Glenmorangie Güncel Fiyatı Nedir?

Single malt viski sevenler Glenmorangie ismini yakından tanır. Hemen hemen bütün viski sevenler bu ismin başarılı ve ortalamanın çok üzerinde bir viski olduğunu kabul eder. Ülkemizde ekonomik şartlar, dövüz kuru ve de vergilerin etkisiyle ne yazık ki içki sevenler sürekli yeni zamlarla karşılaşıyor. Glenmorangi sevenler piyasada bu içkinin farklı çeşitlere rastlayabilir. Bu çeşitler genelde Glenmorangie’nin kaç yıllık damıtıldığına bağlı olarak değişiyor. Peki, Glenmorangie Güncel Fiyatı Nedir?

İçindekiler

Malt Viskilerin En Seçkinlerinden: Glenmorangie

Malt viskiciler Glenmorangie isminin özel ve seçkin bir iki deneyimine denk düştüğü kabul eder. Şu an piyasada satılan Glenmorangie’ler 10 yıllık, 12, 18, 20 ya da 35 yıllık olabilir. Damıtılma yılına göre fiyat değişiyor. Glenmorangi ismi İskoç viskilerinin 1893’ten beri en seçkinlerinden birisi olarak kalmaya devam ediyor.

Genel olarak bu marka diğerlerinden bağımsız olarak ilerlemesini sürdürmüş. Merkezi Broxburn hariç halen üç farklı fabrikada damıtımına devam ediliyor. Bu marka halen İskoçya’nın en sevilen ve orada en çok satılan viskisidir. Dünya çapında büyük bir oranda satış yapan Glenmorangie, üretiği içkilerin yarısından fazlasını ihraç ediyor.

Türkiye’de Glenmorangie

Dünya çapında çok beğenilen Glenmorangie Türkiye’de genel satışının yaklaşık yüzde ikilik bir ölümünü yapıyor. Türkiye’de özellikle 10 yıllık damıtılmış Glenmorangieler daha bileşik ve farklı tatların yoğunlaştığı, hafif ve ilginç aromasıyla beğeniliyor. Ama tabi bu durumda 10 yıllık Glenmorangielerin çok daha uygun fiyatlı olmasının da bir payı var.

Türkiye’de bazı viski severlerin dünyanın en güzel malt viskisi olarak tanımladığı Glenmorangie her zaman revaçta. Pek çok kişi bu içkinin baskın, yoğun ve karakterli bir tadı olduğu konusunda hemfikir. Ama diğer viskilere göre tadını daha şekerli bulanlar da mevcut.

Glenmorangie Tadı Nasıl Yayılıyor?

Tabi ki her viskiseverin içeceğini nasıl deneyimlediği değişir. Ama genel olarak Glenmorangie içimi sırasında damak tadımızda şöyle değişikliklerin olduğu kabul ediliyor. Glenmorangie ilk koklandığı sırada burna hafif ve meyvelerle dolu bir koku geliyor.

Bu meyveler arasında muz ve portakal yer alırken aynı zamanda vanilya ve bal aroması kokusu da alabilirsiniz. Ardından damağınıza değdiği anda hem bal, hem de kuru meyvelerle zenginleştirilmiş yoğun bir tat alabilirsiniz. Sonrasında isse oldukça kısa ve tatlı bir dokunuşla deneyiminiz sona eriyor. Genel olarak bazı kişiler yoğun ve karakterli bir içki diye tanımlarken bazılarına göre ise oldukça yumuşak ve hoş bir viski.

Glenmorangie Fiyatları

Viski severlerin merak ettiği sorulardan birisi de Glenmorangie güncel fiyatı nedir sorusudur. Glenmorangie güncel fiyatları 300 lira civarından başlıyor. 70’lik bir Glenmorangie eğer 10 ya da 12 yıllık ise 325 lira civarındadır. Yıllar arttıkça bu viskinin fiyatı da artıyor. Açıkçası Glenmorangie sevenler satın almak için en az 325 lirayı gözden çıkarmak zorundadır.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir