Jim Beam Güncel Fiyatı Jim Beam Bourbon Fiyat

Jim Beam, Beam Suntory tarafından üretilen bir bourbon viski markasıdır. Dünya da en çok satan bourbon markalardan birisi olan jim beam 1975 yılından günümüze kadar üretimi sürdürülmeye davam etmektedir. Jim beam güncel fiyatı günümüzde çeşitlilik açısından birçok çeşidi içerisinde barındırdığı için fiyat açısından diğer viski türlerine göre biraz daha makul satışa sunulur.

İçindekiler

Jim Beam

Jim Beam, Dünya’da en çok talep göre bourbon viski markalarından birisidir. Jim Beam bourbon viskiyi yedi nesilden beri Beam ailesi üretmektedir. Bu viski 1795 yılından beri üretilmektedir. Jim Beam’in ürettiği Jim Beam Original, 4 yıl olgunlaştırılmış %40 alkol oranına sahip bir bourbon.

Jim Beam Güncel Fiyat Listesi

Jim beam viski içmek isteyen biri büfeden almaya kalktığı zaman günümüzde piyasa değerleri şu şekildedir:

 • Jim Beam Bourbon Viski Güncel Fiyat Listesi

  20 lik Jim Beam Viski fiyat 79,50 Türk Lirası
  37,5 lik Jim Beam Viski Güncel Fiyatı 95,00 Türk Lirası
  75 lik Jim Beam Fiyatları 145,00 Türk Lirası
  75 lik Jim Beam Black Fiyat 160,00 Türk Lirası
  100 lük Jim Beam Bourbon fiyat 199,50 Türk Lirası
  150 lik Jim Beam Bourbon fiyatı 280,00 Türk Lirası

Her yıl tekele yapılan zamanlardan dolayı seneye 2020 yılında da artış göstermesi beklenildiğini söylemek ne kadar doğru olsa da jim beam her açıdan içicisiyle buluşmaya devam edecektir.

Jim Beam Bourbon Viski Nedir Neyden Yapılır?

Viski (arpa, mısır gibi) tahılların malt durumuna getirildikten, şekerlendirildirilip yeterince mayalandırıldıktan sonra damıtılmasıyla elde edilen ve meşe fıçılarda birkaç yıl dinlendirildikten sonra şişelenip satışa sunulan sert ve yüksek alkollü bir içki çeşitidir. Jim beam dünyada burbon viski olarak tanınmaktadır.

%51 mısırdan oluşan viskiler, damıtma yoluyla ve beyaz meşe fıçılarda saklandıktan sonra şişelenir ve satışa sunulurlar. %51 mısır olma zorunluluğunun nedeni Amerika kanunlarıdır. Amerika’da mısır üretimi fazla olduğu için bu şekilde değerlendirilmesi amacı ile bu kanun konmuştur. Burbon sınıfına bakılacak olursa içerinde en iyisi olarak gösterilen.

Kaç Çeşit Viski Vardır?

Dünya üzerinde bir çok viski üretimi yapılır. Viski çeşitleri günümüzde en son eklenenJapon viskisi olarak bilinen Kentucky ile 5 çeşide ulaşmıştır. Ama günümüzde en meşhurları arasında yer alan İskoç viskisi, İrlanda viskisi ve Amerikan viskisidir. Hepsinin yapımı ve tatları farklı olduğu gibi içimleri de farklıdır.

Servis şeklini de şu şekilde söylemek gerekirse viski bardağına yaklaşık olarak 6 cl yada kişinin tercihine göre 3 parmak konularak servisi yapılabilir. İçerisine çok az miktarda su konularak aroması açığa çıkarılabilir. Buz ile de servis edilebilir.

Jim Beam Üretiliş Şekli

Tohum karışımı büyük oranda nişasta, bunun yanında az miktarda protein ve yağ da içermektedir. Tohumlardaki nişasta şekere dönüştürülmek üzere pişirilmektedir. Her tohum bu sürecin tamamlanabilmesi için farklı sıcaklık ve zaman istemektedir. Pişirilme işlemi damıtılmış suyla yapılmaktadır.

Toplam pişirilmesi süresi yaklaşık yarım saattir. Karışım daha sonra fermantasyona bırakılır. Jim beam yüksek miktarda maya ile birlikte fermente edilir. Maya karışımda bulunan şekeri, alkol ve karbondioksite dönüştürür. Bu süreç yaklaşık üç gün sürer. Bu süreç sonucunda oluşan alkol aslında biradır. Daha sonra karışıma damıtma işlemi uygulanır.

Jim Beam Bourbon Çikolata İle İçilir mi?

Viski yanında meze gerektirmeyen su ilave edilip içilen hafif karamel renkli alkollü bir içecektir. Özellikle kış günleri tüketilen viski içicisine göre yanında çikolata ile de içilebilir.

Johnnie Walker viski fiyatını merak ediyorsan buraya tıklayabilirsin 🙂

Yasal Uyarı

Unutulmamalıdır ki; hem sigara hem alkol kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyecek yapıya sahiptir. Alkol tüketmek ve sigara içmek uzun ve kısa vadeli olmak üzere birçok sağlık problemine yol açmaktadır. Ayrıca sigara fiyatlarının ve alkol fiyatlarının yüksek olması nedeniyle maddi olarak zarar görmektesiniz. Bu yazıda herhangi bir satış unsuru bulunmamaktadır. Sadece güncel alkollü içecek market fiyatları ve sigara tekel bayi fiyatları yazılıp bilgi verilmesi amaçlanmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir