Work And Travel 2020 Güncel Fiyatları

Work and Travel 2020 fiyatları uzun bir süredir merak edilen bir konuydu. Her yıl binlerce öğrencinin başvuru yaptığı Work and Travel programı, fiyat olarak yıldan yıla değişim göstermektedir. Bu değişim ile birlikte öğrenciler kendilerine bir bütçe ayarlayarak başvuru yapmaktadır.

Work and Travel programı fiyatları geçen yıl olduğu gibi bu yıl da gayet uygun fiyat aralığında olacaktır. Üniversite öğrencilerinin hayatlarında önemli izler bırakacağı bu program herkese tavsiye edilmektedir. Work and Travel 2020 fiyatları da geçen seneki gibi ekonomik olması ile öğrenci dostu olmaktadır. Bu programa başvuru yapmayı düşünen öğrenciler en kısa sürede başvuru yapmalıdır. Erken kayıtlar genel olarak çok daha uygun olabilmektedir.

İçindekiler

Work and Travel 2020 Fiyatları Neleri Kapsar?

Work and Travel 2020 fiyatları başvuru yapılan firmanın verdiği bütün hizmetleri kapsamaktadır. Başvuru yapılan firma öğrencinin yurt dışında ihtiyacı olan bütün belge ve yardımları sağlamaktadır. Öğrenciler ise Work and Travel programı boyunca rahat bir süreç geçirmektedirler. Karşılarına çıkabilecek herhangi bir sorunda ise firma onların yanlarında olarak sıkıntı yaşanmasını önlemektedir. Work and Travel programını düzenleyen firma öğrencilere belirli imkânlar sunmaktadır. Bu imkânlar ise Work and Travel 2020 fiyatları kapsamında karşılanmaktadır. Ekstra bir ücret talep edilmemektedir.

Work and Travel 2020 yılında programın fiyatının haricinde oluşan diğer başlıca maliyetleri ise kısaca şöyle özetleyebiliriz:

 • Work and Travel 2020 programının Fiyatı: 2000 $ – 2500 $ arası (Kayıt tarihine göre değişir ve ön kayıt dahildir)
 • Ödemeniz gereken vize harcı: 160 $ (Vize alınmadan önce ödemeniz gerekmektedir.)
 • SEVIS Harcı: 35 $ (Vizenizi almadan önce ödemeniz gerekmektedir.)
 • İstediğiniz ülkeye ve şehire gidebilmeniz için uçak bileti: 600 $ – 1000 $ (Bileti satın aldığınız tarihe ve gideceğiniz yere göre uçak bileti fiyatlarında büyük değişiklikler olabilmektedir.)
 • İlk çalışmanıza kadarki sürede ihtiyaç duyacağınız harçlık: 800 $ – 1000 $ (Unutmayın ki farklı bir ülkede ilk maaşınızı alana kadar bu harçlıkla geçinmek zorunda olacaksınız.)

Work and Travel firmasının sağladığı imkânlardan bahsedecek olursak;

 • İş ayarlanması
 • Kalınacak evin ayarlanması
 • Vize işlemlerinin başlatılması ve belgelerin hazırlanması
 • Yurt dışındaki sponsorlarla anlaşılması
 • Sağlık sigortası yapılması
 • Çalışma izni için gerekli olan belgenin alınması

Gibi birçok imkânın kapsanması mümkün olmaktadır. Öğrenciler Work and Travel programı ödedikleri fiyatlar ile bu imkânlardan faydalanmaktadır. Work and Travel 2020 fiyatları da normal koşullara göre çok uygun olması ile yurt dışına çıkmak isteyen öğrencilere güzel bir şans sunmaktadır. Kişiler yurt dışına çıkma hayallerini bu şekilde gerçekleştirebilmektedirler.

Work and Travel Programında Öğrenciye Ait Olan Harcamalar

Work and Travel programı boyunca öğrenciye bırakılmış bir takım harcamalar bulunmaktadır. Programı düzenleyen firmanın kendi sağladığı hizmetler haricinde geri kalan birkaç gereklilik bulunmaktadır. Bu gereklilikler ise tamamen öğrenciye bırakılmıştır. Programa katılan öğrenci kendi imkânları doğrultusunda bu gereklilikleri karşılamalıdır.

Genel olarak öğrenciye bırakılan gereklilikler ise uçak bileti ve cep harçlığıdır. Uçak bileti firmanın karşılayamadığı bir gerekliliktir. Firma öğrenciden aldığı ücret ile vize gibi birçok önemli işlemleri gerçekleştirmektedir. Öğrenciye ise sadece uçak bileti ve cep harçlığı kalmaktadır. Uçak biletini alacak olan kişilere tavsiye olarak erken vakitlerde almak çok daha uyguna denk gelmektedir. Uçak biletini çok geçe bırakan kişiler çeşitli uçak firmalarından pahalıya bilet alacaktır. Bu durumu yaşamak istemeyen kişiler ise birkaç ay önceden bilet alma işlemini gerçekleştirmelidirler. Work and Travel 2020 fiyatları olarak karşılanmayan uçak bileti bu noktada öğrencinin kendi bütçesine kalmış bir gerekliliktir.

Uçak biletinin yanında cep harçlığı da öğrenciye kalmıştır. Work and Travel programını hazırlayan firma öğrencinin harçlığına karışmayarak sadece kendisine ait olan hizmetleri sağlamaktadır. Öğrencinin yurt dışına giderken yanında götüreceği bütçe tamamen öğrencinin kendi isteğine bırakılmıştır. Öğrenci kendi isteğine göre bir bütçe ayarlayarak ona göre bir hazırlık yapmalıdır.

Work And Travel Programında Cep Harçlığı Neden Önemlidir?

Work and Travel programına katılacak olan öğrenciler bilindiği üzere belirli bir bütçe ile cep harçlığı yapmak zorundadır. Bu cep harçlığı ilk zamanlarda oluşabilecek ihtiyaçlar için kullanılacaktır. Bu noktada cep harçlığını ayarlayan kişiler her türlü ihtimale karşı biraz fazla tutması çok daha iyi olacaktır. İlk zamanlar işten maaş alınmadığı için her türlü masraf cep harçlığından karşılanacaktır. O yüzden evde ya da herhangi bir yerde masraf veya ihtiyaç oluşursa bunu cep harçlığından karşılamak zorundasınız. İşten maaş alınasıya kadar bu şekilde cepten harcamalar yapılmalıdır. Maaş alındıktan sonra ise gelen para ile her türlü ihtiyaç ve masraf karşılanabilmektedir.

Work and Travel 2020 fiyatları ve cep harçlığı düşünüldüğünde çok fazla bir masraf çıktığı düşünülmektedir. Ancak bilindiği üzere ülkemizdeki Dolar kuru ciddi anlamda yüksektir. Bu noktada ise yurt dışında çalışan kişiler direkt olarak Dolar kazandığı için Work and Travel programı için harcanan para geri çıkarılabilmektedir. Hatta öğrencilerin çoğu geri ülkelerine dönerken para bile getirebilmektedir. Bu miktarlar da tekrar Türk Lirasına dönüştürüldüğünde güzel paralar elde edilmektedir.

Kişiler böyle bir birikim yapmak için ise ilk başlarda haftalık olarak fazla çalışmalıdırlar. Yurt dışındaki birçok ülkede geçerli olan overtime ücretlendirmeleri ciddi miktarda yüksek olduğu için haftalık olarak çalışılması gereken saatten fazla çalışılması önemlidir. Böylece güzel paralar kazanılarak hem gezilebilir hem de birikim yapılabilir. Öğrenciler de maddi açıdan rahata ererek güzel bir program süreci geçirebilirler. Ülkelerine döndüklerinde ellerinde bir miktar bütçe bile olabilmektedir. Bunun için dediğimiz gibi fazla çalışmak önemlidir.

Work And Travel 2020 Fiyatları İçin Bilinmesi Gerekenler

Work and Travel programına katılmayı düşünen kişiler öncelikle gitmek istedikleri ülkeyi seçmelidirler. Bu ülkenin maddi açıdan durumunu ve nasıl bir kültüre sahip olduğunu güzel bir şekilde araştırmalıdırlar. Her türlü araştırmayı tamamladıktan sonra ise Work and Travel programını düzenleyen firmaya başvuru yaparak program sürecini başlatmalıdırlar.

Bu noktada birçok kişi hiçbir şekilde bütçe ayarlamadan programa başvuru yapmaktadır. Ancak bilindiği üzere Work and Travel programını ayarlayan firma sağlayacağı hizmetler için belirli bir miktar ücret talep etmektedir. Bu ücret ise yurt dışında kullanılacağı için direkt olarak Dolar kurundan talep edilmektedir. Programa katılacak olan kişiler ise genellikle Türk Lirasından ödeme yapacaklarını düşünmektedirler. Work and Travel 2020 fiyatları da göz önüne alınarak en azından bir yıl önceden Dolar olarak birikim yapmaya başlamak önemlidir. Bilindiği üzere sadece program masrafı değil cep harçlığı da son derece önemlidir. Cep harçlığına fazla bir bütçe ayırmayan kişiler ciddi anlamda kötü bir program süreci geçirmektedir. Gidilen ülkede sürekli olarak maddi sıkıntılar çekmektedir. Böylelikle de programın asıl amacı olan çalışıp gezme eylemleri düşünüldüğü gibi gerçekleşememektedir.

Work and Travel programına katılmak isteyen kişiler belirli bir İngilizce seviyesinde olmalıdır. Programa başvuru yapılırken yabancı dil seviyesi ölçüleceği için en azından kendinizi ifade edebilecek kadar yabancı dil bilmeniz gerekmektedir. Bu sadece programa katılmak için değil yurt dışında da gereklidir. Yurt dışında tamamen tek başınıza olacağınız için her türlü ihtiyacınızı kendiniz karşılayacaksınız. Herhangi bir ihtiyacınızda mecburen İngilizce konuşmak zorunda kalacaksınız. Ancak zaten işte çalışacağınız için ister istemez yabancı diliniz gelişecektir. Zorla da olsa doğal bir şekilde yabancı dil gelişimi olacaktır. Böylece ülkeye döndüğünüzde ileri düzeyde bir yabancı dil ile dönüş yapmış olacaksınız.

Yabancı dilin hayatın her alanında değerli olması ile kendinize büyük bir yatırım yapmış olacaksınız. Herhangi bir işe başvuru yaptığınızda bile karşınıza çıkan İngilizce faktörü bu şekilde ortadan kalkmış olacaktır. Hayatınızda bir defa bile olsa Work and Travel programına katılım sağlamanız sizin için iyi olacaktır. Work and Travel 2020 fiyatları da geçen seneye göre uygun olması ile avantaj sağlamaktadır.

Güncel sigara fiyatları için buraya tıkla 🙂

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir