Yeni Rakı Güncel Fiyatı Yeni Seri Fiyatları

3 Ocak 2019 tarihinde alkollü içeceklerden ve Yeni Rakı fiyatından da alınan Özel Tüketim Vergisi yani kısaca ÖTV yüzde 13 oranında arttı. Bu da ne yazık ki güncel alkol fiyatlarını ve Yeni Rakı Yeni Seri fiyatları yükseltti. Ayrıca yüzde 13’lük Özel Tüketim vergisinden yüzde 18 oranında Katma Değer Vergisi yani KDV kesilecek. Bu durumda ÖTV vergisinden KDV vergisi de kesilecek. Yani vergiden vergi kesilecek. Böylece başta Yeni Rakı güncel fiyatları olmak üzere tüm alkollü içeceklerin güncel fiyatında bir artış meydana gelecek. Bu artış dolayısıyla rakıların satış fiyatlarında yüzde iki ile üç oranında bir artış olacağı tahmin ediliyor.

İçindekiler

Yeni Rakı

Yeni Rakı 1994 yılında Telek tarafından kurulmuştur. 2003 yılında ise devlet tarafından özelleştirilmiştir. Bu özelleştirme sonucunda ise Yeni Rakı’nın üretimine Tekirdağ Rakı’nın üreticisi olan Mey İçki Sanayi Tic. A.Ş devam etmiştir. Mey Mey İçki Sanayi Tic. A.Ş, Yeni Rakıyı; İstanbul, Tekirdağ, Diyarbakır, İzmir ve Nevşehir illerinde üretmektedir. Yeni Rakı 20 çeşit farklı üzümün kullanılması ve harmanlanması ile yapılmaktadır. Ülkemizin büyük bölümünde üzüm üretiminin rahatlıkla yapılması sayesinde yirmi farklı çeşit üzüm kullanılmaktadır. Üretiminde yaş üzümün yanında kuru üzüm de kullanılır yani Yeni Rakı üretilirken hem yaş hem kuru üzüm kullanılır. Yeni Rakı’nın içinde ayrıca üretimde büyük bir rol oynayan suma bulunur. Suma, üzüm ve incir mayşesinin damıtılması sonucunda elde edilen bir içki alkolüdür. Her ne kadar hem üzüm hem de incirle yapılabilse de sumanın yapımında genellikle üzüm tercih edilir. Rakıların yapımında kullanılan sumaya ise üzüm suması adı verilir.

Yeni Rakı‘nın üretiminde sadece Batı Anadolu civarlarında yetişen ve yüksek miktarda yağ eteri içeren anason kullanılmaktadır. Kokusunda fazla ve yoğun miktarda yeşil anason mevcuttur. Genellikle sekiz ve on derece aralığında sek, soğuk su veya maden suyuyla içilmesi tavsiye edilmektedir. Yeni Rakı içerken yanında sıcak ve soğuk birçok mezeyi tüketebilirsiniz.

Yeni Rakı şu an piyasada en çok tüketilen rakı markasıdır. Şu an Yeni Rakı, Yeni Seri ve Yeni Rakı Ala olmak üzere üç farklı seri piyasada bulunmaktadır. Biz de siz değerli takipçilerimiz için Yeni Rakı fiyatları, Yeni Rakı Yeni Seri fiyat ve Yeni Rakı Ala fiyatı için bir güncel fiyat listesi oluşturduk.

Yeni Rakı 2019 Güncel Fiyat Listesi

Yeni Rakı zamlı güncel fiyatı tekel, bölgesel market ve diğer marketlerde değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca farklı bölgelerde farklı fiyatlarla karşılaşmak da mümkündür. Çünkü bu fiyatlar sadece zamlı ve tavsiye edilen fiyatlardır. Siz takipçilerimiz için derinlemesine bir araştırma yaparak en doğru ve en güncel fiyatları tablo halinde listeledik.

35 lik Yeni Rakı (Küçük) Fiyatları 77,50 Türk Lirası
50 lik Yeni Rakı Güncel Fiyatı 109,00 Türk Lirası
70 lik Yeni Rakı (Büyük) Fiyatı 152,50 Türk Lirası
100 lük Yeni Rakı Fiyatı Güncel Fiyatları 208,50 Türk Lirası
150 lik Yeni Rakı Fiyatı Güncel Fiyatları 310,00 Türk Lirası
35 lik Yeni Rakı Yeni Seri Güncel Fiyat 85,00 Türk Lirası
50 lik Yeni Rakı Yeni Seri Fiyatı 116,50 Türk Lirası
70 lik Yeni Rakı Yeni Seri Güncel Fiyatları 163,00 Türk Lirası
100 lük Yeni Rakı Yeni Seri Fiyat 216,00 Türk Lirası
35 lik Yeni Rakı Ustaların Karışımı Güncel Fiyatları 93,00 Türk Lirası
70 lik Yeni Rakı Ustaların Karışımı Fiyatı 179,50 Türk Lirası
35 lik Yeni Rakı Ala Serisi Fiyatı 99,50 Türk Lirası
70 lik Yeni Rakı Ala Serisi Güncel Fiyat 195,00 Türk Lirası
70 lik Yeni Rakı Müzeyyen Serisi Fiyatlar 148,00 Türk Lirası

Yeni Rakı Fiyatı Migros

Yukarıdaki listede bulunan satış fiyatları Migros gibi ulusal marketlerde değişiklik gösterebilmektedir. Lütfen ürünü satın almadan raf etiketini incelemeyi unutmayın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir