Grande Dame Şampanya Fiyatları

Mutlu, romantik ve duygusal anlara çoğu zaman şampanyalar eşlik eder. Şampanya sıkça tüketilmeyen ve tüketilmesi için belirli ortam ve şartların oluşmasının gerekli olduğu bir içecektir. Nitekim şampanya bu gibi durumlarda başvurulan evrensel bir içecektir. Zaten alkollü içecekleri özel kılan ve cazip kılan da bu özellikleri olmaktadır. Alkol tüketimi tüm dünyada geçerlidir. Nitekim bu geçerlilikte olan ve birçok türü olan alkolün fiyatları da ülkeden ülkeye değişir. Nitekim votka denilince Rusya, bira denilince Avrupa akla geldiği gibi şampanya denilince akıllara Fransa gelmektedir. Şampanya biraz duygusallık ve birazda naiflik isteyen bir içki olmaktadır. Nitekim birçok şampanya markası da evrensel olarak hizmet verir. Bu şampanya markaları içerisinde ise en çok dikkat çeken ve en çok tüketilen ise grande dame şampanyası olmaktadır. grande dame şampanyaları birçok çeşitleri ile, kalitesi ve sunduğu lezzete göre uygun fiyatı ile en güvenilir ve en fazla tercih edilen şampanya markası olmaktadır. Neticede grande dame şampanya fiyatları belirli bir ortalama da seyretmektedir ve çok uç zamlara uğramamaktadır.

İçindekiler

Grande Dame Markası

Grande Dame bir Fransız şampanya markası olmaktadır ve bu ülkede üretim yapmaktadır. Dünyanın en ünlü 10 şampanyası arasında gösterilir. Bunun yanında şarap alanında da üretim yapar.

Şampanya Nedir?

Şampanya beyaz şarabın tekrardan mayalanması ve bu mayalanma sonucunda ortaya çıkan karbondioksitin korunması ile şampanya elde edilir. Hafif soğuk ortamlarda korunması gerekir. Buz ile tüketilmez. Eğer buz ile tüketilir ise oldukça fazla köpürme olur. Bu da içilemez hale getirir. Naif haline rağmen hızlı tüketildiğinde oldukça fazla sorunlara neden olabilir. Yavaş tüketilmesi gerekir. Çok eski tarihlerde ise dini törenlerde kullanılan bir alkol olmaktadır.

Grande Dame Fiyatlar

Birçok şampanya markasının yer aldığı piyasalarda en çok tercih edilen markanın Grande olmasının birçok nedeni vardır. Bunlardan bir tanesi de hem çeşit olanağının fazla olması hem de fiyat olarak uygun olmasıdır. Nitekim grande dame 2019 fiyatı da bu şekilde en uygun olarak belirlenmiştir.

Grande Dame Güncel Fiyatlar

Şampanya alanında tercih edilen bir marka olan Grande markasının güncel fiyatları da belirlenmiştir. Bu kapsamda grande dame şampanyası fiyatı güncel olarak şu şekildedir:

  • 75 cl La Grande Dame Vintaged şişesi 900 TL
  • 75 cl La Grande Dame VCP şişesi 850 TL
  • 75 cl La Grande Dame Gold şişesi 1050 TL

olarak belirlenmiştir. La Grande Dame markası sadece 75’lik şişelerde üretim vermektedir.

Şampanya İsmi Nereden Gelmektedir?

Şampanya, Fransa ülkesine ait bir alkol olmaktadır. Tabiki başka ülkelerde de üretilir ancak asıl ve ilk yeri Fransa’dır. Şampanya ismi ise yine Fransa’dan gelmektedir. Bu kapsamda ilk olarak Fransa’nın Champagne şehrinde üretildiği için ve bu şehir ile özdeşleştiği için ismi buradan gelir. Bu bölgenin en önemli ürünü olan şampanya burada özel yetişen 3 farklı üzümden üretilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir