Medley Güncel Sigara Fiyatları

2019 yılında birçok ürüne yeni zamlar geldi. Alkole gelen yeni zamların ardından sigara kullanıcıları, sigaraya zam geldi mi? Sorusunu sormaya başlamış durumda. Peki yeni zamlar ile birlikte en uygun sigara olan, Medley güncel sigara fiyatları ne durumda. İnternet üzerinde en çok araştırılan konulardan biri sigara fiyatları, yapılan son zam ile birlikte en pahalı sigara 20 TL’ ye yükselmiş durumda.

İçindekiler

2019 Yılında Sigaraya Büyük Zam

Sigara tüketicilerin sayısı oldukça fazla. Her sigara tüketicinin başlama nedeni farklı olsa da ortak sorunu sigaraya yapılan büyük zamlar oluyor. 2019 yılı ile birlikte sigaraya büyük ölçüde zam yapıldı. Alkol ve tütün yasası gereği, alkollü ürünlere yapılan zamlar sigara fiyatlarını da büyük oranda etkiledi. Bu durum sigara kullanıcılarını oldukça üzmüş durumda. Yeni yıla az bir zaman kala yeni zam haberleri, kullanıcıları düşündürüyor. Şuan kesin bir bilgi olmasa da yeni zamlar kapıda olabilir.

En Ucuz Sigara Medley

Yapılan zamlar ile birlikte en yüksek sigara fiyatı 20 TL’ye yükselmiş durumda. Şuan en ucuz sigara seçeneği ise Medley olmuş durumda. Sigara içen kesimde yapılan zamlar ile bırakma isteği olmuş durumda. Peki bu kadar zararlı olan sigarayı bırakmak için neler yapmalıyız. Bu konuda devlet yoğun bir şekilde destek veriyor. Sigarayı bırakmak isteyen herkes Alo 171 den destek alabiliyor. Ayrıca birçok hastanede sigarayı bırakma bölümü hizmet veriyor.

Sigaranın Zararları

Zararsız sigara yoktur, içilen her sigara zararlıdır. Sigara içeriği ile zararlı maddelere sahiptir, hem sağlığınıza hem de ekonominize büyük ölçüde zarar verir. Aynı zamanda ailenize ve sevdiklerinize de büyük ölçüde zarar verir. Sigaranın içerisinde büyük ölçüde nikotin bulunmaktadır. Bazı sigaralarda bu ölçü daha az olsa da her ikisi de sağlığınız için büyük zarar oluşturmaktadır.

Nikotin Oranı En Yüksek Sigara

Sigarayı sağlığınız için zararlı kılan pek çok etken madde bulunmaktadır. İçerikleri incelendiğinde en zararsız gibi görünen sigara Parliament one çeşididir. Nikotin, zifir ve karbonmonoksit oranı diğer çeşitlerine göre daha düşüktür. Nikotin oranı en yüksek sigara çeşidi ise Parliament Reserve olarak bilinmektedir. Her ne kadar içerikleri ile az zararlı gibi görünse de tüm sigara çeşitleri sağlığınızı olumsuz olarak etkilenmektedir.

Sigarayı Nasıl Bırakırız?

Sigarayı bırakmak için mutlaka bırakma planı oluşturmanız gerekiyor. Bırakma odaklı olmalısınız, bırakmayı istemeli ve kararınızdan emin adımlar atmalısınız. Aklınıza sigarayı getirecek her etkenden uzak durmaya özen göstermelisiniz. Sigarayı bırakmak için;

  • Sakız çiğneyin
  • Egzersiz yapın
  • Kendinizi başka işlerle meşgul edin
  • Bol su için
  • Sigara içemeyen kişilerle görüşün
  • Hobilerinizi geliştirin

Tüm bu yöntemleri deneyerek sigarayı kısa sürede bırakabilirsiniz. Mutlaka bırakmak için kararlı olmak zorundasınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir