fiyatı yer almaktadır. Herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır. 4733 sayılı kanun gereği; İnternetten tütün mamulleri veya alkollü içkilerin tüketicilere satışı yasaktır.

Unutmayın ki alkol ve sigara dostunuz değildir!

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir