Turkcell Hat Fiyatı – Güncel Hat Fiyatları

Turkcell hat fiyatı ve güncel hat fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazıda aradığınızı bulabileceksiniz.

Telefonlar artık vazgeçilmez iletişim araçlarından biri haline geldi. Sadece iletişim için değil yüzlerce farklı iş için telefonlarımızı kullanıyoruz. Oyun oynamaktan tutun da bankacılık işlemlerine kadar çok geniş bir kullanım yelpazesi bulunuyor. Telefonlarımızla arama yapmak, mesajlaşmak ve internet kullanmak için öncelikle bir hat sahibi olmamız gerekiyor. Bu hat sayesinde bize verilen özel numara ile dilediğimiz gibi konuşma, mesajlaşma ve internet kullanımı yapabiliyoruz. Ancak tabi ki tarifemize göre hareket etmek çok daha iyi olacaktır. Uzun bir fatura görmeyi kimse istemez.

İçindekiler

Turkcell Hat Fiyatı

Hat sahibi olmanın bize ve telefonlarımıza kazandırdığı artılardan bahsetmiştik. Telefon kullanan biri mutlaka telefonuna takacağı bir hat da almalıdır. Türkiye’de bu konuda en bilinen markalar Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone. Eğer siz tercihinizi Turkcell’den yana kullandıysanız bu yazıda turkcell hat fiyatı güncel rakamını rahatlıkla öğrenebileceksiniz.

Telefon Hattı Ne İşe Yarar?

SIM kart olarak da bilinen telefon hatları diğer hat kullanıcılarıyla aradaki iletişimi sağlar. GSM operatörlerinin faturalı ve faturasız olarak sattığı bu SIM kartlar genelde telefonun arka ve yan tarafına takılabilen küçük yonga kartlarıdır. Eğer bir mobil ağa bağlanmak veya sevdiklerinizi arayıp mesajlaşmak istiyorsanız kesinlikle SIM kart almalısınız. Whatsapp vb. gibi platformlara da üye olurken sizden onay isteneceği için bu uygulamaları da hattınız olmadan açmanız mümkün değil.

Telefon Hatları Arasındaki Bağlantı Nasıl Sağlanır?

Çoğumuz SIM kartını telefona takarken bu küçücük şey mi bağlantıyı sağlıyor gibi düşüncelere dalabiliriz. Peki küçük ama marifetli SIM kartlar aradaki bağlantıyı nasıl sağlıyor?

SIM kartlarının içerisinde bulunan çiplere ICCID isminde bir tanıtıcı eklenir. Bu tanıtıcı sayesinde herhangi bir mobil ağa bağlanırken veya arama yaparken profilimiz oluşmuş olur. Böylelikle telefonumuzdan dilediğimiz işlemi gerçekleştiririz.

Faturalı Hat ile Faturasız Hat Arasındaki Fark Nedir?

Faturalı hattın faturasız hattan tek farkı her ayın sonunda sizi kesinlikle bir faturanın bekleyecek olmasıdır. Yani aradaki ilişkiyi kredi kartı-banka kartı mantığı olarak da düşünebilirsiniz. Tıpkı kredi kartında olduğu gibi peşin bir ücret vermeden alınan paketin ödemesi ay sonunda yapılabilir. Ancak faturasız hat sahibi iseniz tıpkı banka kartında olduğu gibi ödemenizi anlık olarak gerçekleştirirsiniz ve ödediğiniz kadar kullanırsınız.

Kısaca özetleyecek olursak, faturasız hat sahipleri ödedikleri kadar kullanırlar, faturalı hat sahipleri ise kullandıkları kadar öderler. Ayrıca faturalı hat sahibi kişilere özel farklı kampanyalar da GSM operatörleri tarafından sağlanıyor. Ayrıca faturalı SIM kartı fiyatları da faturasız kartlara göre daha ucuza geliyor.

Hangi Hat Daha Avantajlıdır?

Faturalı hattın faturasız hatta göre avantajlı olduğu birçok konu bulunuyor. En belirgin avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Faturalı hatta kişi kullandığı miktar kadar ödeme yapar. Ancak faturasız hattı olan kişiler ödedikleri kadar kullanırlar.
  • Ücret aşım sıkıntısı yaşayacağını düşünen kişiler faturasız hat almalıdırlar. Çünkü ay sonunda farklı bir fatura ile karşılaşmazlar. Sadece ödedikleri kadarını kullanmış olurlar.
  • Faturalı hattın bir diğer avantajı ise faturasız hatta göre daha ucuz ve kaliteli tarifeler içermesidir. Örneğin faturasız 50 TL’lik aylık bir paketi faturalı hat ile 30 TL’ye alabilirsiniz.

Turkcell Hat Fiyatı – Güncel Faturalı ve Faturasız Hat Fiyatları

Turkcell’in hat fiyatları rakiplerine göre yaklaşık %15 daha pahalıya geliyor. Ancak yine de Türkiye’nin en çok tercih edilen GSM operatörü olmayı başarabilmiş durumda. Turkcell hat fiyatı, hattın faturalı veya faturasız olma durumuna göre değişiklik gösterebilir. Ancak kısaca şu şekilde ortalama değerler verebiliriz:

Turkcell Faturalı Hat Fiyatı

Turkcell faturalı hat fiyatı 90 ila 100 TL arasında farklılık göstermektedir. Hattı aldığınız bayiye göre bu miktar değişiklik gösterebilir.

Turkcell Faturasız Hat Fiyatı

Turkcell faturasız hat fiyatı 100 ila 150 TL arasında farklılık göstermektedir. Hattı aldığınız bayiye göre bu miktar değişiklik gösterebilir.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir