Ata Rakı Güncel Fiyatları

İnsanlar günümüzün modern dünyasında geçmiş dönemlerden birçok şeyi kabul etmezler ve birçok yeni gelişmeler ve ürünler ile devam ederler. Ancak günümüzde insanlar tarafından tarihin derinliklerinden gelmiş olmasına rağmen kabul edilen ve kullanılan bazı ürünler bulunur. Bu ürünler arasında en çok tercih edileni ise alkol olmaktadır. Nitekim bilinen tarihin ilk dönemlerinden bu yana alkol ve alkollü içecekler insanların hayatlarında sürekli var olmuştur. Bu kapsamda da halen daha varlığını sürdürmektedir. Günümüzde birçok alkol seçeneği mevcut olmaktadır. Nitekim bunlar evrensel bir hale gelmiş olan ürünler olmaktadır. Alkollü içecekler geçmişte olduğu gibi günümüzde de oldukça fazla tercih edilen ve sürekli tüketilen ürünler olmaktadır. Bu kapsamda dünya da yer alan hemen her bölgenin kendisine ait alkolü bulunur. Bu alkoller genelde geçmiş dönemlerden bu yana gelmiş olan ve ilgili bölgeyi ve kültürünü kesinlikle yansıtan içecekler olmaktadır. Nitekim votka Slav bölgesinin, cin Britanya bölgesinin ve bira ise genelde Avrupa bölgesinin içeceği olarak bilinir. Bu kapsamda son dönemlerde oldukça fazla tüketilen bir alkol çeşidi olan rakı ise genelde Akdeniz ve Balkanlar ile özdeşleşmiş olan bir alkol türüdür. Bu alanda üretim yapan ve dünya çapında oldukça popüler olan rakı markaları bulunur. Bu kapsamda bu markalardan bir tanesi de Ata rakı olmaktadır. Ata rakı markası yerli bir marka olmaktadır. Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bu marka küresel bir boyut kazanmaya başlamıştır. Buna göre ülkemizde ve dünyanın birkaç bölgesinde satışı olan Ata rakının talebi her geçen artmaktadır. Talebi ile beraber artan bir başka şey ise Ata rakının fiyatı olmaktadır. Buna göre Ata rakının fiyatı hem şirketin düzenlemeleri ile hem de devletin koyduğu vergi zamları ile her sene artar. Bu kapsamda son dönemde de düzenlenen ata rakı güncel fiyatları ile satışına devam etmektedir.

İçindekiler

Rakı Nedir?

Rakı ilk olarak Arap coğrafyasında ortaya çıkan ve zamanlar akdeniz ve balkan bölgesinin ürünü haline gelen sert bir içki olmaktadır. Son zamanlarda dünya çapında bir ilgi rakıya doğru yönelmiştir. Genelde üzüm ve incirin damıtılması ile ortaya çıkan ve anason tohumu ile aromalandırılan bir içkidir.

Rakının Özellikleri

Ülkemizde biradan sonra en fazla tüketilen içkilerden birisi olan rakının birçok özelliği bulunur. Bu özellikler arasında yer alanlar ise;

  • İncir ve üzüm hammaddesidir
  • Aroması anason olmaktadır
  • Rafine edilirken şeker kullanılır
  • Dolumdan sonra 1 ay dinlendirilmelidir
  • Bir şişe rakı da en fazla %40 oranında alkol bulunmalıdır

Olmaktadır.

Ata Rakı Hakkında

Ülkemizde 10 yıldır hizmet veren ve Tekirdağ ve Çanakkale de üretim fabrikalarına sahip olan ata rakı yerli bir markadır. Son dönemlerde rakının dünyada bilinir hale gelmesi ile yurtdışı satışlar da gerçekleştirmiştir. Ata rakı hem içimi ile hem de fiyatı ile tercih edilen bir markadır.

Ata Rakı Fiyatlar

Ata rakı fiyatları ile de daima tercih edilen bir markadır. Buna göre ata rakının bu seneki fiyatları şu şekildedir:

  • 35’lik 67 TL
  • 70’lik 131 TL

Olarak düzenlenmiştir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir