Gebelik Testi Ne Kadar? Gebelik Testi Fiyatları

Gebelik testi, hamile olup olmadığınızı öğrenmenin en hızlı ve en basit yoludur. Hamile olup olmadığınızı sadece bir çubuk yardımıyla öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken idrarınızdan birazcık çubuğa almanız ve birkaç dakika beklemenizdir. Ayrıca idrardan yapılan gebelik testlerinin haricinde kan ile yapılabilen gebelik testleri de mevcuttur. Biz sizin için en kaliteli idrardan gebelik tespiti yapan gebelik testlerinin fiyatlarını bir güncel fiyat listesi halinde hazırladık.

İçindekiler

Gebelik Testi Markaları

Başlıca kaliteli gebelik testi markalarını aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz. “En iyi gebelik testi hangisi?” sorusuna cevap olarak “hepsi” diyebiliriz. Çünkü bu testlerin hepsi kontrollerden geçirilmiş ve gerekli merciler tarafından onaylanmıştır. Size uygun olan gebelik testini almaya dikkat edin.

 • Predictor gebelik testi
 • Freely gebelik testi
 • Certain gebelik testi
 • Bebe Time gebelik testi
 • Miratech gebelik testi
 • Comfort gebelik testi
 • Laboquick gebelik testi

Gebelik Testi Ne Kadar?

Türkiye’de şu an gebelik testi fiyatları 5 ile 20 TL arasında değişmekte olup ortalama 15 TL’dir. Eczanelerde satılan gebelik testleri de ortalama bu fiyatlarda olup bazen daha yüksek fiyattan da satılabilmektedirler. Lütfen testi satın almadan önce güncel satış fiyatını öğrenin. En iyi gebelik testi markalarına ve fiyatlarına göz atacak olursak;

Predictor Gebelik Testi Fiyatı

Predictor gebelik testi hamile olup olmadığınızı en erken öğrenebileceğiniz ürünlerden birisi. Predictor gebelik testi güncel fiyatı 19 Türk Lirasıdır. Regl gecikmesinden 6 gün öncesine kadar kullanılabiliyor. Regl gününden itibaren ise %99 oranında doğruluk payı sunuyor.

Predictor Gebelik Testi Ne Zaman Kullanılır?

Predictor gebelik testini regl geçtiği günden itibaren kullanabilirsiniz.

Predictor Gebelik Testi Nasıl Kullanılır?

 • Predictor gebelik testini kullanmanız için idrar akışı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Test çubuğunu aşağı bir şekilde tutun ve emici ucunu idrarınızın akış yönüne getirin. 5 saniye bekleyin.
 • Kapağını geri takın. Düz ve kuru bir yüzeye, gösterge penceresi yukarı gelecek şekilde dik yerleştirin. Yaklaşık 3 dakika bekleyin.
 • Eğer hamileyseniz sonuç penceresinde çift çizgi görürsünüz. Çizgilerden birisi silik ise yine de hamilesiniz demektir. Hamile değilseniz tek çizgi görürsünüz. Hiçbir çizgi göremiyorsanız testiniz geçersizdir.

Freely Gebelik Testi Fiyatı

Freely gebelik testi hızlı sonuç veren bir testtir. Fiyatı da oldukça uygundur. Freely gebelik testinin güncel satış fiyatı ortalama 5 Türk Lirasıdır. Yine aynı şekilde idrarınızı testte gösterilen bölgeye temas ettirmeniz ve yaklaşık 3 dakika kadar beklemeniz gerekmektedir. Eğer çift çizgi görürseniz gebelik testi pozitif, tek çizgi görürseniz ise gebelik testi negatif demektir. Eğer hiçbir çizgi göremezseniz testiniz geçersizdir.

Certain Gebelik Testi Fiyatı

Certain gebelik testi hamilelik hormonunun artışını tespit etmekte kullanılan bir diğer gebelik testidir. Certain gebelik testi piyasada bulunan uygun fiyatlı gebelik testlerinden birisidir. Şu an mevcut satış fiyatı ortama 5 Türk lirasıdır.

Certain Gebelik Testi Nasıl Kullanılır?

 • Testi kullanmak için ambalajını yırtın ve poşeti çöpe atın. Daha sonra temiz ve kuru düz bir yüzeye yerleştirin. İçerisinden çıkan damlalık ile idrarınızdan 4 damla alın. Test kitindeki toplama deliğine damlatın ve sonucu bekleyin.
 • Yaklaşık 5 dakika sonra sonucu görebilirsiniz.
 • Eğer çift çizgi görürseniz gebelik testi pozitif, tek çizgi görürseniz ise gebelik testi negatif demektir. Eğer hiçbir çizgi göremezseniz testiniz geçersizdir.

Bebe Time Gebelik Testi Fiyatı

Bebe time gebelik testi 5 ila 10 dakika arasında sonuç veren bir diğer gebelik testidir. Bebe Time gebelik testi, ortalama 5 Türk lirası satış fiyatıyla uygun fiyatlı gebelik testleri kategorisindedir. Kullanmak için idrarınızdan kontrol penceresine 4-5 damla damlatın ve 5 dakika bekleyin. Eğer çift çizgi görürseniz gebelik testi pozitif, tek çizgi görürseniz ise gebelik testi negatif demektir. Eğer hiçbir çizgi göremezseniz testiniz geçersizdir.

Miratech Gebelik Testi Fiyatı

Miratech gebelik testi son cinsel ilişkiden 5 gün sonra sonuç veren bir testtir. Miratech gebelik testini güncel satış fiyatı 5 ile 10 Türk Lirası arasında değişmektedir. Miratech’in kesin fiyatı için eczacınıza danışabilirsiniz. Testi kullanmak için koruyucu ambalajı çıkarın ve çöpe atın. Daha sonra ürünün idrar hanesine idrarınızı 4-5 damla olacak şekilde damlatın. Eğer çift çizgi görürseniz gebelik testi pozitif, tek çizgi görürseniz ise gebelik testi negatif demektir. Eğer hiçbir çizgi göremezseniz testiniz geçersizdir.

Comfort Gebelik Testi Fiyatı

Comfort gebelik testi son cinsel ilişkiden 10 gün sonra kullanılması tavsiye edilen bir gebelik testidir. Hamile olup olmadığınızı oldukça doğru bir şekilde tespit edebilmektedir. Testin ortalama fiyatı 15 Türk Lirasıdır. Bazı satış noktalarında fiyatlarda farklılık olabileceğine dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

İdrarınızın akış yönünde çubuğu tutun ve 5 saniye boyunca idrarınızı yapın. Daha sonra kapağını kapatın ve beklemeye koyulun. Yaklaşık 5 dakika içerisinde sonucu verecektir. Eğer çift çizgi görürseniz gebelik testi pozitif, tek çizgi görürseniz ise gebelik testi negatif demektir. Eğer hiçbir çizgi göremezseniz testiniz geçersizdir.

Laboquick Gebelik Testi Fiyatı

Laboquick gebelik testi diğer testlere göre daha pahalı bir gebelik testidir ancak oldukça kalitelidir. Doğru sonuç verme ihtimali çok daha fazladır. Son cinsel ilişkinizden sadece 5 gün sonra bu testi kullanabilirsiniz. Laboquick gebelik testinin fiyatı 20 Türk Lirasıdır. Bu fiyat ortalama satış fiyatı olup fiyat farklılıkları görülebilmektedir.

Testi kullanmanız için içerisinden çıkaracağınız damlalıkla, idrarınızdan 4-5 damla alın. Daha sonra idrar hanesine damlatın. 5 dakika bekledikten sonra sonucu gözlemleyebilirsiniz. Eğer çift çizgi görürseniz gebelik testi pozitif, tek çizgi görürseniz ise gebelik testi negatif demektir. Eğer hiçbir çizgi göremezseniz testiniz geçersizdir.

Gebelik Testi (Erken Gebelik Testi) Ne Zaman Yapılmalı?

Gebelik testi (erken gebelik testi) istenildiği zaman yapılabilir fakat son cinsel ilişkinizden yaklaşık 3 hafta sonra yapmanız en doğrusu olacaktır. Hamilelik hormonunuzun test için yeteri kadar salgılanması biraz süre ister. Bu nedenle gebelik testi yapacakken acele davranmamak gerekir. Ancak gebelik testinizi o kadar da geciktirmeyin. Sonuçta bu bir gelecek meselesi. Geleceğinizi testten çıkan sonuca göre düzenlemelisiniz. Kısacası hamile olup olmadığınızı ne kadar erken bilirseniz o kadar iyidir.

Gebelik Testi Nasıl Kullanılır?

Gebelik testinin kullanımı oldukça basittir fakat birkaç şeye dikkat etmeniz gerekir. Testi kullanmadan önce;

 1. Bir eczaneden veya internet mağazasından gebelik testini satın alın. Testi satın aldığınız internet mağazasının tanınmış ve oldukça fazla satış yapmış olduğuna dikkat edin.
 2. Satın aldığınız testin son kullanma tarihini kontrol edin ve geçmediğinden emin olun. Eğer gebelik testini önceden beri saklıyorsanız bozulmuş olup olmadığını iyice inceleyin. Eğer bozulmuşsa veya bozulduğundan şüpheleniyorsanız yeni bir tane satın alın.
 3. Gebelik testini kullanmaya hazırsanız, testin talimatlarını dikkatlice okumalısınız. Çünkü her testin kullanım talimatı farklı olabilmektedir.
 4. Testin doğru sonuç vermesi için sabah kullanmanız çok daha iyi olacaktır.

Gebelik Testi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler!

 1. Öncelikle çok dikkatli olun.
 2. Ellerinizi ılık su ve sabunla en az 20 saniye boyunca yıkadığınızdan emin olun. Elinizin tamamını düzgün bir şekilde yıkamakta fayda var.
 3. Gebelik testini ambalajından çıkarın.
 4. Oturun.
 5. Kutunun içinde kullanım talimatlarını içeren bir kağıt varsa dikkatli bir şekilde okuyun. Her gebelik testinin kullanım şekli aynı değildir.
 6. Gebelik testlerinde genelde bir toplama kabına idrarınızı yapmanız veya doğrudan test çubuğuna idrarınızı yapmanız gerekmektedir. Bazı testler farklı şekillerde idrar toplama seçeneklerine de sahiptirler.
 7. Eğer gebelik testi doğrudan çubuğa idrarınızı yapmanızı gerektiriyorsa test çubuğunun sonuç penceresi yukarı bakacak şekilde idrarınızı yaptığınız yönde yerleştirin. Yaklaşık 5-10 saniye (veya kullanım talimatındaki süre kadar) idrarınızı yapın.
 8. Eğer bir kaba idrarınızı yaptıysanız, gebelik testinizin toplama aparatıyla kaptan idrarınızı toplayın. Eğer toplama kabı yoksa direkt olarak testin emici ucunu kaba daldırın ve 5-10 saniye bekleyin.
 9. Gebelik testi çubuğunu sonuç penceresi yukarı bakacak şekilde düz ve kuru bir yere yerleştirin.
 10. Kullanım talimatında, sonucun çıkması için kaç dakika bekleneceği söylenmektedir. Kullanım talimatında yazan süre kadar bekleyin. Bu süre genelde 1 ile 5 dakikadır. Ancak bazı testlerin doğru sonuç verebilmesi için 10 dakika kadar da beklenebilmektedir.
 11. Gebelik testleri idrarınızda hCG olup olmadığını kontrol ederler. Bu kontrolü yaparken gebelik testi çubuğunun arka planında koyulaşmalar görürsünüz. Eğer koyulaşmalar görmüyorsanız muhtemelen gebelik testiniz düzgün çalışmamaktadır. Kontrol penceresinde genelde çizgiler veya simgeler görünür.
 12. Biraz zaman geçtikten sonra sonucu kontrol edebilirsiniz. Sonuç farklı testlerde farklı şekilde görülebilir. Bu nedenle kullanım talimatında yazılan direktifleri dikkatli bir şekilde okuyun. Hangi şekil pozitif hangi şekil negatif ise buna göre sonuca ulaşabilirsiniz.
 13. Gebelik testi çift çizgi ise gebelik testi pozitif yani hamilesiniz demektir. Gebelik testi silik çizgi çıktıysa ve bu çizgiler 2 tane ise yüksek ihtimalle hamilesiniz demektir. Ancak gebelik testi tek çizgi çıktıysa gebelik testi negatif yani hamile değilsiniz demektir.

Unutmayın birden fazla test yapmanız sonuca büyük ölçüde yaklaşmanızı sağlar.

İdrarla Gebelik Testi En Erken Ne Zaman Belli Olur?

İdrarla gebelik testi ortalama 5 dakika içerisinde belli olur. Ancak bazı gebelik testlerinde 10 dakikayı da bulabilmektedir. Kesin ve doğru bilgi için kullandığınız gebelik testinin kullanım talimatlarını okuyun. İdrarla yapılan gebelik testi kanda gebelik testinden çok daha kısa sürede belli olur.

Gebelik Testi Yanlış Çıkar mı?

Gebelik testi büyük ihtimalle doğrudur. Eğer birden fazla kez gebelik testi yaptıysanız ve sonuç her testinizde aynı ise neredeyse kesin doğru denilebilir. Ancak yine de yanlış çıkan gebelik testleri de olmaktadır. Bu yüzden kesin sonucu kliniklere giderek alabilirsiniz.

Gebelik Testi Negatif Ama Adet Gecikmesi

Gebelik testi negatif ama adet gecikmesi yaşıyorsanız bunun birkaç farklı nedeni olabilir.

 1. Kullandığınız bazı ilaçların yan etkilerinden dolayı adet gecikmesi yaşıyor olabilirsiniz. Son zamanlarda kullandığınız ilaçları ve prospektüslerini kontrol edin.
 2. Gebelik testini sadece bir kez yaptıysanız ikinci bir gebelik testi daha yapmanızı tavsiye ederiz. Gebelik testleri büyük ihtimalle doğru sonucu verir fakat yanlış sonuç da verebilir. Bu yüzden tekrar test yapmanız çok iyi olacaktır.
 3. Bir doktora başvurmanızı tavsiye ederiz. Bilmediğiniz bir hastalığınızdan dolayı bu durumu yaşıyor olabilirsiniz.

Gebelik Testi C Çizgisi Ne Demek?

Gebelik testi c çizgisi neredeyse her gebelik testinde bulunan iki çizgi bölgesinden bir tanesidir. Gebelik testinde bulunan çizgi bölgelerinden birisinin adı C çizgisi diğerinin adı da T çizgisidir. Eğer iki bölgede de çizgi var ise hamilesiniz demektir. Eğer tek bölgede çizgi varsa hamile değilsiniz demektir.

Sağlık Ocağında Gebelik Testi

Sağlık ocağında gebelik testi yaptırabilirsiniz. Size en yakın sağlık ocağını internet aracılığıyla öğrenebilir ve gebelik testinizi yaptırabilirsiniz.

Alternatif Yöntemlerle Gebelik Testleri

Gebelik testleri hakkında biraz araştırma yapan herkes tuz, çamaşır suyu veya limonla yapılan gebelik testlerini duymuştur. Bu test yöntemlerinin henüz kanıtlanmış bilimsel metodlar olmadıklarının altını çizeriz. Kesin bir sonuç istiyorsanız mutlaka sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış bir gebelik testini kullanmanızı tavsiye ederiz.

 • Tuzla Gebelik Testi: Tuzla gebelik testi doğru sonuç vermez. Bazı insanlar doğru sonuç verdiğini iddia eder ama bu tamamen rastlantıdır.
 • Çamaşır Suyuyla Gebelik Testi: Çamaşır suyuyla gebelik testi de doğru sonuç vermez. Yine aynı şekilde bu da rastlantıdır.

Tamamen doğru sonuca ulaşmak için her zaman klinik testlere başvurulmalıdır.

Gebelik testi fiyatları hakkındaki düşüncelerini yorum kısmından bizimle paylaşabilirsin.

Ertesi gün hapı fiyatlarını incelemek için Buraya tıklayabilirsin.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir