Augmentin Ne Kadar? Augmentin Fiyatı

Augmentin fiyatı ve güncel antibiyotik fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazıda aradığınızı bulabileceksiniz. Bakteriyel enfeksiyonlar sonucunda gelişen hastalıklar çoğumuzun korkulu rüyasıdır. Bu korkulu rüyaların çözümü ise antibiyotiklerdir. Augmentin da antibiyotik olarak kullanılan tablet haplardan biridir ve diğer antibiyotiklere göre de oldukça kuvvetlidir. Bu yazıda sizlere Augmentin antibiyotik ile ilgili bazı bilgilendirmeler yapmak istiyoruz.

Peki Augmentin antibiyotik hap nedir, ne işe yarar, kullanım talimatları nelerdir, ne tür yan etkilere sahiptir ve en önemlisi de fiyatı nedir? Tüm sorularınızın cevaplarını ve Augmentin hakkındaki geniş bilgileri yazımızda bulma şansına sahip olacaksınız. İlk olarak ilacın ne olduğundan bahsedelim.

İçindekiler

Augmentin Nedir?

Augmentin, antibiyotik olarak kullanılan ve bakteriyel enfeksiyonlara karşı çok güçlü bir etmen maddeye sahip olan, hap şeklinde alınan bir tür ilaçtır. Solunum, diş, kemik ve deriyle alakalı bakteriyel enfeksiyonların çoğunda Augmentin hapı kullanılabilir. Örneğin üst solunuma bağlı orta kulak iltihabı, gırtlak ve bademcik iltihabı ve sinüzit gibi durumlar için Augmentin çok iyi bir yardımcı olacaktır. Alt solunum yoluna bağlı olarak ortaya çıkan akciğer iltihabı, bel soğukluğu, böbrek iltihapları, idrar yolu iltihabı ve bronşitin de tedavisinde Augmentin hapına başvurulur.

İlaç diğer türevlerine göre piyasanın en güçlü antibiyotiği olarak sayıldığı için bu ilacı kullanmadan önce lütfen doktorunuz ile geniş çaplı bir görüşmek sağlayın. Aksi halde farklı yan etkilere maruz kalarak kalıcı hasarlara yol açabilirsiniz. Zaten reçetesiz olarak satın alamayacağınız bu ilacı eğer olur da bir yerden reçetesiz alırsanız lütfen aldığınız yeri şikayet edin ve ilacı doktorunuza sormadan asla kullanmayın. Antibiyotikler çok riskli ve kuvvetli ilaçlardır. Siz bu yanlışa düşmeyin.

Augmentin antibiyotik hap ile birlikte bakteri yüzünden oluşan neredeyse tüm hastalıkları önleyici bir bariyere kavuşabilirsiniz. İlaç o kadar kuvvetlidir ki yanlış veya yersiz alınması durumunda sizi çok kötü yönde etkileyebilir. İşte tam da bu noktada doktora danışmadan ilaç almamanızı bir kez daha tekrarlamak istiyoruz.

Augmentin Ne İşe Yarar?

Augmentin ilacı üst solunum yolunda sinüzit, farenjit, tonsilit ve larenjit gibi durumların önüne geçerken alt solunum yolunda ise bronşit, zatürre, sistit, böbrek iltihabı ve idrar yolu iltihabı ile savaşır. İlaç sadece solunum yolunda değil aynı zamanda deri, kemik ve diş için de kullanılır. Dişte oluşan apse ve çürüklerde, derideki çıban ve selülitlerde ve birçok kemik iltihabında Augmentin ilacı kullanılarak tedavi yapılır. İlaç çok kuvvetli olduğu için kullanmadan önce uzman bir doktordan yardım isteyin ve ilaç hakkında bilgi alın. İlacı kendiniz kullanmak isterseniz beklenmedik durumlar yaşanabilir. Peki bu ilacın vücudumuzda oluşturabileceği yan etkiler neler? Dilerseniz şimdi yan etkilerden bahsedelim.

Augmentin Hapının Yan Etkileri Nelerdir?

Antibiyotik ilaç olarak kullanılan Augmentin hapının çok nadir de olsa bazı kişilerde yan etkilere sebep olduğu bilinmektedir. Bu yüzden yan etkilere değinmekte fayda var. Augmentin’in yan etkilerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 • Mide Bulantısı
 • Kusma
 • İshal
 • Deri Kabarması
 • Deri Kaşıntısı
 • Deri Kızarıklığı
 • Deri Döküntüsü
 • Kurdeşen
 • Enfeksiyon
 • Vücut Şişmesi
 • Nefes Darlığı
 • Yutkunma Zorluğu

gibi durumlar ortaya çıkabilir. Siz siz olun bu tarz durumlarla karşılaşmamak adına mutlaka doktorunuza danışarak ilacınızı alın. Eğer burada bulunan herhangi bir yan etkiyle karşılaşırsanız acilen hastaneye başvurun. Çünkü buradaki etkilerin hepsi ciddi ve önemli yan etkilerdir.

Augmentin Nasıl Uygulanır?

Biraz da Augmentin ilacının kullanımından bahsedelim. İlaç 1000 mg tablet olarak satılır. Bu ilacı bol su ile ağızdan alabilirsiniz. Günde maksimum 2 adet Augmentin hapı kullanabilirsiniz. Fazlası sizin için çok zararlı olacaktır. Dengeyi sağlayayım derken kendi dengenizi şaşırabilirsiniz. Bu yüzden kullanımı aşırıya kaçırmamaya özen gösterin.

Augmentin hapını hamile olan ve kalp rahatsızlığı bulunan kişiler asla kullanmamalıdır. Karaciğer yetmezliği bulunan kişiler de Augmentin hapından uzak durmalılardır. Daha fazla bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz.

Augmentin Hakkında Bazı Bilgiler

 • Eğer siz de Augmentin kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bilgiler sizin için oldukça faydalı olacaktır:
 • Augmentin ilacını mutlaka doktor kontrolünde kullanın ki yan etkilerle karşılaşmak zorunda kalmayın.
 • İlaç sadece reçete ile satılmaktadır. Reçetesiz satış yapan mekanlardan uzak durun ve şikayet edin.
 • Reçeteli aldığınız sürece ilacın ücreti devlet tarafından karşılanmaktadır.
 • Bu hap oda sıcaklığında ve çocukların ulaşamayacağı noktalarda saklanmalıdır.

Augmentin Fiyatı

Augmentin, çok güçlü bir antibiyotiktir. Bu ilacın 24 film tabletli 1000mg versiyonu için eczanede ödeyeceğiniz ücret son fiyat güncellemelerine göre 19.14 TL olarak belirlenmiştir. Daha fazla ücret talep eden eczaneleri şikayet edebilirsiniz. Çünkü bu ilacın fiyatı değiştirilemez. İlacı sadece reçeteli olarak satın alabilirsiniz. İlaç devlet tarafından karşılanmaktadır.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir