Netflix Üyelik Ücreti ve Aylık Üyelik Ücretleri

Aşağıdaki listede güncel Netflix üyelik ücreti ve Netflix paketleri hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Netflix Temel Paket Üyelik Ücretleri Netflix Standart Paket Üyelik Ücreti Netflix Özel Paket Üyelik Ücreti
Ücretsiz Netflix üyeliğiniz sona erince ödeyeceğiniz aylık üyelik ücreti ne kadar? 17,99 Türk Lirası 29,99 Türk Lirası 41,99 Türk Lirası
HD kullanılabilir mi? Netflix temel üyelik kullanıcıları maalesef dizi ve filmleri HD izleyemiyor. Netflix standart paket üyeliğe sahip kullanıcılar dizi ve filmleri HD kalitede izleyebiliyor. Netflix özel paket üyeliğe sahip kullanıcılar dizi ve filmleri HD kalitede izleyebiliyor.
Ultra HD kullanılabilir Netflix temel üyelik kullanıcıları maalesef dizi ve filmleri UHD izleyemiyor. Netflix standart paket üyeliğe sahip kullanıcılar dizi ve filmleri UHD kalitede izleyemiyor. Netflix özel paket üyeliğe sahip kullanıcılar dizi ve filmleri UHD kalitede izleyebiliyor.
Netflix’i aynı anda kaç ekranda izleyebilirim? 1 ekran kullanabilirsiniz. 2 ekran kullanabilirsiniz. 4 ekran kullanabilirsiniz.
Dizüstü bilgisayar, TV, telefon ve tabletinizde seyredebilir miyim? Netflix temel üyelik kullanıcıları Netflix’i dizüstü bilgisayar, Tv, telefon ve tabletlerinde izleyebilirler. Netflix standart üyelik kullanıcıları Netflix’i dizüstü bilgisayar, Tv, telefon ve tabletlerinde izleyebilirler. Netflix özel üyelik kullanıcıları Netflix’i dizüstü bilgisayar, Tv, telefon ve tabletlerinde izleyebilirler.
Sınırsız film ve televizyon programları izleyebilir miyim? Netflix temel üyelik kullanıcıları Netflix’te bulunan tüm film ve televizyon programlarını hiçbir engelle karşılaşmadan izleyebilirler. Netflix standart üyelik kullanıcıları Netflix’te bulunan tüm film ve televizyon programlarını hiçbir engelle karşılaşmadan izleyebilirler. Netflix özel üyelik kullanıcıları Netflix’te bulunan tüm film ve televizyon programlarını hiçbir engelle karşılaşmadan izleyebilirler.
İstediğiniz zaman iptal edebilir miyim? Netflix üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Netflix üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Netflix üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Netflix üyelik ilk ay ücretsiz mi? Netflix temel üyelik ilk ay ücretsiz. Netflix Standart üyelik ilk ay ücretsiz. Netflix özel üyelik ilk ay ücretsiz.

İçindekiler

Güncel Netflix Fiyatları

Netflix, tam adıyla Netflix, Inc.  1997 yılında Amerikan girişimciler Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kurulan medya yayıncılığı ve video kiralama şirketidir. Şirket merkezi Kaliforniya, Los Gatos’ta yer almaktadır.

Netflix’in Tarihçesi

İnternetin çevrimiçi abonelik sistemi Netflix 1999’da yayın yapmaya başladı.  Ve bunu abonelik hizmeti olarak tasarlanmıştı. Abone olmayı tercih edenler, Netflix’in web sitesinden film ve televizyon yayınlarını seçtiler; bu seçimler daha sonra 100’den fazla dağıtım şirketi ile çalışarak ön ödemeli iade zarflarıyla birlikte DVD olarak abonelere postalandı.  Aboneler genellikle aylık olarak istedikleri kadar film izleyebilse de, herhangi bir zamanda sahip oldukları DVD sayısı, abonelik tercihlerine göre sınırlandırılmıştır. O dönemde Netflix’in kataloğunda onbinlerce film seçeneği vardı.

Netflix, 2006’da, bir kişinin önceki kiralama verilerine dayanarak film tercihlerini tahmin etmek için bir algoritma olan öneri sistemini yüzde 10 geliştirip geliştiremediğini görmek için 1 milyon dolarlık Netflix Ödül yarışmasını başlattı. Üç yıl sonra ödül, yedi matematikçi, bilgisayar bilimcisi ve ABD, Kanada, Avusturya ve İsrail’den mühendislerden oluşan bir ekip olan BellKor’un Pragmatik Kaos’una verildi.

Netflix, 2007 yılında gelindiğinde abonelere internet üzerinden doğrudan evlerine aktarma seçeneği sunmaya başladı. Çoğu abonelik planında sınırsız hizmet bulunuyordu. Netflix’in bir sonraki aşaması da video oyun konsolları ve Blu-Ray Disc oynatıcı firmalarıyla işbirliğine girerek videolarının bu cihazlara Internet bağlantısı üzerinden yayınlanabilmesini sağladı. Netflix, 2010 yılının başlarında, DVD’yi ortadan kaldırarak sadece internet yayını yapan bir sistemi başlattı. Netflix bu dönemde sonra hızla Amerika dışına doğru çalışmalar başlattı.  2010 yılında Kanada’da, 2011’de Latin Amerika ve Karayipler’de ve 2012’de İngiltere, İrlanda ve İskandinavya’da yayın yapan tek planlı abonelik sistemini uyguladı. Netflix  190’dan fazla ülke ve bölgede hızla yayılmaya başladı.. Netflix, Eylül 2011’de, akış ve posta tabanlı hizmetlerini Qwikster olarak adlandırılacak olan hizmetle böleceğini açıkladı, ancak planlanan bölünmeyi bir ay sonra abonelerinden bir çığır açarak attı. Akış hizmetleri, 2018’de 130 milyondan fazla aboneye sahip olan en büyük gelir üreticisi olurken, kira bölümü kârlı kaldı.

2013 yılında başlayan epizodik tiyatro dizisi House of Cards ile Netflix, kendi yapımlarını başlatmış oldu. Bu tür içerik Netflix’in ana odağı haline geldi ve 2018 yılının sonunda yaklaşık 1.000 orijinal yapıma imza atıldı. Dikkate değer serileri Kırılmaz Kimmy Schmidt, Garip Şeyler, Narcos ve The Crown’du. Netfliz ayrıca, en iyi yabancı filmde dahil olmak üzere üç Akademi ödülü kazanan Roma (2018) adlı film gibi çok sayıda film üretti.

Netflix Türkiye’de Ne Durumda?

2016 yılından beri Türkiye’de izlenebilir olan Netflix, Türkiye’de internet yayınlarına yönelik getirilen yeni düzenlemenin gerektirdiği lisans başvuru sürecini 2018 yılında başlattığını duyurdu.

Türkiye’de yaklaşık 1.5 milyon üyeye sahip olan Netflix, zengin içerik çeşitliliğine ve Türkiye’den dünyaya taşıdığı ülkemizin hikayelerine dünyanın da değer vermesini sağlıyor. Türkiye’deki yatırımlarını artırmaya devam edeceğine de belirten Netflix, sunduğu ebeveyn kontrollerini daha da güçlendirecek adımlar atmak üzere yetkililerle görüşmelerin sürdürüldüğünü ve hedeflerinin,üyelerin tercih ettiği içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlarken, çocukların da yaşlarına uygun olmayan içeriklerden etkin bir şekilde korunması olduğunu vurguladı. Türkiye’ye özel Netflix fiyatlandırma mevcut olduğu için avantajlı Netflix üyelik fiyatlarıyla hemen dizi ve filmlerin keyfini çıkartmaya başlayabilirsiniz.

Netflix Türkiye’de Nasıl Çalışıyor? Netflix Güncel Ücretleri Nedir?

Netflix.com.tr üzerinden abonelik alınan Netflix’in 25 Türk Lirası ile 40 Türk lirası arasında değişen üç farklı abonelikten birini seçip üye olabiliyorsunuz. İlk ay ücretsiz olarak abonelik sağlanan Netflix’te kredi kartı numarası veriliyor ancak ikinci aya kadar memnun kalmadığınız takdirde aboneliğinizi iptal edebiliyorsunuz.

Netflix Üyeliği Ne Kadar?

Ülkemizde son aylarda meydana gelen dolardaki (dövizdeki) dalgalanmalar sonucu Netflix üyeliği fiyatlarında da değişiklik meydana geldi. Aklınıza takılan “Netflix üyelik ne kadar?” sorusuna şöyle cevap verebiliriz: Netflix üyeliklerinin en ucuz paketi olan “Netflix Temel Paket” şu an aktif olarak 17.99 Türk lirasına satılıyor. Temel paketin özelliklerini Netflix’in orijinal sitesinden ve yazımızın başında sizin için oluşturduğumuz tablodan inceleyebilirsiniz. Netflix üyeliklerinin orta paketi olan “Netflix Standart Paket” ise 29.99 Türk lirasından üyelik kabul etmeye devam ediyor. Standart paketin özelliklerini merak ediyorsanız sayfanın başını inceleyebilirsiniz. Netflix üyelikleri arasında en üst paket olan “Netflix özel paket” aylık üyelik ücreti ise 41.99 Türk lirasıyla satışa sunulmuş durumda. Toplu alımlarda büyük avantajlar sunan Netflix özel paketi 4 kişiye kadar aynı anda kullanıma izin veriyor. Netflix yeni üyelik fiyatlarını açıkladığında internet sitemizi sizin için güncellemiş olacağız.

Netflix Ne Kadar?

Netflix temel paket 17.99 Türk Lirası, Netflix standart paket 29.99 Türk Lirası ve Netflix özel paket ise 41.99 Türk Lirası satış fiyatına sahiptir. Netflix temel pakette 1 ekran, Netflix standart pakette 2 ekran, Netflix özel pakette ise 4 ekran sınırlaması bulunuyor.

22 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir