Dolorex Ağrı Kesici İlaç Fiyatı Güncel Fiyat 2020

İçindekiler

Dolorex Fiyat

Dolorex ağrı kesici ilaç şu an eczanelerde katma değer vergisi (KDV) dahil 11 liraya satılmaktadır. Satış fiyatlarının satış yerlerine ve fiyat değişikliklerine bağlı olarak değişebileceğini unutmayın.

Dolorex nedir?

Dolorex 50 mg Draje bir ağrı kesicidir. Genellikle eklem bölgelerinde şişkinlik, ağrı ve hassasiyet bulunan hastalar tarafından kullanılmaktadır. Eklem bölgesi ağrılarının yanında migren ağrısına ve adet sancısına da iyi gelmektedir. Dolorex ağrı kesici ilacın çeşitli yan etkileri mevcuttur. Dolorex 50 mg Drajenin başlıca yan etkilerini; baş dönmesi ve baş ağrısı, ishal, mide ağrısı, halsizlik ve cilt döküntüsü olarak sayabiliriz. Dolorex’in diğer yan etkilerini öğrenmek için ilacın KULLANMA TALİMATINI DİKKATLİCE OKUMANIZI tavsiye ederiz. Dolorex’in karaciğer ve böbrek üstünde ciddi yan etkileri olabilmektedir. Bu yüzden mutlaka doktor tavsiyesi ve reçetesi ile kullanılmalıdır.

Dolorex Ne İşe Yarar?

Dolorex listede saydığımız durumların kısa zamanlı tedavisinde kullanılabilir fakat reçetesiz kullanımı tavsiye edilmemektedir. Kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışın.

  • Burkulmalar, gerilmeler ya da diğer zedelenmeler olması halinde kullanılabilir.
  • Ameliyattan sonraki ağrı ve şişlik oluşursa kısa süreli olarak Dolorex ilacı kullanılabilir.
  • Ağrılı adet dönemlerini de içeren ağrılı iltihabi kadın hastalıkları ile ilgili durumlarda Dolorex 50 mg Draje kullanılabilir.
  • Sırt ağrısı, donuk omuz, tenisçi dirseği ve yumuşak doku romatizmasının diğer biçimlerinde Dolorex kullanabilirsiniz.
  • Kulağınızda, burnunuzda veya boğazınızda enfeksiyon olması halinde kullanabilirsiniz.
  • Migren atakları sonucunda ağrı olursa kullanabilirsiniz.

Dolorex Yan Etkileri

Dolorex’in çeşitli yan etkileri oluşabilmektedir. Aşağıdaki listede başlıca yan etkileri bulunmaktadır fakat tüm yan etkilerini öğrenmek için Dolorex’in kullanım talimatlarını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Dolorex ilacı yan etkileri.
Dolorex ağrı kesici yan etkileri

Dolorex Adeti Keser mi?

Evet Dolorex 50 mg Draje adet sancılarını hafifleten ve kesen bir ağrı kesicidir. Ağrılı adet dönemlerini de içeren ağrılı iltihabi kadın hastalıkları ile ilgili durumlarda Dolorex ilacı kullanılabilir.

Dolorex Ne İlacı?

Dolorex ilacı, yuvarlak, kırmızı renkli, düzgün draje şeklinde bir ağrı kesicidir. Dolorex yukarıda saydığımız durumlarda kısa süreli tedavi amacıyla kullanılabilir. Ağrı kesici ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Dolorex doktorunuzun tedavisine bağlı olarak farklı amaçlar için de kullanılabilir.

Dolorex Ağrı Kesici mi?

Evet Dolorex ilacı bir ağrı kesicidir.

Dolorex Yasaklandı mı?

Hayır dolorex kullanımı yasaklanmadı fakat doktor reçetesiyle kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kullandığınız zaman yan etkilere maruz kalmanız durumda doktorunuza veya en yakın sağlık kuruluşuna başvurun.

Dolorex kaç mg?

Dolorex 50 mg Draje bir ağrı kesicidir.

Dolorex Diş Ağrısında Kullanılır mı?

Evet, Dolorex diş ağrısı çekmeniz halinde kullanılabilir. Fakat en kısa sürede diş doktorunuza başvurmanızı öneriyoruz.

Dolorex Hamileler Kullanır mı?

Hamilelik döneminin ilk 6 ayında Dolorex’in muhtemel faydaları getireceği zarardan fazlaysa bu ilaç kullanılabilir. Hamileliğin son 3 ayında ise insan ve hayvanlarda zararlıdır ve ancak çok zorunlu hallerde kullanılmalıdır. Anne adaylarına tavsiyemiz hamilelik döneminde daha güvenli ağrı kesiciler kullanmaları yönündedir. Hamilelerin kullanabileceği zararsız ağrı kesiciler için lütfen doktorunuza danışınız ve kesinlikle reçetesiz ilaç kullanmayınız.

Emziren Anneler Dolorex Kullanabilir mi?

Hayır, bebeğini emziren anneler Dolorex ağrı kesici ilacını kullanamazlar. Bebeğinizi emziriyorsanız Dolorex kullanmayın ve doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Dolorex Kaç Saatte Bir İçilir?

Dolorex’i size veren doktorunuz günde kaç tane DOLOREX draje kullanmanız gerekeceğini söylemektedir. Tedavinize ve tedavi sürecinize göre doktorunuz değişik dozlar önerebilmektedir. Doktorunuzun size verdiği talimatlara mutlaka uyun ve size önerilen dozu aşmayın. Başlıca tedavi yöntemleri şöyledir:

Dolorex kaç saatte bir içilir?
Dolorex kaç saatte bir içilir?

Dolorex Zararlı mı?

Dolorex ağrı kesici, reçetesiz kullanımda zarar verebilir. Doktorunuza, eczacınıza danışmanız ve reçeteli kullanmanız halinde Dolorex zararlı değildir.

Dolorex Ağrı Kesici Fiyat 2020

Dolorex ağrı kesici ilaç fiyatı da diğer ilaçlar gibi belli aralıklarla değişmektedir. 2020 yılı itibariyle Dolorex ağrı kesici fiyat tüm eczanelerde 11 Türk Lirasıdır. Lütfen olası Dolorex fiyat değişikliklerini göz önünde bulundurarak eczaneye gidin ve reçetesiz Dolorex kullanmayın.

Kaynak: freestocks.org adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı ve https://www.ilacweb.com/dolorex-draje/

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir