Jagermeister Fiyat Listesi ve Satış Fiyatı

Her yıl olduğu gibi 2020 yılında da jagermeister fiyat da değişiklik göstererek yeni fiyatları ile raflarda yerini almaya başladı. Alman yapımı olan Jager içki ülkemizde diğer alkollü içeceklerden daha az tercih ediliyor olsa da, özellikle gece kulübü gibi yerlerde ve partilerde vazgeçilmezler arasında yer alıyor.

Unutmayın ki alkol ve sigara dostunuz değildir!

İçindekiler

2020 Jagermeister Satış Fiyatı

Yasal yollar ile bir Jagermeister satın almak isterseniz birçok tekel bayi üzerinde aynı Jagermeister fiyatı ile karşılaşacaksınız. İşte Türkiye jagermaister satış fiyatı listesi;
35’lik Jagermeister Güncel Satış Fiyatı; 105 Türk Lirası
70’lik Jagermeister Likör Fiyatı; 195 Türk Lirası
100’lük Jagermeister Fiyat; 275 Türk Lirası’dır.
Diğer alkollü içecek fiyatlarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sizce jagermaister fiyatı diğer içkiler ile karşılaştırıldığında ucuz mu yoksa pahalı mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Jagermeister Nedir ve Jagermeister Nasıl İçilir?

Jagermeister içkisinin kendine özgü bir lezzeti bulunuyor. Bu yüzden kendisini likör, votka, rom, viski gibi türler ile bağdaştırmak doğru olmayacaktır. Kendisi başlı başına farklı tür bir alkollü içecektir. İçinde 56 adet bitki ve baharat çeşidi bulunduğu için cin içkisi ile bağdaştırılabilir. Ülkemizde birçok kesim likör olarak adlandırmayı tercih ediyor. Ancak bunu kesinlikle doğru bulmamaktayım. Likör çeşitleri genel olarak tek çeşit aroma içerir. Ancak alkol ve şeker oranına bakıldığında birçok ülke likör sınıfına koymayı seçiyor. Ancak gerçek bir jagermeister seven birisi iseniz bu alkollü içeceği kendi başına sınıflandırırsınız.

Jagermeister içkisinin sirke fabrikasında üretildiğini biliyor muydunuz?

Jäger babasından devir olarak aldığı fabrika üzerinde asidik özelliğe sahip içecekler üretmeyi bırakmaya karar verdi ve herkesin çok sevdiği mükemmel lezzet birleşmesini ortaya çıkardı. İçki içerisinde yer alan malzemeler üretilmeye başlandığı günden bugüne hiçbir değişikliğe uğramadı ve 86 yıldır aynı tadı sunmaya devam ediyor. Ancak artık üretim sirke fabrikasında gerçekleşmiyor. Fabrika içkinin bulunmasından 3 yıl sonra yeni tesisine geçiş gerçekleştirdi. Küçük bir kasaba olarak gösterebileceğimiz Wolfenbüttel Jagermeister alkollü içeceğin şöhreti sayesinde turistik bir yer halini almıştır. Sen hala jagermeister lezzetini denemedin mi? Bir dahaki sefere standart kokteyl yerine jagermeister’ı deneyimlemelisin. Firmanın söylediğine göre içinde toplam 56 adet evet tam tamına 56 adet bilgi ve baharat yer alıyor. Bunlar arasında; narenciye, meyan kökü ve ginseng mevcut. Bu yüzden evde jagermeister yapmak pek mümkün gözükmüyor. Hazır jagermeister aroma satışı gerçekleştiren firmalar olmasına rağmen bunların tamamı sadece bilinen ürünlerden meydana geliyor. Bu yüzden hiçbir şekilde aynı lezzeti yakalayamıyorsunuz. En iyisi jagermeister fiyatı için bir kez daha düşüncelere sürüklenelim. Firma alkolün soğuk olarak içilmesi gerektiğini söylüyor. Ancak sadece buzlama işlemi sırasında soğutup, normal zamanlarda ev sıcaklığında tutmak daha doğru olacaktır. Jagermeister tek başına içilebilen bir içki olmasına rağmen kokteyl olarak daha fazla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Çok fazla sayıda kokteyl çeşidi bulunuyor. Klasik lezzetten bunaldıysanız ve farklı tatlar arıyorsanız kokteyl tariflerine göz atabilirsiniz. Unutmadan, jagermeister ile yapılan yemek tarifleri de mevcuttur. Özellikler michelin yıldızı bulunan chefler bu alkol ile harikalar yaratabiliyor.

Evde Jagermeister Yapılır mı?

Jagermeister tarifi olsa da bunların tamamı zırvalıktan ibaret. Zaten 56 adet bitki ve baharat karışımını bir arada sunan bir tarif bulmanız imkânsızdır. Jagermeister satın alınıp içilmesi gereken içkiler arasındadır ve jagermeister fiyat son yapılan zamlara rağmen oldukça uygun denilebilir. Jagermeister yapımı çok uzun bir süreçten geçiyor. İlk olarak tüm malzemeler kendi başlarında işlemlerden geçer ve birleştirilerek karışım meydana gelir. Tüm malzemeler süzülme işlemine tutulduktan sonra 365 gün boyunca bir fıçıda bekletilir. Aromaların fıçı işlemi sonrasında ise bu karışımın içine şeker, karamel, alkol ve su gibi ürünler ilave edilerek filtreleme işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemler esnasında toplam 383 kez kalite kontrolü gerçekleştiriliyor. Almanlar bu içkiyi ciğer yapıştırıcı olarak tanımlamaktadır ve mideye iyi geldiği kanıtlanmış bir gerçektir. İlk bulunduğunda tıbbi ilaç olarak kullanılmıştır. Almanların birçoğu yemek sonrasında yemeği sindirebilmek adına 1 shot atmayı unutmuyor.

Tuhaf ama gerçek!

Eşek arısı ve sinekler jagermeister lezzetine dayanamıyor. Almanlar bunu görerek böcek tuzakları üzerinde de bu içkiyi kullanmaya başlamıştır. İçerdiği bitki ve baharatlardan kaynaklı olduğu söylenmektedir. Jagermeister güncel fiyatı göz alındığında bizim ülkemizde yapılamayacak bir deneme gibi gözüküyor.

Jagermeister Ne Zaman İçilir?

Aslında içkilerin hiçbirisinde şunu şu zaman, şunu şu zaman içmelisiniz gibi bir söylemde bulunmak doğru olmayacaktır. Çünkü zevkler ve renkler tartışılmaz. Ancak tıpkı parfüm türlerini kış için ideal şeklinde ayırdığımız gibi içkileri de ayırıyoruz. Jager için de kış aylarında içilmesi gerekir diyebiliriz. İçinde yer alan bitki ve baharatların iç ısıtıcı bir özelliği olduğundan kışın içilmesi çok daha uygundur. Ancak yazın içilmez diye bir şey kesinlikle doğru değildir. Akşamdan kalmasınız ve güne iyi bir başlangıç yapmak istiyorsunuz, o halde jager sizin için doğru bir seçim olacaktır veya yarına ayık bir şekilde dinç olarak kalkmak istiyorsanız 1 shot jagermeister doğru bir tercih olacaktır. Aman dikkat, su gibi içebilseniz de içmemenizde yarar var. Unutmayın zamanında ilaç olarak kullanıldı ve oldukça etkili.

Jagermeister’ın Tadı Nasıl?

Jagermeister fiyatı doğrultusunda deneyimlenmesi gereken bir içkidir. Peki, jagermeister’ın tadı nasıl? İçinde yer alan baharat ve bitkilerden kaynaklı olarak yoğun ve karmaşık bir tat alıyorsunuz. Ancak ilk gelen tadın herhangi bir tanımı yok. Aromaların tatlarını almaya başladığınızda ise acılık ve şekeri hissetmeye başlıyorsunuz. Alkolün yakıcılığı yok. Ancak bitkilerin kendi acı tatlarını alabiliyorsunuz. Tatlı ve acı dengeli bir şekilde dağılmış. Tadını sevmeyen kişiler genelde shot olarak içmeyi tercih
ediyor. Zaten en bilinen içim şekli de budur. Şarap gibi yavaş yavaş içilmez. Öksürük şurubunu andırdığını söyleyebilirim. Jagermeister kıbrıs fiyatı, içim kalitesi ile karşılaştırıldığında kesinlikle fiyatını hak ediyor.

Jagermeister Kokteyl Tarifleri

Jagermeister içmenin en bilinen yolu klasik shot’tır. Ancak standart bir shot sizi tatmin etmemeye başladıysa ve farklı lezzetler arıyorsanız bu kokteylleri deneyebilirsiniz.

Klasik Jägermeister Shot

Bir shot bardağı, jager ve bolca buzlama bu tarif için yeterlidir.

Jägermeister Rudi

Bira özellikle votka kokteylleri içinde çok fazla tercih edilen bir içkidir. Peki farklı bir içki ile denemeye ne dersin?
Gerekenler; 1 ölçü jager, 1 ölçü bira ve shot bardağı
Biranın köpük oluşturması için jager koyduktan sonra bira ekleyiniz.
Hava karardıktan sonra
½ ölçü Bitter Çikolata Likörü 1 ölçü meister

Jägermeister Taze Portakal

1/2 Jagermeister
Taze Sıkılmış Portakal Suyu
Kırık Buz
Portakal Kabuğu

Black Sunset

1 ölçü Jägermeister
1 ölçü baharatlı rom
2 ölçü ananas suyu

Bu kokteyllerin yanı sıra daha birçok kokteyl tarifi bulunuyor. Ancak birçoğu bilinen kokteyl türleri ile üretildiği için burada yer vermek istemedik. Örneğin bloody mary tarifini jager ile yapabilmeniz mümkündür. İsteğinize bağlı olarak standart olan kokteyl tariflerini jager ile yaparak size en uygun olan tadı bulabilirsiniz. Bizim favorimiz mi ne?

Jagermaister taze portakal kokteyli içkinin baharatlarını arka plana atıyor ve narenciye tatlarını bir tık üst plana taşıyor. Portakal, greyfurt gibi tatları seviyor iseniz bu tarifi deneyebilirsiniz.

2020 jagermeister güncel fiyat listesi ile sizleri yeni jagermeister fiyatları konusunda bilgilendirdik. Aklınıza takılan herhangi bir soruyu veya isteğinizi bizlere iletebilirsiniz.

Jagermeister Alkol Oranı

Almanya kökenli bir alkollü içecek olan Jagermeister elliden fazla farklı bitki ve baharatın harmanlanması ve işlemlerden geçirilmesi sonucu üretilir. Jagermeister markası Türkçe’ye “avcıların içkisi” olarak çevrilmiştir. Jager, %35 alkol oranıyla yüksek alkollü içecek kategorisinde bulunur. Konunun başındaki listeyi inceleyerek Jagermeister fiyat hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki alkol ve sigara dostunuz değildir!

kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/J%C3%A4germeister

öne çıkan görselin kaynağı: cmonphotography adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir