Jack Daniel’s Viski Güncel Fiyatı 2019

İçindekiler

Jack Daniel’s Viski

Viski denilince bazılarının aklına Jack Daniel’s; bazılarının aklına Chivas Regal, Johnnie Walker veya İskoç viskileri geliyor. Hepsini viski olarak adlandırsak da yapımında kullanılan tahıl, viskinin tadı, viskinin yoğunluğu ve alkol oranı gibi birçok fark onların karakterlerini ortaya çıkartıyor. Viskinin üretim yeri de karakterini oluşturan önemli farklılıklardan biri. Jack Daniel’s viskisinin karakterini oluşturan detaylardan birisi de üretim yeri olan yer, Amerika. Jack Daniel’s bir burbonun tüm özelliklerini taşısa da son yapılan işlem olan “kömür filtrasyonu” Jack Daniel’s viskisini burbon yerine “Tennessee Viskisi” olarak nitelendirmeyi gerektiriyor. Jack Daniel’s viskisini tüketirken hissettiğimiz kömür kokusunun tek sebebi de kömür filtrasyonu işlemi. Jack Daniel’s kömür filtrasyonu sayesinde yumuşak ve kolay bir içime sahip oluyor. Bu durum da Jack Daniel’s serisini Amerika’da ve Dünya’da en çok satılan viski markalarından birisi haline getiriyor. Kömür filtrasyonu işlemi 2 kere gerçekleştirilerek daha da yumuşak ve kolay bir içime sahip olan Gentleman Jack de aynı damıtımevi tarafından üretiliyor. Jack Daniel’s sıcak yaz aylarında bir buzla tüketmeye uygun bir viski. Bu viski ile harika kokteyller de hazırlayabilirsiniz.

Jack Daniel’s ne kadar?

Özel Tüketim Vergisi yani ÖTV zamları ile birlikte Jack Daniel’s fiyatlarında da artış meydana geldi. Yeni gelen zam dalgasıyla beraber Jack Daniel’s viskinin güncel fiyatının ne olduğu herkesin merak ettiği konulardan biri durumunda. Viskilerde Özel Tüketim Vergisiyle (ÖTV) ile birlikte %18 oranında KDV kesintisi de yapıldığı için viski fiyatları %2 ile %3 arasında zamlandı. Jack Daniel’s fiyatlarını merak eden kullanıcılar için güncel viski fiyatlarını liste şeklinde derledik. Aşağıdaki listede Jack Daniel’s viskinin 35’lik, 50’lik, 70’lik, 100’lük, 175’lik ve 300’lük fiyatlarını bulabilirsiniz.

Jack Daniel’s Viski Fiyatları

Jack Daniel’s ülkemizde alkol tüketen kesim tarafından sıklıkla tüketilen alkollü içeceklerin başında gelmektedir. Dünyadaki Jack Daniel’s satış fiyatlarını incelediğimizde ülkemizdeki Jack Daniel’s satış fiyatlarının çok yüksek olduğu görülecektir. Bunun ana sebebi alkollü içeceklerdeki ağır vergi yüküdür. Özellikle özel tüketim vergisi ve özel tüketim vergisinden alınan %18 katma değer vergisi, viski fiyatlarının aşırı derecede artmasına sebep olmaktadır. Ülkemizde ortalama bir viski şişesinden %60 oranında vergi alınmaktadır. Ağır vergi oranlarının sebep olduğu aşırı yüksek satış fiyatları viski tüketmeyi seven ve viski tüketmekten zevk alan insanların viski satın almasını bazen zorlaştırmaktadır. Viski fiyatlarının ve özellikle Jack Dainel’s fiyatlarının 2019 güncel fiyatının ne olduğunu merak eden ziyaretçilerimiz için güncel fiyat listesi hazırlamayı uygun gördük. Ayrıca başta Chivas Regal olmak üzere dünyaca ünlü viski markalarının 2019 güncel satış fiyatlarını liste olarak sizin için hazırladık. Sitemizde tüm viski markalarının 2019 güncel satış fiyat listesi bulunmaktadır.

Jack Daniel’s Viski Güncel Fiyat Listesi 2019

Jack Daniel’s Viski

Jack Daniel’s Fiyatları

35’lik Jack Daniels Viski 99.50 TL
50’lik Jack Daniels Viski 150.00 TL
70’lik Jack Daniels Viski 190.00 TL
100’lük Jack Daniels Viski 250.00 TL
175’lik Jack Daniels Viski 395.00 TL
300’lük Jack Daniels Viski 650.00 TL
70’lik Gentleman Jack Fiyatı 199.50 TL

Jack Daniel’s Migros Fiyatı

Jack Daniel’s viski fiyatları viskinin satıldığı il, ilçe veya satılan mekanın türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Tekel bayii, bakkallar, büfeler ve büyük marketler (Migros, Şok, Carrefour gibi) gibi yerlerde viski fiyatlarında ufak artış ve azalışlar olabilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir