Instark Sigarası Güncel Fiyatı

Zam sadece gıda ürünlerine yapılmadığı gibi tabi ki tütün ürünlerine de uygulanıyor. Sigaralar sınıfında yer yer alan Instark sigarası güncel fiyatı şu anda paketi 8,5 TL (sitemizi ziyaret eden bazı kullanıcılar yaşadıkları bölgede 12 Liraya da satıldığını belirtiyor) ama tütün bandrollü satılanı ise 25 TL üzerinden satılıyor. Unutulmamalı ki tütün olarak satılan bandrollü Instark’ın güncel satış fiyatı bazı yerlerde değişebiliyor ama ortalama satış fiyatı 25 TL’dir.

İçindekiler

Instark Sigarası İle Diğer Sigaralar Arasındaki Farklar

Instark sigarasının diğer sigaralar arasında bazı farkları var. Bu farklardan birisi hazır sarılmış ve filtreli olarak satılmıyor. Şu anda piyasadaki standart olarak satılan diğer sigaralar ile arasında yine fiyat olarak daha pahalı olduğu biliniyor.

Pahalı olmasının sebebi ise, paketi satın alıp içen vatandaş tütünün içinde daha fazla olduğunu görüyor. Normal standartlardaki devamlı satın alınıp içilen değeri, 18,5 TL ila 16, 15 TL olan bu sigaraların içinde yaklaşık 20 adet bulunuyor. Ve hazır filtreli olarak 20 adet şeklinde paketlerde satılıyor.

Normal Sigara tiryakileri, ortalama günde 20 adet yani bir paket sigara içiyor. Aynı kişi Instark satın aldığında, eğer ki aradaki farkı eşleştirecek olursak Instark daha avantajlı ama biraz zahmetli. Zahmetli kısmı, tamamen paketin içinde tütün var, ve haricinde tütünü sarıp içmek için kağıt almanız gerekecek.

Maddi Fark

Farklarına baktığımızda Instark tamamen daha avantajlı, neden mi? Sebebi aynı kişi Instark sigarasına 25 TL ödeyip, ardından 1 TL sarmak için kâğıt alırsa 26 TL oluyor.

Aynı kişi 15 TL’lik bir sigara içtiğini var sayarsak 2 günde 30 TL ediyor. Hatta 3’ncü günde 45 TL. Instark sigarası günde bir paket sigara içen bir kişi için yaklaşık, minumum 3 gün maksimum 7 gün gidebiliyor. En büyük fark bu.

Instark Tütün İçimi Nasıl?

Bu sigaranın tütünü gerçekten kaliteli bir türün, diğer sigaralar ile arasındaki fark biraz daha temiz ayıklanmış ve kaliteli hale getirilmiş olması. Bölgesi aslında İngiltere olan bu sigara orada üretilen bir tütüngildir. Royal ailesine ait bir firmanın ürünü olan Instark adı oradan almıştır. Zaten logosuna baktığınızda İngiltere bayrağının logosunu görebilirsiniz. 2020 yılında yine zamlanacağı söyleniyor.

Instark Yerli mi?

İnstark sigarası bir üst satırda anlattığımız gibi, royal ailesinin şirketler gurubuna dayalı bir üründür. Türkiye’de üretilenleri de vardır fakat tamamen ingiliz ürünüdür. Royal ailesi dediğimiz İngiliz kraliçesinin ailesidir.

Instark Paket ve Instark Tütün

Eğer ınstrak sigarası denemek veya içmek istiyor iseniz tütünü almanız tavsiye edilir. Çünkü paketlerinde önceki dönemlerde oluşan şikayetlerde, sigara paketlerinin içinde böcekler çıktığı öne sürülmüştü. Bunun sebebinin paketin uygun yerlerde müşahade altına alınmadığı olabilir.

Eğer ınstark sigarası içmek istiyor iseniz tamamen bandrollü paketlerde satılan tütün olanını tercih ediniz. Yine herkes için sigaranın sağlığa her yönden zarar verdiğini tekrar tekrar hatırlatırız. Sigara içmeyiniz. Sağlıcakla kalın.

14 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir