Smirnoff Fiyatları Güncel Smirnoff Fiyatı

Bugün Smirnoff’u bir Amerikan Votka markası olarak bilen ve yanılan birçok insan var. Oysa bu popüler votkanın mucidi Pyotr Smirnoff adında bir Rus. Oldukça talihsiz bir hayat hikayesi olan Pyotr Smirnoff, markasını Amerika’da büyüten ve burada kendine yeni bir hayat kurduğundan olsa gerek, yıllar sonra Avrupa ve Türkiye’ye giriş yapan votkası Amerikan olarak biliniyor. Hatta öyle ki, Smirnoff votkası ile yapılan Martini, Bloody Mary gibi kokteyl tarzı içecekler de bu yüzden Amerikan içecekleri olarak isimlendirilmiş. Peki, Smirnoff Güncel Fiyatı nedir? Dilerseniz yazımızın en alt kısmına inerek Smirnoff fiyatları için hazırladığımız güncel ve yeni Smirnoff fiyatları listesini inceleyebilirsiniz.

İçindekiler

Pyotr Smirnoff Kimdir?

Asıl adı Pyotr Arsenievich Smirnov olan ve Pyotr Smirnoff olarak bilinen rus iş adamı 1831 yılında doğmuştur. Klasik bir rus köylüsü olan Pyotr, ilerleyen yıllarda Rusya’nın bir numaralı votka üretici ve satıcısı olan şirketlerin sahibi olacaktır.

Smirnoff’un Doğuşu

Rusların milli içeceği olan votkanın belki de akla gelebilecek en enteresan yöntem, yani odun kömüründen 3 defa damıtılması sonrasında, 10 defa filtreleme işleminden geçirilerek elde edilen bir türünü üreten Pyotr Smirnoff, dünyanın bilinen en kaliteli votkasını üreten ve bu votkayı Smirnoff ya da Smirnov markaları altında satan isimdir.

Klasik votka yöntemlerine göre defalarca işlem görmesi Smirnoff’un votkasını hem daha kokusuz hem daha vurucu kılmaktadır. Smirnoff’un bu özel formülü sayesinde Rusya’nın çarlık yıllarında Saray’ın baş votka tedarikçisi olması sürpriz değil.

Rus çarının Smirnoff’u bu denli özel bir yerde konumlandırmasına rağmen Rusya’da yaşanan savaş sonrası sarayın ortadan kalkması ise Smirnoff’un hayatında kötü bir etki yaratmış.

Savaş Sonrası İstanbul’da 4 Yıl

Pyotr Smirnoff’un Osmanlı Devleti’nde hem de tam 4 yıl yaşadığını bilen var mı? Osmanlı İmparatorluğu’nda ve Türkiye’de İstanbul hem Avrupa’da hem de Rusya’da 1800-1945 yılları arasında bir kaçış güzergâhı olarak kullanılmış. Bazı zamanlar nazilerden kaçan büyük bilim adamları, bazı zamanlarda da savaştan kaçan önemli üreticilerin yolu hep İstanbul’dan geçmiş.

Pyotr Smirnoff’da çarlık Rusya’sının yıkılması sonucu İstanbul’a kaçanlardan biri. Galata meyhanelerine votka üreten ancak istediği sonucu bir türlü alamayan Smirnoff, geride kalan 4 koca yılda neredeyse sürünerek hayatını devam ettirmiş ve akabinde Fransa’ya kaçmış.

Sürgün Gibi Hayat

İstanbul’dan sonra şansını Avrupa’da çeşitli yerlerde değerlendiren ama asıl sükseyi Fransa’da yapan Smirnoff burada yaşanan savaş ve gelişmeler doğrultusunda rotasını Amerika’ya çevirmiş. Çevirmiş ama Amerika’da kendi markasını büyütmek isteyen Smirnoff’u burada da farklı bir sürpriz bulmuş.

Amerikalılar viski sevdalısı! Bunca zaman bunca ülke sonrası Smirnoff pes etmeyerek votkasını beyaz viski adı altında pazarlamaya ve bu özel votka ile muhteşem kokteyller üretmeye başladığında ise olay tamamen değişmiş. Bugün dünyanın en çok satılan ve en kaliteli votkası olarak hala 1864 yılındaki formüle dayalı üretilen Smirnoff’un kullanıldığı birkaç kokteyle örnek olarak;

  • Votka Martini
  • Bloody Mary(Kanlı Mary)
  • Screwdriver
  • Moscow Mule

Kokteylleri gösterilebilirler.

Smirnoff Votka Güncel Fiyatları

Smirnoff marka votkanın fiyatları şişe ve votkanın formülüne göre değişkenlik gösteriyor. Türkiye’ye gelişi İngiliz Diageo’nun satın alması ve bu içkiyi Avrupa geneline pazarlaması sonucu olan Smirnoff güncel fiyatı ve Türkiye’deki satış listesi;

Smirnoff Votka Güncel Fiyatları

35 lik Smirnoff Red Fiyatı 78,50 Türk Lirası (TL)
50 lik Smirnoff Red Güncel Fiyat 105,00 Türk Lirası (TL)
70 lik Smirnoff Red Güncel Fiyatları 149,50 Türk Lirası (TL)
100 lük Smirnoff Red Fiyatları 206,00 Türk Lirası (TL)
70 lik Smirnoff North Güncel Fiyatı 130,00 Türk Lirası (TL)
70 lik Smirnoff Rasberry (Ahududu) Fiyat 149,00 Türk Lirası (TL)
70 lik Smirnoff Apple (Elma) Red Fiyatı 149,00 Türk Lirası (TL)
70 lik Smirnoff Vanilla (Vanilya) Fiyatlar 149,00 Türk Lirası (TL)
70 lik Smirnoff Citrus (Narenciye) Güncel Fiyatlar 149,00 Türk Lirası (TL)
70 lik Smirnoff Orange (Portakal) Fiyatı 149,00 Türk Lirası (TL)
70 lik Smirnoff Peppermint (Nane) Güncel Satış Fiyatları 140,00 Türk Lirası (TL)
70 lik Smirnoff Espresso Güncel Satış Fiyatı 149,00 Türk Lirası (TL)
70 lik Smirnoff Green Apple Güncel Fiyatı 149,00 Türk Lirası (TL)

Olarak bilinmek ve satılmakla beraber, bu ürünleri satın aldığınız market veya tekel lokasyonlarına göre fiyatları değişebilmektedir.

Yasal Uyarı

Unutulmamalıdır ki; hem sigara hem alkol kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyecek yapıya sahiptir. Alkol tüketmek ve sigara içmek uzun ve kısa vadeli olmak üzere birçok sağlık problemine yol açmaktadır. Ayrıca sigara fiyatlarının ve alkol fiyatlarının yüksek olması nedeniyle maddi olarak zarar görmektesiniz. Bu yazıda herhangi bir satış unsuru bulunmamaktadır. Sadece güncel alkollü içecek market fiyatları ve sigara tekel bayi fiyatları yazılıp bilgi verilmesi amaçlanmaktadır.

Güncel sigara fiyatları için BURAYA tıklayabilirsiniz 🙂

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir